Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 12:53
Offline RoSa
Avatar
8256 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 12:59

barbucha tak von ten barák a firma třeba patří rodičům (netuším)... to pak bude eště probuzení, až z toho všeho bude JR vyplácet polovičku bráchovi

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 13:05

RoSa 

Radši vypadnu s holým zadkem, než bejt jak pes u boudy, do kterýho každej jen kopne.

Jako jo, člověk musí z něčeho žít... ale sázet na dejme tomu nějaký dědictví nebo sliby dědictví je nebezpečný samo o sobě. Nikdy nevíš, co těm seniorům přelítne přes nos. Radši bych se spolehla sama na sebe, zvlášť když nějaký manažerský schopnosti jsem už prokázala dostatečně, ne?

Ale neznám poměry, tak jen teoretizuju.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 13:46

barbucha presne tahle diskuse probehla pred x-lety na MP, takze jo, mate sice pravdu, ale JR tohle zjevne zmenit nechce tudiz bezpredmetny

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 14:04

Ono se vám to lehce řekne, vykašlat se na všechno, nemusím tady bejt, půjdete do domova důchodců... jenže člověk má taky nějaký svědomí, že jo. A můžou se k vám rodiče chovat všelijak, být nespravedliví, dávat přednost jinému sourozenci / členu rodiny, i když to není fér - stejně jsou to rodiče a je strašně těžké se na ně vykašlat, když víte, že vás potřebujou. Vím o čem mluvím, u nás to sice není tak dramatické, ale občas se to ve mně taky docela pere, naštěstí já na to úplně sama nejsem.

Online slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 14:14

barbucha

viktorka_od splavu keď to vôbec nie je také jednoduché, keď v tom človek vyrastal, sa z toho nejako vyslobodiť, bohužiaľ.

 

Offline Mrs.Robinson
Avatar
440 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 14:17

Kokoska To je pravda. Navíc bych ještě podotkla, že není tak jednoduché takto kompletně ze svého života vystoupit a začít jinde a jinak, jak se to od klávesnice jeví. 

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 14:19

Mrs.Robinson no právě ...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 14:26

Mrs.Robinson není, no. Ale jde to.

Záleží na míře únosnosti a ochotě sebeobetovani.

Na výběr má každý. Buď budu trpět a brečet potajmu do polštáře a nebo zvednu hlavu a začnu si vážit taky sama sebe a svého zivota. Já vždycky rikam: proč čekáš, že se tě budou vážit druzí, když si nevážís sama sebe..? 

Jak psala Barbucha. Jiný život už nebude.

Jako neříkám hned spálit mosty, ale rozhodně se přestat snažit vyhovět všem a zastat vše. Stejně to nikdo neoceni. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 14:49

slniecko to ja samozrejme vim. no kdyz za tech nekolik let (ono to muze byt i pet, mozna?) nenastala zadna zmena, beru to tak, ze to opravdu zmenit nechce. a tim vubec nemyslim ze by "si za to mohla" nebo podobnou blbost. jen, ze o rady zmenit zivot a zacit znovu jinde a jinak proste nestoji.

Online Samantha
Avatar
1822 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 14:50
Reakce na barbucha:

Jiná Realita 

Proč hned tak razantně? Stačilo by barák i s firmou prodat a rodiče umístit do domova důchodců. Jistě by jim tam bylo líp, kdyby nemuseli pořád koukat na neschopnou dceru

​Pardon, něco mi asi uniklo, ale jak se svéprávní rodiče dají umístit do domova důchodců?

Offline Karja
Avatar
36057 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 15:07

barbucha Hele ze mi jednou poradis az budu potrebovat? Fakt se to cte sami a zni to vsechno tak logicky a jednoduse (ne na realizaci samozrejme, ale jednoduche nalezeni teoretickeho vychodiska:-D).

Offline Karja
Avatar
36057 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 15:07

Samantha Ze se o ne prestanes starat a oni si bud budou muset najmout opatrovatelku full time nebo odejit nekam, kde ty opatrovatelky jsou. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 18:51
Reakce na Samantha:

​Pardon, něco mi asi uniklo, ale jak se svéprávní rodiče dají umístit do domova důchodců?

​Asi tak, jak píše Karja. Jakmile bude domácí otrok (kterýho maj zadarmo) z baráku, můžou se rozhodnout sami. Nakonec, jak správně připomínáš, jsou svéprávní - tak ať si to uspořádaj, jak jim libo. 

Karja 

Já ti poradím ráda Ale jak vidíš, ne vždycky se ty rady každýmu hoděj... neni každej takovej zloprcek a zarytej individualista jako já, kterej když mu bouchnou saze, nekouká napravo nalevo a jede!

Online Potrefenáhusa
Avatar
33854 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 18:57

barbucha A tak vono jinejm se radí dobře, že jo, to já myslím teda taky celkem umim...

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 19:04
Reakce na Kokoska:

Ono se vám to lehce řekne, vykašlat se na všechno, nemusím tady bejt, půjdete do domova důchodců... jenže člověk má taky nějaký svědomí, že jo. A můžou se k vám rodiče chovat všelijak, být nespravedliví, dávat přednost jinému sourozenci / členu rodiny, i když to není fér - stejně jsou to rodiče a je strašně těžké se na ně vykašlat, když víte, že vás potřebujou. Vím o čem mluvím, u nás to sice není tak dramatické, ale občas se to ve mně taky docela pere, naštěstí já na to úplně sama nejsem.

​Hele já taky vím o čem mluvím (včetně tý přednosti jinýmu sourozenci). Neměla jsem to teda nějak dlouho na krku to obstarávání dvou domácností, dva tři roky, a dělala jsem co jsem mohla - ale s tím, že mám i svoje povinnosti, takže pokud to nepůjde podle mě, nepůjde to vůbec. To je potřeba nastavit, jinak seš ztracená. Telefonáty xkrát denně i o půlnoci, co všechno musím... no nic nemusím. Povinnost, svědomí... všechno pěkný a dá se to splnit/uspokojit, ale jestli seš jedinej člověk, kterej to má na triku (byť s pomocí manžela apod., ale rozhoduješ prakticky sama), tak musíš bejt i jedinej "vedoucí" I tak je to náročný dost a dost.

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 19:11
Reakce na Potrefenáhusa:

barbucha A tak vono jinejm se radí dobře, že jo, to já myslím teda taky celkem umim...

​Tak rozhodně. Ale někdy ten nezúčastněnej pohled taky není od věci, když se podíváš jakože nezaujatě, z dálky. Samozřejmě nevíš přesně detaily, jen to co je ti dotyčnej ochotnej sdělit, a tak někdy to může bejt zkreslený, to je jasný.

Offline Karja
Avatar
36057 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 19:33

barbucha Hodi nehodi, jinej uhel pohledu to chce vzdycky;-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 19:52

Karja 

Určitě chce. A vyslechnout si ho Ale vůbec nejdůležitější je položit sám/resp. spíš sama (páč chlapi jsou kapku línější v tomhle ohledu) sobě zásadní otázku - chci takhle žít i za deset let? Nebo nafurt?! Až se za mnou zavře to víko (s odpuštěním), chci si říct že jsem svůj jedinej život protrpěla nebo prostě jen tak nějak snášela?

No ovšem, má to svoje úskalí... (jednou dávno jsem si ty otázky položila, a výsledek byl, že jsem do hodiny opouštěla byt, v každé ruce jedno dítě a jednu igelitku ) Přičemž to úskalí spočívá hlavně v tom, že člověk nemusí pod most a nezdechne hlady, že jo. Tak ale to si musí každej zařídit/spočítat sám

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 20:46