Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 16:19

711990 Jo a prej to má záštitu Asociace krajů ČR a 93 !!! měst a obcí.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 16:41

Aranelvitejte v Polsku...

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 17:33

Aranel 711990 Co je na tom hnutí špatně? Vůbec ho neznám, jen jsem se teď podívala, co vás to tak naštvalo. A podpora žen, které nechtějí podstoupit interupci, mi přijde OK. ...pokud jsem to tedy pochopila správně, o co hnutí jde.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 17:52

notna ve skutecnosti je to Hnuti pro zivot, chteji zakazat interrupce. Proste obycejna katolicka protipotrstova lobby. Jejich "pomoc" spociva v tom, ze zenam namluvi ze potrat je vrazda. Zadna podpora dal se nekona. Proste jen vymluvi interrupci a pak at uz se s tim dotycna nejak popasuje....

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 17:55

711990 Aha, díky za osvětu. Předpokládám, že s tohle asi ale všichni příznivci neví. Pochybuji, že by měli takovou silnou podporu.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 18:00

notna klidně měli, některý lidi sou striktně proti potratu, prostě ne a basta. Co se děje pak s tim dítětem, matkou, je už úplně fuk. 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 18:20

notna no bohuzel prave tohle hnuti docels podporu ma, no...poradaji kazdej rok pochod Prahou a tak. Proste zadny "nesoudime, pomahame", ale "soudime vsechny, kdo chteji mit moznost volby a zakazujeme".

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 19:11

Ounz 711990 To mě docela překvapuje, já bych si tipla, že tady v tomhle krom u silně věřících panují rozumné názory.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 19:14

notna No..už sem slyšela ledaco

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 19:16

notna ja radsi nepatram. Prijde mi slusny byt pro volbu, protoze tim davas moznost si opravdu vybrat. Kdyz jsi tzv. "pro zivot", zadny vybirani si nepodporujes, no....

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 19:31

Ounz Moje osobní zkušenost z okoli je teda větší tolerance k potratům než k těm, které se rozhodnou dítě donosit. Měla jsem v blízkosti dítě adoptované přímo z porodnice, které porodila právě matka, která nedokázala podstoupit interupci. Dítě donosila a anonymně porodila a dala dítě k adopci. Byla jsem v šoku, kolik nechutnosti jsem na ni vyslechla. A většina odsudků byla právě za to, že tu interupci nepodstoupila. I od vzdělaných, jinak rozumných lidí.

Mám dojem, že interupce je považována za běžnou a zcela jednoduchou variantu řešení. Většinově přijatelnější než výše popsané.

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 19:33

711990 Cíleně taky nepatram. Jen mě překvapilo, že má to hnutí takovou podporu, jak píšete.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 20:33

notna zajímavý..mi teda někdy přijde, že někomu se hodí jakákoli záminka k nadávání na ostatní. Já stejně jako 711990 upřednostňuju možnost volby. 

Online continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 20:42

Ounz já jsem za možnost volby, asi bych i vysla do ulic, kdyby to někdo chtěl změnit. Nicméně jsem mnohem radši, pokud se tu situaci povede vyřešit jinak než potratem, nějaká slušnost s tím nemá co dělat. Kdyby přišlo třeba moje dítě a nebyl by v tom zdravotní důvod, tak bych ji určitě podpořila si dítě spíš nechat. 

Kdysi jsem byla v situaci, že jsem chvíli nevěděla a dost mě překvapilo kolik blízkých mi nabízelo potrat jako první volbu. Je to dost strašne a to bylo to těhotenství jenom teoretické. 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 20:49

continuity To je hezký, že bys dítko podpořila, otázka je, jestli to tak má většina. Já sem kupříkladu (mimo jiné) v dospívání poslouchala, že otěhotnět kdykoli před dokončením vš (a s kýmkoli koho rodiče neschválej) je hrůza nejhorší a budu zatracena..

Online continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 20:58

Ounz no já právě taky, to bylo k té možnosti volby. Někdy to totiž žádná volba není a ten tlak na potrat od blízkých může být dost silný.  Prostě strašne, strašne.

Navic mám v okolí několik příkladů, že to žádnej konec světa nebyl. A taky jeden, kdy se dva hodne mladí brali kvůli nečekanemu tehotenstvi a na sourozence pak čekali dalších 18 let. Mám příbuznou, která otěhotněla se ženatým chlapem a ten ju nechal ještě těhotnou. Tlačila na ni čeká rodina. Ona se už nikdy nevdala, vlastně to dítě byla její jediná blízká rodina, kromě jedné ségry .A holka už je velká má svoji rodinu a tři děti. Fakt člověk nikdy neví, jak to vypálí. 

A Ja říká můj kamarád: radši brzo než nikdy.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 21:04

continuityno asi bych radsi cekala 18 let(je teda zazrak ze spolu zustali) nez se vdat v 16 jen proto, ze mi potrat v tu chvili.neprijde jako dobrej napad. Proste na prvnim miste je spravnej pristup k antikoncepci a kdyz to selze, tak mit predem promysleno co a jak. Ono pod tihou ty situace se pak clovek nerozhoduje uz moc pricentne -hormony atd. Plus zalezi, skym clovek otehotni. Sama bych do toho teda nesla ani dnes, zvlast kdyz uz mam tu zkusenost prvnich par mesicu. Ale jak pisu vys, je to kazdyho volba. Svymu diteti budu tlouct do hlavy od mala, ze bez kondomu nikdy!!!:)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 21:14

continuity mne prijde fajn jak to maji v nemecku.Kdyz se zena rozhodne jit na potrat musi jit si promluvit k psycholozce......nezavisla osoba se vzdy hodi a vim,ze bez toho potrat nikomu neudelaji.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 21:15
Reakce na continuity:

A Ja říká můj kamarád: radši brzo než nikdy.

naprosto souhlasím, a stejně tak bych vyšla do ulic za to právo volby... ​

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 21:19

Zarinya to mi teda moc super neprijde. Jako kdyz se zena rozhodne jit na potrat, tak k cemu si jako musi jit s nekym promluvit? Moznost DOBROVOLNE s nekym probrat situaci NEZ se rozhodnu, ok, ale tohle?