Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 02. května 2024 09:10

Kokoska já jsem rada, ze máme holky, u nás by byl tlak na klucici jméno velkej 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 09:15

Kokoska to teda!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 09:19

Potrefenáhusa od muže? U nás žádná tradice není, akorát tchán má jméno po otci, ale nikdo to po nás nechtěl. Můj táta chtěl, aby se kluci jmenovali po jeho otci, ale nevím proč by měli, takže to bylo smeteno ze stolu hned. 

Ale po pojmenování třetího jsme zjistili, že se tak jmenovali bratři babiček. Jeden zemřel už jako batole. Tím, že jsme si se jménem vůbec nevěděli rady (vybrali jsme až po cestě do porodnice), tak jsme to nikomu moc neříkali a nikdo nám to teda neprozradil

Offline Aranel
Avatar
4536 příspěvků moje polička 02. května 2024 09:21

Mně dnes udělalo radost, že jsem si oholila nohy a ani jednou! jsem se neřízla. Úplný cvičení mindfulness

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 02. května 2024 09:32

Aranel to se mi ještě nepovedlo!

Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 02. května 2024 10:22

Oslovení "teto" od cizích dětí mi přijde taky divný, ale nevadí mi. A v posledních letech jsem k tomu víc tolerantní. Máme s mužem v zájmovém kroužku děti cca od 4-6 let po 15let. Představujeme se těm dětem jménem, i se tak na vzájem oslovujeme, oslovují nás tak většinou i starší děti. Ale u některých mladších dětí je vidět, že jim to oslovení dospělého člověka křestním jménem nejde. Když na to myslí, snaží se, tak i to řeknou. Ale v zápalu hry, hovoru, tam z nich vypadne, co je jim bližší. Takže někdo přejde na to křestní jméno snadno, někdo se stydí, někdo tam háže tu tetu a někteří se bojí vůbec vyslovit cokoliv. A někteří si nepamatují ani jména svých kamarádů, takže chápu, že teto/strejdo je prostě snažší. A některým to pak zůstane nafurt a říkají nám tak i v těch 15. Už je neopravujeme. Ono to opravování nebo upozornění některé malé rozhodilo, že dělají něco špatně.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 02. května 2024 10:30
Reakce na Evaeva:

Potrefenáhusa od muže? 

​jo. Oni ne ze by měli tradici, ale po svym otci se jmenuje. Já jsem původně chtěla, aby se dite jmenovalo po moji babičce, jenže jeho babička stejnyho jména byla zlá, pak to zacal prehazovat na jména budoucích babiček (jeho mama má v současnosti dost nemoderní jméno a moje mama má taky nemoderní jméno, navíc ženskou variantu   jeho jména..) - no proste jsme to smetli ze stolu a zacali nacisto a vybrali nejlíp

Offline Myrtila
Avatar
3036 příspěvků moje polička 02. května 2024 10:31

Potrefenáhusa U nás byl velikej tlak na jméno po otci od ostatního příbuzenstva. Manžel je 4. toho jména v řadě, ale ještě dávno před tím, než jsem otěhotněla, jsme se dohodli, že v tom pokračovat nebudem. I tak se příbuzní, když byl syn ještě v břiše, ptali, jak se má malý "zdrobnělina mužova jména". My jsme teda jméno dlouho vybrané neměli, tak jsme ho pak ani nikomu neřekli, i aby na nás tím víc netlačili pojmenovat ho po muži. Možná si mysleli, že si to ještě rozmyslíme. A po porodu to jiné jméno akceptovali bez jediné poznámky. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 02. května 2024 10:38

Myrtila ta shoda s muzem je dulezita, já najednou byla docela v soku, co navrhuje a co zavrhuje 

u druhyho ditete už jsme byli uvolnenejsi a šlo to celkem snadno 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 11:02

Potrefenáhusa my jsme se shodli, že nikdo po nikom jméno dědit nebude, takže v shoda byla. Pak už to bylo horší Muž teda nenavrhl žádné klučičí jméno, mně jednoznačně smetl Mikuláše, ale vybrat jsme dlouho nemohli. Ty holčičí mi možná odsouhlasil jen proto, že věděl, že to budou kluci. Já chtěla Marianu (ta by teda byla tak trochu po babičce, byla Marie) nebo Ditu, ty jsme psali na ten papír.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 02. května 2024 11:21

Evaeva Marie byla i moje babička. My psali dvakrát Tomáše, ale věděli jsme, ze to Tomáš nebude. 
Mikulase máme teď ve školce dva ve tride ;a máme tu debatu o jménech )

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 11:22

Potrefenáhusa jo, Mikulášů je celkem dost. A znám už dva Vavřince (debata)

Offline Aranel
Avatar
4536 příspěvků moje polička 02. května 2024 11:24

Pinot Noir Tak achilovka není dokonalá

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 02. května 2024 11:25

Dita se mi moc libi, jenze holcicku Ditu meli sousedi na patre, navic kluka Jana jako my, tak prece nepojmenuju deti uplne stejne! 

Offline 711990
Avatar
17177 příspěvků moje polička 02. května 2024 11:30

Kokoska haha to me vzdycky stve, kdyz mi takhle nekdo nevedomky ty jmena vyfoukne!(a to pritom zadny dalsi deti necekam a nechci!!!!) 

Ted chodime na skejtovaci kurz s klukem Kasparem a ten trener mel dost potiz pochopit, ze to je krestniporad cekal na prijmeni, chudak. Moje dite se ale tvarilo, jako ze to je uplne bezny jmeno a ze jich zna dvacet. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 02. května 2024 11:36

Evaeva naše dite tu na miniměstě má Mikuláše ve skolkovy tride dva. A dva Tobiase 

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 02. května 2024 11:40

711990 to mel trochu muj tata problem, kdyz se vdavala dcera. Zeť ma prijmeni podobne jednomu krestnimu jmenu a tatovi se to porad nejak pletlo.

Offline Myrtila
Avatar
3036 příspěvků moje polička 02. května 2024 11:52

Potrefenáhusa Jj, kdyby chtěl syna pojmenovat po sobě i on, asi by to tak dopadlo. Ono to bylo hlavně na můj popud, že tu tradici přetrhneme, mně se to nelíbí i proto, že v naší rodině se ty jména taky dědí, mužská i ženská, a pak je to mladej Pepa a starej Pepa a opakuje se pět jmen dokola. I když v té mé generaci to už přetrhli i všichni moji příbuzní. 
Ale i tak to nebylo jednoduchý, taky jsem docela koukala, co z muže padá za návrhy

Offline Myrtila
Avatar
3036 příspěvků moje polička 02. května 2024 11:56

Kokoska 711990 No, my máme jako příjmení zdrobnělinu jednoho křestního jména, a teprve nedávno mi došlo, že křestní jmého syna je zase dost často i něčí příjmení, snad i častěji než to křestní jméno

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 02. května 2024 11:59
Reakce na Garfie:

EDITH4B Máš pravdu! To mi taky jedna kamarádka udělala, už jsem to milosrdně zapomněla!!! 

Sweet Potato Chvilku jsem se u toho tetování zasekla, ale už dobrý!

​Já teď taky!