Nerdské vlákno (pc hry, konzole, deskovky, fantasy, komiksy....)

06. října 2016 19:43
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. prosince 2023 20:08

žluťásek uvidíme zítra no

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. prosince 2023 23:32

žluťásek pro mě bejvaj pravidla naprostá katastrofa, i ty jednoduchý karty pro nejmenší od djeco většinou napoprvy vůbec nedám, nedejboze, když na mě při čtení ještě někdo mluví. Ale většinou mi v těch navodech něco chybí, co pak většinou vyplyne z logiky hry

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 25. prosince 2023 23:47

Potrefenáhusa Já dám návod rovnou prostudovat muži, ten si se mnou zahraje ukázkovou hru a vysvětlí mi při ní pravidla :)

Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 25. prosince 2023 23:56

U nás jsem na pravidla já, celý to pročtu, nasimuluju si hru a vyzkouším si to, všechno samozřejmě za neustálého "mami, kdy už budeme hrát", pak to nachystám a chci začít vysvětlovat muži, kterej mi pokaždý řekne, že rovnou hrajem a že mu to vysvětlím během hry. Takže se pak asi milionkrát zeptá co kdy jak má dělat, neví co je cílem hry, jen to píšu, může mě vzít čert

Už umíme čtyři z šesti

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. prosince 2023 07:21

žluťásek mně to během hry přijde nejlepší, právě většinou to začne dávat smysl. Ale samozřejmě to chce dopředu aspoň trochu projít. Potrefenáhusa 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 26. prosince 2023 10:23

Já pokud mám čas, si většinou vezmu hru, "hraju" za dva a průběžně hraju a pročítám pravidla, abych to tak nějak dala do kupy. Ale někdy je to opruz teda.

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 26. prosince 2023 10:41

U nás je na pravidla dcera s matematickým mozkem, já a další dcera na ni spoléháme.

Letos si dcerušky nadělily rozšíření našeho oblíbeného Talismanu. Je to samý vlkodlak. Samozřejmě jsem jako vždycky prohrála, ale hrozně mě to těší, že si holky v 17 a 23 hrají s maminkou

Offline eM
Avatar
1378 příspěvků moje polička 26. prosince 2023 11:43

žluťásek Ooo, to je nadílka! Zaujala mě Kavárnička. :)

My včera začali se synovcema Smlouvu s ďáblem - skoro hodina vysvětlování pravidel a odehráli jsme jen dvě kola z pěti, neb slabší kusy začaly odpadávat únavou. Příště musíme začít dřív...

Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 26. prosince 2023 12:15

Loni jsem sestrinym dětem koupila pod stromeček Kroniky Avelu. Syn na Vánoce dostal chřipku se strašnýma horečkama a byli jsme doma, žádné návštěvy a ségra tu hru nedokázala sama rozchodit. My tu hru měli zrovna půjčenou z knihovny, takže jsme si daly asi hodinový videohovor přes watsapp, já jsem to rozložila přesně jako to měli oni a pak jsem jim krok po kroku vysvětlovala jak hrát. Oni hodili kostkama, já táhla, oni táhli podle mě...

Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 26. prosince 2023 12:19

eM kavárnička je úplně nejvíc ňuňu, ve hře jste baristi a připravujete nápoje. Sbiras ingredience, plastový malinký trojrozměrný zrnka kávy, čajový lístky, tabulky čokolády, kostičky karamelu... A dáváš to do malinkých šálků, no absolutně sen ale jinak ta hra umí být dost zákeřná, podle toho, kolik tví kolegové splní objednávek, tobě přibývají nové. A na splnění máš omezený čas, jinak zákazník naštvaně odejde a dá ti dislike

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 26. prosince 2023 12:36

žluťásek To zní hodně ňuňu

Offline eM
Avatar
1378 příspěvků moje polička 26. prosince 2023 12:47

žluťásek To zní fajn, asi vyberu nějakou "oběť", co to dostane k narozeninám