Nerdské vlákno (pc hry, konzole, deskovky, fantasy, komiksy....)

06. října 2016 19:43
Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 04. října 2017 09:20

Wizardry 7



Wizardry 8

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 04. října 2017 09:32

Divinity: Original Sin 2



Taky tahové souboje, ale spíš podobné těm ve Falloutu - s akčními body a jde využívat prostředí, např. zapálit rozlitý olej.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 04. října 2017 10:07
Reakce na Zina:

No přítel je z toho taky úplně hotovej, první Divinitu už má teda dohranou, teď se chystá na dvojku. Prý je to po dlouhý době pořádný RPG, jen samotný zakládání postavy studoval týden. 

Lákal mě na kooperaci, jestli bych to s ním nehrála, prý je fakt dobře udělaná. Ale nevím, já jsem hrozně casual a jen tak se ve hře plácám a dělám co se mi zrovna chce, kdežto on fakt musí systematicky prolízt každej kout a splnit každej quest do posledního, asi by to zbytečně narušovalo náš harmonický partnerský život. :D 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 04. října 2017 10:48
Reakce na Karoleena:

To jsme na tom stejně, protože já taky hraju takovým pozvolným tempem, zatímco on hry systematicky pročesává a plní každej jeden quest a achievement (obecně, nevím jestli tady jsou taky, nesjpíš jo :-).

Ale sama bych si to zahrála, většina společných psích procházek se teď nese v duchu líčení úžasného Divinity, takže už jsem pro to docela zaujatá.

Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 16. listopadu 2017 08:09

Nemáte protím tip na dobrou rodinnou deskovku - dospělí a děti nyní 5 a 8 let? Předem díky'

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 16. listopadu 2017 13:07
Reakce na dzizisketa:

nejlip asi odpovi Sweet Potato ale za me je krasna Celestial

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 16. listopadu 2017 13:23
Reakce na dzizisketa:

Mno, obávám se, že Solathis mne trochu přeceňuje. V hrách pro takhle malé se moc neorientuju. Kluci, holky? 

V poslední době se mi líbila třeba Oceánia. (Zkusím dodat odkaz(

Skoč se poptat do Rokoka, tam mají přehled i o hrách pro normální smrtelníky. V jiných speciálkách je občas cítit, že vše, co nemá pravidla zvíci F.L.Věka a nehraje se dva dny a dvě noci je pod jejich úroveň.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 16. listopadu 2017 13:24
Reakce na Sweet Potato:

možná by s takhle malejma dětma už šel hrát Dixit? (i když těch 5 let je možná ještě málo)

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 16. listopadu 2017 13:30
Reakce na dzizisketa:

Oprava Oceanos

https://boardgamegeek.com/boardgame/192860/oceanos

Nebo něco z naučných? Umí prase létat? Obrázkové Tic tac bum?

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 16. listopadu 2017 14:12
Reakce na dzizisketa:

My mame sestiletou a ted nejvic hrajeme Moje prvni Cesko, V kostce, Carcassone a Sazky a dostihy. Pak na cesty mame Dobble, Povidacky, ale na to se asi neptas :). Ted premyslim o Dixit a urcite chci koupit Blokus od Matela, to jsem hrala jednou s kamaradkou a jejimi detmi, bylo to super. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 09. prosince 2017 20:37

prosím jakou hru koupit na PS4 mladíkovi k vánocům? má starou a přál si novou, stávající hry prý na ni nepůjdou a co hraje teď se neví:-/

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 09. prosince 2017 23:11

viktorka_od splavu Počky, tak teď su úplně zmatená... :) Mladík má PlayStation 4, ale nepůjdou na něj nové hry? Proč by jako nešly, když je PS4 nejnovější z řady PS? Nebo to je překlep a není to PS4, ale nějakej starší? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 10. prosince 2017 08:41

Karoleena nene, ma starou (asi3? nevim, absolutne se v tom nevyznam) a naivne jsem si myslela ze kdyz se koupi nova tak rozehrany hry muze hrat dal a casem prikoupit novy. ale pry ne, takze kdyz ji vybali aby si hned taky mohl neco zahrat. a kdyz stoji jedna hra tacek tak bych uplne naslepo kupovat nechtela. peklo toto:-)

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 10. prosince 2017 12:22

viktorka_od splavu Ahaa, už jsem doma! No já kdybych vůbec nevěděla co, tak bych koupila buď Tekken 7 nebo Crash Bandicoot N Sane Trilogy, to jsou takový zábavný a dobře hodnocený klasiky, který se podle mě musí trefit do vkusu skoro všem. Nebo Horizon Zero Dawn, to je obecně braný jako asi top titul na PS4 vůbec. Jinak se ještě nabízí třeba Persona 5, Nier:Automata, sportovní hry (nová FIFA, nějaký auta,...), ale to už možná trochu vyžaduje znalost oblíbených žánrů, no. Nebo nový Uncharted, ale zas, když nevíš, jestli hrál předchozí díly.. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 10. prosince 2017 12:53

Karoleena super, moc děkuju, Horizon Zero Dawn bude co hledám:-)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 10. prosince 2017 14:58

viktorka_od splavu horizon je uzasnej!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 12. prosince 2017 09:12

Karoleena Solathis horizon zakoupen, podam zpravu

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 29. prosince 2017 22:14

Karoleena hlásím že hra měla úspěch, moc děkuju!

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 15:24

viktorka_od splavu Super , ráda jsem pomohla! 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 22:44

help, není tu nějaký pařmen?

už před nějakou dobou jsem si přes steam stáhla hru caesar iii. nejdřív ok, poslední dobou zazanamenávám problémy - seká se zvuk. dnes se začaly sekat i vizuální efekty města. co s tím? když to odinstaluju, budu si muset hru znovu koupit? jsem na tohle velmi levá