Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 07:32

Kokoska ja si stojim za tim, ze dobrovolnou moznost ne kazdy vyuzije....jak vis jak to tam probiha?

Ale uz se mi to nechce resit, nemam potrebu nekoho presvedcovat. Jen ja mam nazor, ze je to hodne dobra vec. 

Offline Estara
Avatar
504 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 07:39

Zarinya Mně to teda přijde sakra špatné, jako nátlak to vnímám a že je to pravidlo dané země na tom nic nemění, ani pěkně znějící fráze, jako že je dobré se zastavit a zamyslet se atd. 

Naopak si nemyslím, že je zbytečné případný pohovor "po" - ovšem opět za podmínky dobrovolnosti. Že je ten čin nezvratný snad nemění nic na tom, že by některá žena následně nepotřebovala psychickou podporu, právě aby se s tím vyrovnala.

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 07:41

Zarinya nevim, ale predpokladam, ze psycholog je tam proto, aby si to clovek jeste jednou prosel a promyslel a spis aby se rozhodl jinak. Pokud ne, tak k cemu to teda je? Aby te uklidnil, ze je to v pohode?

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 07:53

Myslím, že bychom se divily, kolik žen se "ve dvou minutách" rozhodne. A toho psychologa se často snaží suplovat aspoň gynekolog. Myslím, že ten psycholog vůbec není nevhodný. Nepředstavuju si, že by měli v popisu práce to primárně rozmlouvat.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 07:59

Asi budu tady jedina, ale mě to přijde dobrý. Předpokládám, že psycholog k tomu určený nebude slon v porcelánu a není určen k přemlouvání. Spíš bych čekala, že to bude forma podpory a trochu příprava na tu psychickou zátěž a jak to zpracovávat. A taky k pomoci při rozhodování, pokud je potreba a pod. Taky by měl asi odhalit ty, které jdou pod nátlakem.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:09

notna vystizne.

Ja to neumim tak pekne popsat. 

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:11

Sweet Potato notna ale jo, ta MOZNOST je dobra, jako POVINNOST se mi to prici.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:13
Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:20

Kokoska No nevím, kolik žen je schopno samo odhadnout tu psychickou zátěž.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:24

notna Tak. Plus je návštěva psychologa pro spoustu lidí pořád něco zbytečného a pod jejich úroveň. 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:27

notna no a i kdyz ty co jsou pod natlakem odhali tak potom co? To by me vazne a bez ironie zajimalo. Presvedci je ze tohle neni cesta, fajn, ale pokud jsou ty zeny pod natlakem at uz z jakehokoiiv duvodu tak ten psycholog jim ty deti asi tezko pomuze uzivit/vychovat atd....

Plus jeste u nas taky dela napr. posudkoveho lekare kde kdo, dost casto jsou to lide kterym bys nesverila ani kaktus tak se klidne muze stat ze i ten psycholog nebude nic moc. A to fakt nechces

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:28

notna Sweet Potato Souhlasím. A myslím, že úkolem nebude rozhodnutí rozmlouvat, a řekla bych, že u žen opravdu rozhodnutých s jasnou motivací, což zkušený psycholog podle mě pozná, půjde jen o formalitu, a hlavním smyslem je podchycení osob pod nátlakem, manipulovaných atd. 

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:38

rasaNori pokud žena jde na potrat pod nátlakem, aniž by ona osobně byla přesvědčená, že to je nejlepší z těch blbych rozhodnutí, co se jí nabizi, do maleru se řítí tak jako tak.

@all: Zajímavé je, že ženy se špatnými genetickými testy jsou tady pod docela brutálním nátlakem a to nikoho už netrápí, že do toho rozhodnute ženě pořád někdo kecá ( je toho vetsinou několik kol, co musí absolvovat). 

Offline DruI
Avatar
3306 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:45

Zarinya A Toho psychologa si žena může vybrat, nebo se přidělují? Protože si celkem dovedu představit, že to dělá někdo s názorem a ženu která je už tak rozhozená zmanipuluje sám. A navíc už kolikrát padlo, že i s dobrým psychologii si nemusí člověk lidsky sednout.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:47

DruI ja uz si to do puntiku nepamatuju,je to hodne let....jen pocit z toho zustal dobry, ale mam pocit, je na vyber z vicero....pridelen neni urcite 

rasaNoritak predpokladam,ze ji je nabidnuta dalsi pomoc+moznosti.....

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:49

continuity Protože to je to, co jsme zmiňovaly ze začátku, že interupce je vnímána jako jednoduché a snadné řešení. Rozhodně zastáváme možnost svobodné volby, ale bagatelizování interupce se mi teda taky nelíbí.

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:50

Navic proc k psychologovi ma jit jen zena? Co partner, toho se to netyka? Znala jsem jednu, doma rocni dvojcata a otehotnela. Manzel se k tomu postavil stylem Bud ja nebo dalsi dite. Takze pani by nakracela k psychologovi, rozebrali by situaci, a co dal? 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:51

DruI Když si tak či onak nesednou, zůstane u jednoho setkání, razítka na papír a tečka, předpokládám. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:52
Offline Estara
Avatar
504 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:54

continuity No, mě zrovna ten aspekt naopak nucení k potratu napadl, takže bych netvrdila, že to nikoho netrápí. Ale to se týká ČR a řeč byla o Německu.