Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 22:23

viktorka_od splavu ja to podstoupila(duvody tu psat nehodlam)a proto sem to zminila a povazuju to za dobrou vec ac sem nebyla zadny mlady tele a vedela proc.....prave pro pripady kdy ta zena ma moznost si POPOVIDAT je fajn.nikdo to nic nevnucuje ...proste si jen povidas,

nechapu to odsouzeni bez poznani...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 22:35
Reakce na Zarinya:

 pripady kdy ta zena ma moznost si POPOVIDAT je fajn.nikdo to nic nevnucuje ...proste si jen povidas,

nechapu to odsouzeni bez poznani...

​to je úplně v pořádku. mít tu možnost, jak píšu to by mělo být k dispozici z pojištění automaticky nebo tak.. ale být povinná se svěřit určené osobě - to mi připomíná bývalý režim. nic víc..

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 22:39

viktorka_od splavu proste to nechapes,no...to je fuk.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 22:42

Zarinya Tak ale psala jsi "musí", nikoliv "má možnost". Vnímám to jako dost podstatný rozdíl. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 22:50

Potrefenáhusa Jo, to je pravda. U mladé holky by to mohlo mít smysl. Přesto mi tam pořad vadí to "musí". Jakkoli se mi potraty příčí. A pohovor s psycholožkou mi sám o sobě nepřijde od věci.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 22:55

Potrefenáhusa tjo ale ta adopce mi přijde snad ještě strašnější, ne snad, určitě.. to bych vůbec nezvládla

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 23:01

viktorka_od splavu Ty ne, ale někdo jinej třeba jo, mne nepřijde úplně od věci muset se zastavit aspoň na chvíli, než udělám rozhodnutí, který mi (jakákoli zvolena varianta) muže posrat celej další život - proste s někým nestranným probrat, jestli je ta která možnost pro moji konkrétní situaci nejlepší 

Právo na potraty samozřejmě hajim 

Online continuity
Avatar
33703 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 23:04
Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 23:06
Reakce na continuity:

viktorka_od splavu když jim není ještě 40, tak 20 lety vztah se téměř nedá stihnout

​My letos oslavíme 20 společných let a čtyřicet nám ještě není, heč

Online continuity
Avatar
33703 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 23:10

Pinot Noir tak já neříkám, že to nejde vůbec, ale přijde mi, že srovnani  20 letych vztahu ve věkovych kategorich 40+, 50+ a 60+ takto jak to je prezentovano, je čistě z pohledu statistiky metodicky špatně.

Nic víc a nic míň.  

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 23:14

continuity To ano. Ale kupodivu mám mezi přáteli hodně vztahů +- patnáctiletých, všem je max 40 let, takže slušný výkon ;)

Online continuity
Avatar
33703 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 23:23

Pinot Noir no já taky, a máme jenom dva vztahy ve kterých jsou děti, kdo šli od sebe. Z asi 15 párů. To mi přijde taky dobrý. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 23:46
Reakce na continuity:

Pinot Noir tak já neříkám, že to nejde vůbec, ale přijde mi, že srovnani  20 letych vztahu ve věkovych kategorich 40+, 50+ a 60+ takto jak to je prezentovano, je čistě z pohledu statistiky metodicky špatně.

Nic víc a nic míň.  

​ja ale nesrovnavala dvacetilety vztahy. procentualni rozvodovost v zavislosti na veku (ne delce) kdyz uz..

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 04:24
Reakce na Krehutka:

Zarinya Tak ale psala jsi "musí", nikoliv "má možnost". Vnímám to jako dost podstatný rozdíl. 

​ja ne,ja to beru jako pravidla tohoto statu....a uz vubec ne jako nejaky natlak nebo  komunisticky rezim to vubec nic spolecneho nema.Zkratka to tak je a naprosto souhlasim s Potrefenáhusa .Zastavit se a popremyslet nez udelam nezvratny rozhodnuti.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 05:17

Potrefenáhusa u nas neni popularni adopce i proto, ze se predem neda moc naplanovat. Musis dite porodit a az v.porodnici se ho zreknes. Pak ale jeeste je asi mesicni lhuta, kdy muzes zmenit nazor. Dite je mezitim obvykle v kojeneckem ustavu....no jako rodic bych teda radsi aby sla hypoteticka sestnactileta dcera na potrat, nez aby podstoupila cely tehotenstvi a pak se diteze vzdavala atd. To musi byt uplne straslivej zazitek.

Kazdopadne ono statisticky nejvetsi cast zen, ktere interrupci podstupuji, jsou ty, ktere uz nejake deti maji a dalsi mit nechteji, nemuzou...tam je jeste min realna ta adopcni varianta.

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 05:22

Zarinya Tak mozna jsi to jen spatne popsala... na tom na chvili zastavit a zamylet se nad tim, nez udelam dulezite rozhodnuti, neni samozrejme nic spatneho, naopak.... ale z toho, jak jsi to podala,to pusobi divne... 

edit: s komisi bych to taky nesrovnavala

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 06:03

nolitanevim jak lepe to popsat kdyz to musis absolovovat....?proste to tu tak je a ja na tom nevidim nic spatneho...naopak. 

Prece to,ze je neco dane statem neznamena, ze to je spatne....?

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 06:25

Zarinya Ne nutne, spousta veci je danych povinne statem, v tomto pripade to asi ja osobne jako veskrze pozitivni spis nevnimam.... celkove me v souvislosti s tim napadaji otazky ohledne fungovani a konecneho efektu, ale to nehodnotim, protoze na to nemam dost informaci...

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 06:52

nolitatak ne kazdy ma moznost se vypovidat v rodine, pratelum a byt to dobrovolne tak neznamena, ze kdo to potrebuje si o tu pomoct rekne. Libi se mi jak to popsala Potrefenáhusa ....to je hodne vystizne. 

Pomoc po....jak tu nekdo navrhoval uz muze byt zbytecny.....je to zkratka nezvratne rozhodnuti tak o tom popremyslet i s nezavislou osobou stoji zato.....

A jeste kdo ma vydelek do 1000eur hradi pojistovna .

A priznam se, je nez sem to bohuzel musela podstoupit taky mi to prislo divny.....ale ted mi neprijde spravne cesky system....."udelame to kazdemu kdo si to zaplati."

Online Kokoska
Avatar
28312 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 07:22

Zarinya moc si to neumim predstavit. K potratu se clovek asi nerozhodne po dvou minutach za pohledu z okna, spis po delsim a ne asi uplne jednoduchem vnitrnim "boji", zvazovanim moznosti, treba i v soucinnosti s rodinou a otcem ditete. Dojdu k tomu rozhodnuti, jdu k psycholozce a ta to se mnou bude znovu cele probirat a predpokladam, ze me bude od potratu odrazovat a uvede mi par duvodu, proc ne. A pokud nejsem uplne otrla, urcite me to rozhodi a znejisti a budu tam, kde na zacatku. To asi neni uplne to, co bych chtela. Takze jako povinne bych to videla max tak pro zatim bezdetne, nevim, proc by to musela absolvovat zena napr. se dvema, trema detma, ktera uz opravdu nechce dalsi, nebo neuzivi, nebo jsou jine duvody. Pokud by to byly zdravotni duvody, tak tam uz to nechapu vubec. Souhlasim s tim tu moznost mit, povinnost se mi nelibi.