Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline notna
Avatar
6577 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:54

Toho psychologa vnímáte negativně jen u te interupce nebo i v jiných případech, kdy je nařízen nebo povinný? To už se ptám jen ze zvědavosti...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:58

notna A kdy je srovnatelne narizen napriklad? 

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:59
Reakce na 711990:

bosibori a chtela bys moznost jit na potrat nejak znesnadnit? Ono uz tak musis jit k lekari, nechat si vyosat zadanku, vyplnit oficialni formular, ktery se dal reportuje a hlavne zaplatit cca 6 tisic. Neprijde mi, ze by zeny volily potrat jako antikoncepci. Statisticky mame opravdu male procento preruseni tehotenstvi. Zkusim neco detailnejsiho dohledat. 

​Já nevím, jestli bych to chtěla nějak formálně znesnadnit. Snad ani ne.
Považuju to za věc osobní volby a osobní morálky. Mně by asi stačilo, kdyby se aspoň trochu změnilo vnímání potratu směrem k něčemu, co zasahuje i do práv dítěte...
Jako když se zabije dítě pět měsíců před porodem, bolí ho to míň a křičí míň, než když se zabije dítě pět měsíců po porodu? A potraty se dělají z tak malicherných - zdá se mi až sobeckých - důvodů. 


Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 10:02

bosibori myslela jsem, ze se tu celou dobu bavime o miniinterupci (nebo jak se to rika), proste v zacatku tehotenstvi. 

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 10:04

bosibori jo a tyhle reci o bolesti 5ti mesicniho ditete pri potratu me neskutecne vytaci, protoze mam blizkou kamaradku, ktera ho musela absolvovat. To opravdu ulehci tu hroznou situaci.

Offline 711990
Avatar
17189 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 10:05

bosiboritak 5 mesicu pred porodem je velka nadsazka, ale teda muj pohled je takovy ze ano, rozdil to je poradnej. Dokud plod neni zivotaschopny sam o sobe a kolikrat ma sotva akci srdecni, neni to stejny jako petimesicni kojenec, takovyho mam doma:) 

Ale nechci flejmovat, tohle ma kazdej jinak a dokud mi nekdo nemluvi do toho meho pohledu, neresim to. 

Offline notna
Avatar
6577 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 10:09

Mutziputzi Změna pohlaví, adopce, v některých povolání ...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 10:12

notna Tam se posuzuje zpusobilost, to je neco jinyho

Offline notna
Avatar
6577 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 10:20

Mutziputzi Tady prý taky. Podle některých příspěvků. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 10:21

Mit možnost dobrovolně a treba i bezplatně navstivit psychologa v momente, kdy si nevím rady a potrebuju dospet k rozhodnutí je jedině dobře. Ve chvili, kdy před doktorem vyjadrim sve rozhodnuti bych povazovala za vhodne, kdyby nebyla zpochybnovana ma kapacita k takovému rozhodnutí dospět a bylo zcela akceptovano. Znovu opakuji, pokud bude konzultace s psychologem na bázi dobrovolnosti, nevidím problém. 

A teda abych to dohnala ad absurdum - nemela by tedy podle tohoto přístupu povinnou návštěvu psychologa absolvovat kazda zena, i ta, ktera se rozhodne dítě mít? Vždyť je to stejně (ne-li více) zásadní a nezměnitelné rozhodnutí, které ovlivní možná ještě větší počet lidí. 

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 21. ledna 2020 10:23
Reakce na Lamicka:

bosibori jo a tyhle reci o bolesti 5ti mesicniho ditete pri potratu me neskutecne vytaci, protoze mam blizkou kamaradku, ktera ho musela absolvovat. To opravdu ulehci tu hroznou situaci.

​hm.. já mám hlavně před očima spíš svou známou, která by teď za svoje děti dýchala, ale prvního se prostě takhle zbavila, fakt jen aby mohla ještě o rok dýl cestovat.. 
Mně prostě přijde, že potrat je až krajní řešení. Myslím, že to není v rozporu s tím, co říkáte Vy. 

A pokud jde situaci řešit jinak než potratem, je jasné, že ostatní řešení už nejsou tak "neviditelná", rychlá nebo efektivní. Ale taky jde o hrozně vážnou věc, jde o život někoho jiného. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 10:48
Reakce na bosibori:

​hm.. já mám hlavně před očima spíš svou známou, která by teď za svoje děti dýchala, ale prvního se prostě takhle zbavila, fakt jen aby mohla ještě o rok dýl cestovat.. 
Mně prostě přijde, že potrat je až krajní řešení. Myslím, že to není v rozporu s tím, co říkáte Vy. 


A co kdyby za to "první dítě, kterého se zbavila" nedýchala, dýchat nedokázala. Co když by měla pocit, že jí to dítě o něco přípravilo, znemožnilo jí splnit si nějaký sen, a to by se promítlo na jejím vztahu k dítěti a nedokázala ho "správně milovat", to dítě to vnímalo, vyrůstalo s vědomím že je matce na obtíž. Ona by byla nešťastná, dítě nešťastné....

Ano, jde o život, ale nejen o život toho v té době plodu, ale i o život té matky a proto si myslím že by ta žena neměla být za svoje rozhodnutí odsuzována, ať už je ten důvod asi jakýkoliv.

Offline 711990
Avatar
17189 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 11:03

Sairon naprosty souhlas, napsala jsi to velice vystizne!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 11:08

Sairon Presne, dost matek ma problem se srovnat s chtenym materstvim, natoz s neplanovanym a nechtenym.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46151 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 11:25

bosibori posuzovat cizi rozhodnuti jako oduvodnene nebo neoduvodnene podle vlastnich meritek je nesmysl

Offline Samantha
Avatar
1822 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 11:58

viktorka_od splavu Právě jsi popřela smysl soudní poroty

Online viktorka_od splavu
Avatar
46151 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 12:00

Samantha porota snad neposuzuje duvod? teda nejsem pravnik, ale tohle by mi nenapadlo

Offline stes
Avatar
7396 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 12:34

Sairon přesné (a to tady není krajní situace, kdy je dítě výsledkem znásilnění)

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 12:36

Tak ja nevim, ale mne se zda rok cestovani jako fakt malicherny duvod k potratu...

Online Pinot Noir
Avatar
24625 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 12:41

ice A někdo to vidí jinak. No a? Kdo rozhodne, co je a není malicherné?