Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Marbuša
Avatar
945 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 12:03

continuity Ne, jasně. Já to myslela tak, když si šéf vzpomene, že má zrovna čas a zavolá si mě, co bych změnila, co se mi líbí a co ne, tak zfleku nevymyslím nic, nebo to třeba nenaformuluju dobře. A vrátím se do své kanceláře a v tu chvíli mi dojde, co jsem vlastně mohla říct. A to myslím ve firmě, kde se to normálně neděje, tak tě to fakt zaskočí (ale u mě je to už dlouho, co jsem to zažila, zůstalo mi to v hlavě no..)

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 14:39

My máme samohodnocení 1x ročně. Naprosto jsem nepochopila důvod, nemá to vliv na nic (prémie, zvýšení platu,...). Takže píšu "splňuju, splňuju, splňuju,...", ani nekoukám, co mám splňovat, neb je to fuk. Naštěstí není nutný to nějak rozvádět.

2x ročně máme pohovor s nadřízeným, na posledním jsem se zeptala na zvýšení platu. Dozvěděla jsem se, že šance je velmi nepatrná, musí nám to schválit někdo, kdo ani nesedí v Praze. To se pak těžko vyjednává

Online viktorka_od splavu
Avatar
46041 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 15:14

coralline my zas dostali v tom sebehodnoceni zakazano vyplnovat ty jednicky, zadny "excelentni" dovednosti neb to by melo byt pak nasledovano zvysenim platu, ktere je nezadouci. tudiz plnim vse na dvojku dementarna.

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 15:19

Asi jsem nepochopila, na co je sebehodnocení, kde vám někdo nařídí, jak má být vyplněné / napsané. Mě to naštěstí minulo, nikdy jsem nic takového napsat nemusela.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 15:22

Teda koukám, jak to chodí v různých zaměstnáních. Já jsem teda dotazník o svém hodnocení nikdy nevyplňovala a nechybí mi to. S majitelkou firmy, kde teď dělám, se téměř každý den bavím na obědě. Většina problémů se tak vyřeší okamžitě

viktorka_od splavu No bych měla velkou chuť si tam prostě ty jedničky vypsat

Online MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 15:30

viktorka_od splavu u nás jednu dobu musel být v každém tymu někdo, kdo nesplnoval. Takže ten, co byl povýšen rok předtím za skvělou práci, měl po domluvě se šéfem další rok propad ve výkonu. Naštěstí to HR po pár letech došlo a mohli jsme to zrušit.

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 15:43

MaeGandal proč musel? To už fakt není normální. 

Offline dzizisketa
Avatar
7436 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 15:55

brrr

VVy sebehodnocení nemáte? My jo! 

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 17:36

viktorka_od splavu V minulý práci jsme v tom hodnocení měli na výběr stupeň, kterej znamenal, že tu danou schopnost/dovednost používáme až moc a to bylo špatně. To jsem tenkrát taky nechápala Ale tam nám aspoň na základě toho hodnocení dávali vánoční bonus (výše byla do určité míry variabilní).

MaeGandal No ty vole... zlatý hodnocení, který nikoho nezajímá.

Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 17:42

dzizisketa Ježišmarja, ještě to tak. V zásadě ani netuším, co to má být. Já bojkotuju i vyplňování týdenního plánu, to taky nevím, k čemu je to dobré. U nás v tomhletom panuje asi mírná anarchie.

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 20:51

brrr Tak týdenní plán, ačkoliv nevím, co to je, mě děsí mnohem víc než naše hodnotící formuláře

Online Myrtila
Avatar
2951 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 21:06
Reakce na continuity:

Ukoly, KPI, feedbach zhora dolu, feedback zdola nahoru.

​Tohle se vedeni pokouselo zavest v me minule praci, navic variabilni slozka byla vazana na prodej - jako doslova WTF? pracovala jsem ve zdravotnictvi na pozici, kde jsem na to nemela zadny vliv. Taky to cely po cca roce na nasem oddeleni postupne odumrelo. 
Pred nejakou dobou jsem zmenila misto, jiny obor, jina pracovni pozice, a zatim jediny hodnotici pohovor, co jsem tu mela, bylo ke konci zkusebky, jak se mi tam libi, tak jsem rekla, ze za me dobry, sef odpovedel, ze za nej i kolegy taky, tak ze asi zustavam? Ani nepockal na odpoved a odesel :-D 

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 22:31

brrr u nas je to ustni, schuzka s sefem, je to naprosto na pohodu (zalezi teda i na tom kdo sefuje). Parkrat do roka se bavime o tom na jaky chceme kurzy, protoze jsou na to penize v rozpoctu. Me to vyhovuje, ale jsem desnej extrovert. Mame i 1:1 s nejvyssim dvakrat rocne a to je vylozene pokec o tom jak se mas a co je novyho, spis osobni, nez pracovni. S prac vecma za nim napochoduju kdykoliv, pokud je u sebe v kanclu. Je to prijmeny, delala jsem driv pro korporat kde dostat se za nekym byl problem, head office na druhe strane Kanady, no pruda. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46041 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 22:33

0zero7 jo, takhle fajn jak píšeš to funguje i tu v cz, jen teda ne všude.. ale to asi ani u vás ne

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 22:39

viktorka_od splavu tady taky ne vsude! Ten korporat treba co jsem psala vys. V tomhle byl pitomej, dala jsem vypoved ze dne na den a odesla k Converse., protoze jsem 4x zadala o to, aby mymu tymu pridali penize a NIC. Tak jsem se nas... a nasla si jinou praci, udelala papiry na 6 tydnu dopredu a vyskolila podrizenyho na muj job a volam sefce v patek rano a rikam cau, dneska je muj posledni den. A ona ze musim dat vypoved 14 dni, rikam nene, nemusim, zitra neprijdu cau. Docela nestihali a firemni pobocka zavrela asi rok a pul na to (odesli 3 mi nej zamestnani 14 dni po me).

U nejvyssiho tady je to i tim, jakou ma povahu. Vylozene je tady malo blbcu (v neziskovce kde delam), jeden co nam delal manazera smluv odpochodoval v lete, tak uz moc nezbyva, ten byl teda nepouzitelnej. POslala jsem mu smlouvu s jednim mym koordinatorem, ze jsem tam nahazela zmeny a on prej google it. CHA CHA, jsem cumela jak puk 

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 22:41

Myrtila KPI nepocitatelnejch hodnot je lahudka ugh, zrovna v tom co delam je jich moc. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46041 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 22:48

0zero7 jo to mi tady připadá pořád docela vtipný že si zaměstnavatelé hrajou na to že tě donutí zůstat (2 měsíce!) a že musíš šlapat brázdu, přitom momentálně je fakt nedostatek lidí.. no kéž by to ještě nějaký čas vydrželo

Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 22:51

0zero7 S pracovníma věcma to řeším stejně, buď zvednu telefon nebo si zajdu osobně. Ale nás je docela málo a celkem pravidelně (skoro denně) chodíme společně na oběd a jednou, dvakrát do měsíce na pivo a tam se probere všechno podstatné.

Online Myrtila
Avatar
2951 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 22:53

0zero7 Nevim, jak je to jinde, s tímhle nemam moc zkusenosti, ale my jsme si museli sami vymyslet, co budou nase KPIs, tak jsem si vymyslela neco, co me nakonec docela posunulo a pomohlo mi to k soucasny praci. Vubec jsem si pak rikala, ze spousta vymyslu vyssiho managementu vedla nejenom k tomu, ze jsme si zacali ve velkem hledat nová mista, ale vlastne nam i ta mista pomohly ziskat :-) 

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 22:55

brrr ono je to prijemnejsi celkove ten mensi kolektiv, resim co muzu taky face to face. Jediny co bych mohla kritizovat je, ze tady neni koser si dat u pracovniho obeda treba decku. Proste to nedelaj. Nerikam nalejvat se v praci, ale obcas by deci vina k obedu rozhodne prospela temer vsem zucastnenym lol