design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. února 2020 17:15

barbucha To asi záleží, ako si to Baugruppe na začiatku projektu nastaví v zmluve. Predpokladám, že opravy domu financujú rovnakým dielom, tak ako i nákup i rekonštrukciu domu. Tento koncept asi nie je pre každého, ale mne sa to páči, je to fajn alternatíva pre ľudí, ktorí na vlastné byvanie nedosiahnu sami. V tomto ale musia byt pripravený na kompromisy.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 18:58

kdo sleduje můj hon na bílý plastický matný obklad, tak mám nového kandidáta :D jsem zvědavá, jak bude vypadat vzorek.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:12

Janulik03 nic objevného. nicméně...už hodinu hledám, kde ušetřit, neb cena mě trochu zaskočila. ale je to i s montáží, takže je myslím rozumná. ikea kuchyně by byla levnější, ale nevím, kdo by mi ji přivezl a namontoval (od ikea bydlím asi tak 120 km na všecky strany). na kuchyni teda neušetřím, jediná rozhazovačnost na ní jsou ty dýhy nahoře, ale stojí jen o cca 300 kč víc za metr než dvířka + 2000 kč lak. ušetřit musím na dlažbě a obkladech.

bohužel, já prostě vlezu do libovolného obchodu, vidím věc, která se mi velice líbí a dokonale se mi hodí a...vždycky je to nejdražší věc, co tam mají. ať to jsou baterie, obklad nebo podlaha, to je fuk.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:15

bohužel nešla nijak sladit horní a spodní dvířka, protože hodně limituje potřeba digestoře, která jde jen na to jediné místo, tudíž pod ní musí být varná deska a pak už je to všecko na pytel :( kdyby se někomu zdálo, že je moc na kraji.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:17

Biely kvet teď jsem byla v siko, říkám, hm, pěkné umyvadlové baterie....jedna asi 11.000:D lol.

Offline Janulik03
Avatar
16702 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:17

Jiná Realita diik. Vyzera to dobre, skrinky budu ah po strop? Ono tu cenu robia hlavne kovania a ty mas vela dvierok. A co je v rohu vedla rury?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:20

Janulik03 to je taková odskočená další police, jakože špajzová. odskočená musí být kvůli dveřím. uvnitř jsou taky šuplíky (další kování).

no jako kdybych nahradila hodně šuplíků policemi, tak bych něco ušetřila, jenže police jsou blbý :(

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:21

Janulik03 nebudou ke stropu, je tam 10 cm mezera (stejně velká jako dolní lem). uvažovala jsem nad tím, kvůli úklidu a tak, ale kuchyňář mě od toho spíš odrazuje, podle něj to takhle bude působit odlehčeněji s ohledem na nízký strop.

Offline Janulik03
Avatar
16702 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:24

Jiná Realita tak to uz vies ty co ti bude vyhovovat. Mne robil kuchynu stolar na mieru a dala som ta nu 1500€ bez spotrebicov. Co je super cena, ale nepotrebovala som ziadne specialitky. Mam nahor otvarane dvierka na hornych skrinkach a siroke supliky dolu. Ostatne su klasicke dvierka a dnu police. Jedine co mi chyba tak su skrinky az po strop a to mi muz dorobi. Len s farbou bude problem, asi vsetky prestriekame potom jednou farbou

Offline Janulik03
Avatar
16702 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:26

Jiná Realita no 10 cm bude akurat na ten bordel a navyse asi ten prach tam ani neutries. Ak mozem byt tak smela daj to po strop. 

A neuvazujes o tom ze by si nedala vsetky tie horne skrinky? 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:29

Janulik03 já radši cenu ani nepíšu. je v ní jakýs dřez, nevím, jaký, vidím ho tu jen napsaný, vestavěné koše a digestoř. spotřebiče taky ne. na obrázku ještě nejsou vidět úchytky, budou tam takové přes celou hranu a skoro neviditelné, v podstatě jen kovové lišty. 

ještě to případně budu konzultovat s jiným výrobcem, třeba tím, který dělal kuchyni bráchovi, mám pocit, že za ni platil asi polovinu (ale je taky rozhodně menší a nemá tam tolik šuplíků).

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:38

Janulik03 já mám i tak obavy, jak tam všecko narvu. jedna horní skříňka je digestoř. jedna je rohová, to máš na nic. blok vlevo je jen lednice, mrazák a pak špajz. a teď potřebuju skříňku na utěrky, ubrusy, zástěry, kuchařky, hrnky, misky, sklenice třeba na víno (i když ho nepiju, mít je potřebuju :) ). 

dole je myčka a koše, takže zbývá rohová ledvina na hrnce, a pak ty dvoje šuplíky na talíře, různé větší mísy, velké podnosy a tak, a příslušenství k robotu, které zabere děsně místa. všecky čisticí prostředky do kuchyně. 

v tom bytě není sklep ani půda a nebude tam moc místa na nějaké úložné prostory z jiných místností, každá místnost musí všecko, co potřebuje, umístit sama do sebe.

Offline Janulik03
Avatar
16702 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:39

Jiná Realita konzultuj veru a nie len o cene, je to na dlhe roky a tak sa treba potiadne pripravit. Asi aj iny pohlad treba a uvidis viac moznosti

Offline 711990
Avatar
17150 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:40

Jiná Realita ty supliky sou drahy, ale prakticky! Mne se to libi moc, taky doporucuju mezeru mezi skrinkama a stropem. Ja bych jen tu stenu se spotrebicema dala taky drevenou. Jinak se mi to fakt libi!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:42

711990 no právě a brácha mi ještě kladl na srdce, že kování jedině blum nebo ještě jakési, to tam mám, a právě ono asi je dost drahé.

Offline Janulik03
Avatar
16702 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:44

Jiná Realita budes mat v kuchyni aj jedalen? Ak nie tak obrusy pohare na vino a pod by som dala do jedalne do pribornika.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46096 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:45

Jiná Realita promin ale z tech skrinek jinak dole a nahore by me mrsklo

jinak tu schopnost na prvni pohled zamirit k te nejdrazsi veci v obchode mam taky (i kdyz je to maly sedy zapraseny kousek vzadu v rohu)

nechala bych si na tvem miste nacenit aspon od tri ruznych kuchynaru. btw ikea ma skuzbu dovoz a montaz kuchyne, asi to neni levne ale vyuzivane to je, sambo jedne zname se tim zivi:-)

Offline 711990
Avatar
17150 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:46

Jiná Realita jj ty pojezdy musi byt Blum, aby udrzely talire a hrnce a tak. Ta nase kuchyn, tj. 4.5m celkova dylka podobnyho rozvrzeni jako ty, vysla bez spotrebicu na 120k. Pred 3 rokama, v laku. Tj. drazsi varianta, ale zase bez dyhy. Drez mame granit od Blanco, deska fakt levna obycejna. Tak at mas k posouzeni:)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:47

Janulik03 právě že budu. a příborník už tam nevejde. na každé stěně jsou totiž dveře a stůl vejde do jediného rohu, kde jsou dál od sebe. stůl bude nalevo od pozorovatele obrázku výše, který jakoby stojí v posledních dveřích, které nejsou vidět.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 19:49

711990 díky. no to by tak asi odpovídalo, s ohledem na plynutí času :). délka zdi je cca necelých pět metrů, plus ten blok s troubou.