Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Online Pinot Noir
Avatar
24618 příspěvků moje polička 01. května 2024 07:36

Potrefenáhusa to mám stejně, v rodině používáme teta, strejda + jméno, ale když na mě volá teto synův spolužák, nebo děti od kamarádek, to hrozně nemám ráda. Dětem od kamarádek řeknu, ať mě oslovují jménem, ale ten spolužák mi trochu pije krev - byl u nás jedno odpoledne na synových narozeninách, tak má hned dojem, že jsem "teta", ale mu teda nechci říkat, aby mě oslovoval jménem. A udeřit na něj, aby mi říkal paní Pinotová, no... . Kdo tohle oslovování vymyslel?!

Online Janulik03
Avatar
16756 příspěvků moje polička 01. května 2024 07:42

U nas sa oslovuje teta a meno a tyka, ale viac sa pouziva iba meno. 

Kamarati mojich deti mi vravia menom a týkajú alebo vykaju už podľa zvyku.

Ale co mi hrozne vadilo a nakoniec som sa dôrazne ohradila bolo, ked sprievodkyňa na vylete stále o mne hovorila ako o tetuske. Fakt som vyletela, že ziadna jej teta ani tetuska nie som a nie je to ani profesionálne takto sa vyjadrovať o klientoch. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2024 08:27

Já jsem v dětství všem říkala teto, teď používám jméno. Myslím, že pro děti to může být složitější zapamatovat si jména všech "tet". Moje děti si pořád nejsou jisté, která babička je která, přestože používáme babička + jméno, pořád se ptají, jestli ta s pejskem nebo kočičkou

Offline Blanka
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2024 08:51

Janulik03 -  okamžite som si vybavila tú scénu soSvěrákem - malířem vo   Vesničke strediskovej  

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 01. května 2024 08:56

Moje pětiletá neteř: teto, můžu ti říkat Máňo? (jméno změněno)

Já na to, že samozřejmě, že se tak přece jmenuju.

Neteř: dobře, budu ti tak říkat, když na tebe budu naštvaná.

Jak na to přišla, netuším

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2024 08:59
Offline Samantha
Avatar
1822 příspěvků moje polička 01. května 2024 09:16

My jsme s kamarádkama mezi svýma dětma používaly "teta Jméno".

Když děti vyrostly, pak už jen "Jméno".

Cestou časem jsem takto "ztratila" pět synovců a jednu neteř, ale získala zajímavé kamarády.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33850 příspěvků moje polička 01. května 2024 09:33

Evaeva my máme taky cicibabi a hafbabi. Ale dite je schopny se po vete: "Pockame, až přijde tata z práce." zeptat: "A kereeeeej???"

Offline Myrtila
Avatar
3060 příspěvků moje polička 01. května 2024 09:40

Evaeva Potrefenáhusa Tak to my máme babi, co má tepelné čerpadlo na bazén, a babi, co ho má na topení přitom čičibabi a hafbabi by to mohly být taky, ale ne, no

Offline Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 01. května 2024 09:45

Potrefenáhusa

U nas bolo dedko s pagajom (papagaj) a dedko s tynkami (dru tycinky :). 

Online Janulik03
Avatar
16756 příspěvků moje polička 01. května 2024 09:50
Online žluťásek
Avatar
7656 příspěvků moje polička 01. května 2024 10:24

Já si teďka uvědomuju, že teto mi říkají asi jen některé děti synových spolužáků a kamarádů, synovci a neteře mě oslovují jménem

A jeden chlapeček od syna ze třídy mi říká "Honzíkova maminko"

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2024 10:30
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2024 10:31

žluťásek to se stalo muži na hřišti. Syn se tam s někým skamarádil a pak něco chtěli a volali na muže táto a jeho táto

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 01. května 2024 10:56

Potrefenáhusa muj syn, zeť a oba vnuci se jmenujou stejne. Strasny to je, zvlast muj muz, ktery me posloucha na pul ucha, byva pak prekvapeny. Myslel treba, ze se zastavi muj syn, a ja si beru na hlidani vnuka od dcery.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2024 11:06

Kokoska jsem ráda, že tohle se u nás neprovozuje. Moje tři syny si všichni včetně mně pletou a to se jmenují úplně jinak. Táta dodneška moc nerozlišuje jména svých tří neteří, která jsou trochu podobná, je vidět, jak se vždycky zamyslí, o které se to mluví

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 01. května 2024 11:15

Evaeva muj tata uz si ke konci taky holky pletl, dceru, snachu i obe vnucky. Sice ma taky kazda jine jmeno, ale myslim, ze spolehlive vedel jen moji dceru a pak uz nejak netusil, kdo je velka, kdo mala a ktera ke komu patri. Ale posledni se narodila dva mesice pred jeho smrti, tak tu uz si neuzil, videl ji vlastne jen na fotkach.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33850 příspěvků moje polička 01. května 2024 11:25

Kokoska Jj, my se babičce vzdycky smáli, ze Hynku, Vileme, Jarmilo...

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 01. května 2024 11:30

Potrefenáhusa Pozor, u nás došlo i na psí jména, než si vzpomněli na správné.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33850 příspěvků moje polička 01. května 2024 11:34

brrr my máme Trnku a Terku, už na to taky došlo