Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 14:15

Evaeva a co mas pro mimino v kuchyni? Nic krom židle, která tam bude tak jak tak, mne nenapadá 

zato na kuchyňským stole rozhrabana modelina a kinetickej pisek, všude pastelky a papíry a pod stolem asi 5 aut a zviratka schleich jsme tu driv nemeli 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. dubna 2024 14:20

Potrefenáhusa jo, jenže tyhle věci večer uklidíš a zmizí. Jasně, že když vysypou lego na podlahu, zaberou víc místa než mimino (dej tomu měsíc )

V kuchyni mám košík a židličku s tím lehátkem. Když tu něco dělám a mimino je vzhůru, vypadá to tu zhruba takhle. Velký míč taky máme akorát kvůli miminu, bydlí ve vchodu do naší šatny.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 14:29

Evaeva uklidis a zmizi  na jak dlouho?!!!! (hysterický smích)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. dubna 2024 14:32

Potrefenáhusa jo, ale košík nezmizí. Všude, kde je, překáží. Ať v něm mimino je nebo není, vždycky ho někde přeskakujeme. 

Offline Samantha
Avatar
1805 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 14:35

Pardon, dámy, uvědomujete si, že se nyní dohadujete, kdo má doma větší bordel ?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 14:39

Samantha my hroznej

Evaeva má máme v kuchyni ten obří houpací kocar, ale ten já necham pozlatit

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. dubna 2024 14:46

Samantha kdyby to byl bordel, ten může zmizet. Mně vadí krámy, co potřebujeme. (Bordel máme taky)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. dubna 2024 14:47

Potrefenáhusa houpací kočár mám na balkoně. Já ten košík taky miluju, je to velká pomoc na ten první půl rok. Ale zároveň ho fakt bytostně nesnáším

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 14:49

Evaeva tak ten už brzo půjde, ne? Zato v kočáru nám dite po obede vydrželo spát až do 3 let

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. dubna 2024 14:59

Potrefenáhusa jo, myslím, že v řádu týdnů max. Tenhle si to spaní v kočárku taky drží (ale postýlku už má, takže to není taková výhra). Začíná to být problém, na balkoně je už moc vedro a v chodbě ho budí. Už jsem nadhodila téma složené Valco v ložnici

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 15:44

andulka01 takhle to ma tchyne moji dcery, takze druha babicka. S miminama se nijak nezabyvala, dokaze komunikovat s detma az tak od 4 let, chlapecka petiletyho uz tam mela minule leto samotnyho na 3 dny, malou jsem si vzala ja.

Online Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 01. května 2024 00:47

Evaeva Jo, to máš pravdu, já jsem asi víc starší ségra než teta, navíc obě neteře mi říkají jménem. Myslím, že dokonce i ta mladší mě vnímá jako nejvíc cool z těch "matek" okolo. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 01. května 2024 01:01

Garfie teraz som zmatena, ako hovoria menom? Ze ta oslovuju krstnym? A bezne to je ako? My v rodine sa vsetci oslovujeme krstnym menom a to mam tiet a ujov 8. 

Online Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 01. května 2024 01:21

Mrakoplas Já třeba říkám jménem jen jedné tetě (té nejmladší), ostatní oslovuju "teto", když o nich mluvím, řeknu třeba "teta Máňa". :-) Já myslím, že v Česku to úplně není zvykem, z mého okolí většinou děti oslovují dospělé jako teto, nebo strejdo, dokonce i mimo rodinu, mě třeba docela  zaskočilo, když moje kamarádky učily své děti (většinou je měly dřív než já) oslovovat mě "teto", nebo o mně mluvily jako o tetě....

Pak to je tak, že cizí mi říkají teto a vlastní jménem.

Ale když nad tím tak přemýšlím, tak slovenská strana (od muže) si taky říká jménem, to mě nikdy nenapadlo! 

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 01. května 2024 01:34

Garfie aha, ja prave neviem ci je to zvykom len v nasej rodine alebo bezne. Ale "teta Meno" vlastne pouziva bratranec, som si teraz uvedomila. Ja tak oslovujem mamine kamaratky, ktore poznam od detstva (ale vykam im). 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 01. května 2024 06:23

Garfie já ty tety a strejdy mimo rodinu strašně nemám rada, děti učím jména, ale u příbuzných teta a strejda jo. 
nejlepší je to s bratrancem, kdy používáme to mama tata teta strejda kazdej z toho svyho pohledu a perfektně si rozumíme, o kom je řeč a jeho žena je z toho vzdycky totálně zmatená. Tak občas kvůli ni jsme zkoušeli tvoje mama, moje mama, ale to je chaos total (obe naše mamy se jmenujou křestním stejně, plus tety druhej muž se jmenuje stejně jako její 1.muz = můj strejda a bratrancuv tata)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 01. května 2024 06:25

Což mi připomíná, ze u muže v rodině maj sestry, který pojmenovaly svoje dcery po ty druhy, oba jejich muži se jmenujou stejně a ještě po nich pojmenovali syny v obou rodinách..... no tak tam se vůbec nechytam já

Online Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 01. května 2024 06:31

Potrefenáhusa Ježiš, z toho se mi motá hlava, jen to čtu!

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 01. května 2024 07:04
Reakce na Potrefenáhusa:

Což mi připomíná, ze u muže v rodině maj sestry, který pojmenovaly svoje dcery po ty druhy, oba jejich muži se jmenujou stejně a ještě po nich pojmenovali syny v obou rodinách..... no tak tam se vůbec nechytam já

​To ma i jedna cast nasi rodiny, navic se s nimi nevidame moc casto, tak se pak vzdycky totalne ztracim v tom, kdo je kdo. To je sama "alena a mala alena", kdy ale mala alena neni dcera nebo vnucka te druhe, ale treba neter nebo snacha 

Offline Kan
Avatar
7076 příspěvků moje polička 01. května 2024 07:15

Já to oslovení teta moc nemusím a jsem ráda za tykání a oslovení jménem. Nejvíc mi asi vadilo, když byli u nás spolužáci od syna (základka)a říkali mi teto. Děti v široké  rodině mi říkají jménem.