Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:55

rasaNori Treba nabídne možnosti, pomoc? Pochybuji, že by rozmlouval potrat a pak nechal svému osudu. Proč si vlastně myslíš, že psycholog něco bude rozmlouvat? Psycholog přece nikdy nezasahuje do rozhodnutí pacienta. To je tady nějaká rozšířená falešná domněnka.

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 21. ledna 2020 08:57
Reakce na notna:

Asi budu tady jedina, ale mě to přijde dobrý. Předpokládám, že psycholog k tomu určený nebude slon v porcelánu a není určen k přemlouvání. Spíš bych čekala, že to bude forma podpory a trochu příprava na tu psychickou zátěž a jak to zpracovávat. A taky k pomoci při rozhodování, pokud je potreba a pod. Taky by měl asi odhalit ty, které jdou pod nátlakem.

​Souhlas. 

Do statistiky přidávám, že jsem pro možnost volby při zdůraznění toho, že člověk nevolí jen za sebe.
Osobně ale považuju potrat za nemorální a to, jak je tu snadný, je pro mě děsivé. O to víc, že vím o známých, které ač dostudované a zabezpečené šly na potrat jen proto, aby mohly "ještě rok cestovat", "chvíli si užívat, než budou mít děti" a tak. Prostě to byl další způsob antikoncepce. Vlastně neznám nikoho, kdo by šel na potrat z nějakých vážnějších důvodů. 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:01

Kokoska to je hodne drsne:(

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:01

Řekla bych, že v tom vnímání psychologa bude zakopaný pes. Pokud je vnímán jako někdo, kdo bude kecat pacientovi do života a lámat ho, znejišťovat apod, tak pak chápu ten odpor. Ale tohle fakt není náplň jeho práce.

Offline Janulik03
Avatar
16731 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:03

Mne to tiez nepride ako zla moznost . A nemyslim ze psycholog ma snahu o zabranenie interupcie, pride mi fajn to niekomu povedat kto nema osobny zaujem. 

Skor mam pocit ze niektore tu premietnu svoje skusenosti s minuleho rezimu do vsetkeho a na slovo povinne reaguju ako byk na ceevenu. 

Offline Estara
Avatar
504 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:03

Jinak jsem se jenom v rychlosti dívala a tedy ještě před dvěma lety nemohli gynekologové v Německu ani nějak veřejně uvádět, že potraty provádějí (to už snad neplatí). Nicméně pořád platí, že potraty nejsou povoleny, pokud právě žena neabsolvuje ten pohovor.

Dnes je to možná z velké části formální záležitost, ale dobrýho na tom teda pořád nic nevidím. Ono to má kořeny ještě v nacistických zákonech a ta motivace fakt nebyla taková, aby se teda žena v pohodě a důkladně zamyslela.

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:05

rasaNori no je. A stejne to blbe dopadlo. Na potrat sla, ale dost to ovlivnilo jejich vztahy, nakonec se rozvedli.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:06

Janulik03 tak!

Ja to beru jako soucast vykonu. 

Asi jako kdyz si nekdo zlomi nohu a pred tim jde na rentgen.

Offline Estara
Avatar
504 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:12
Reakce na notna:

Řekla bych, že v tom vnímání psychologa bude zakopaný pes. Pokud je vnímán jako někdo, kdo bude kecat pacientovi do života a lámat ho, znejišťovat apod, tak pak chápu ten odpor. Ale tohle fakt není náplň jeho práce.

​Nesmysl. Já nemám žádné bludné představy o náplni práce psychologa, ale jde mi o tu povinnost, což jsem ostatně už párkrát psala.

Tyhle zákony nevycházejí z touhy lidem pomoct, ale jsou čistě odrazem moci státu určovat lidem osobní život, aby populace vzcházela k jeho potřebám. Ostatně v Československu to bylo podobné (nebo ještě drsnější), akorát po revoluci se to hodně změkčilo (v této konrétní oblasti). Může se to nalakovat pěknými slovíčky, ale pro mně osobně to nestačí.

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:18

Janulik03 ja opravdu nemam rada, kdyz neco MUSIM proti sve vuli. Ale ja uz mam takovou povahu, nesnasim byt do neceho nucena. Ovsem treba POVINNE ockovani povazuju za velmi prospesnou vec

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:27

Kokoska zajimavy

A co treba,ze se MUSI pred operaci na krev,ultrazvuk nebo ten rentgen...  Atd.to je prece normalni .Tak proc vadi starost o psychicky stav?

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:31

Estara Do úmyslů Německa nevidím. O tom debatovat nehodlám. Pokud je psycholog povinný z důvodu urcovat statem občanům osobní život, tak je to samozřejmě špatně. 

Podle mě je interupce tak závažný krok, že ta povinnost konzultace s psychologem je na místě.

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:35

Zarinya protoze u predoperacnich vysetreni nemusim vysvetlovat, proc si jdu nechat vrtat koleno? Protoze bez RTG se to koleno operovat neda, ale bez pohovoru se potrat udelat da? To nema cenu vysvetlovat, proste to tak citim. Ty zas citis, ze ti to pomohlo, tak fajn. Jen si porad myslim, ze nekoho do toho nutit neni dobre.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:35

bosibori a chtela bys moznost jit na potrat nejak znesnadnit? Ono uz tak musis jit k lekari, nechat si vyosat zadanku, vyplnit oficialni formular, ktery se dal reportuje a hlavne zaplatit cca 6 tisic. Neprijde mi, ze by zeny volily potrat jako antikoncepci. Statisticky mame opravdu male procento preruseni tehotenstvi. Zkusim neco detailnejsiho dohledat. 

Offline Catherinne
Avatar
9885 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:37

Kokoska musím na tetanovku, dík

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:41

Catherinne ja taky, jen si predtim asi musim nechat zjistit, jestli jeste mam nebo nemam protilatky, pry plati asi 15 let a ja byla pred 14. 

Offline Catherinne
Avatar
9885 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:44

Kokoska já tak před 20

Loni jsem to pořád odkládal kvůli nějakému závodu, tak únor je plonkovej, to musím stihnout.  

Offline Samantha
Avatar
1811 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:47

Tak teda mě by nikdy nenapadlo, že bych u nás musela vyjít do ulic kvůli možnosti rozhodnout se, zda dítě ano nebo ne (ale šla bych). A už jenom to, že se to ve státě řeší, mě děsí...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:48

Nemam uplne nazor jestli je povinna psychologicka konzultace dobre nebo spatne, ale mne by to bylo strasne neprijemny, vystacim si se svym svedomim a racionalnim rozhodnutim. Prijde mi to spis vlastne asi jako zbytecnej odstrasujici blok, stres, chapu dobrej umysl, lec nikoli univerzalne praktikovatelnej.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 09:51

Samantha ja mam obavu abysme brzo do tech ulic fakt nemuseli. Staci se podivat, jak se radikalizujou okolni zeme nebo treba USA. Tam ted nekoho napadlo, ze lekar musi povinne reimplantovat mimodelozni tehotenstvi, jinak podporuje potrat. Nebo staci takova blbost, ze krouzek konzervativnich politiku u nas pred par lety zariznul novy koncept sexualni vychovy. To jsou vsechno kroky, co vedou ve vysledku k zakazu interrupci....