Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline barbucha blogger
Avatar
30492 příspěvků moje polička 01. prosince 2019 13:41
Reakce na eless:

 rozhodla som sa tam nastupit aj preto ze uz doma viac nemozem zostat. ponorka vo vztahu a plno problemov s tym suvisiacich. pre moju buducnost a existenciu to bolo nevyhnutne. casom sa ukaze ci to pomohlo alebo nie

​V takový situaci je holt lepší ten vrabec v hrsti. Buď to bude v pohodě, nebo můžeš během toho roku hledat něco lepšího.

Offline stes
Avatar
7285 příspěvků moje polička 03. prosince 2019 12:47

eless nastupovat někam, kam se moc nechce, je vopruz, ale vzhledem k tomu dalšímu, co řešíš,  je to lepší, než nic, přesně jak píšebarbucha . Když už nic jinýho, tak pro začátek změna prostředí. Držím palce.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 01:05

eless 

Myslím, žes udělala dobře, nikde není psáno, že tam musíš zůstat a do práce evidentně potřebuješ. Ať se daří!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 09. prosince 2019 08:00

Ani nenamíchlo, spíš žasnu, zejména nad komentáři

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 09. prosince 2019 11:41

takze kratky sumar udalosti

prvych 5 dni v praci vsetko ok a s vysledkom vsetci nadmieru spokojni

syn bol v jasliach 7 dni a aj to ho na obed posielali domov lebo im tu stravu nechce jest (to ani doma)

v nedelu podvecer syn aj muz teploty. maly takmer celu noc cez 40 a zrazali sme liekmi a zabalmi aspon na 38.5. rano zas 40 a po liekoch opat menej. velky ma teplotu iba tesne pod 38 ale polomrtvy a cely bolavy v posteli. som od dnesneho dna na ocr. chlapi hovno vydrzia.

Offline letfenixa
Avatar
7917 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 01:58

eless tieto detské choroby su hrozne ubijajuce. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 00:11

eless 

Tak hlavně aby muž ošetřoval taky, až bude konstelace obráceně ;-) Si vždycky říkám, co je horší, jestli nemocný děti a já zdravá, nebo obráceně.

Offline stes
Avatar
7285 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 11:06

Offline Samantha
Avatar
1654 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 11:16

stes

Zpřísnit trest za týrání zvířat odmítla většina poslanců hnutí ANO, ODS, KSČM a KDU-ČSL. Při hlasování se buď zdrželi, nebo měli rovnou zamítavé stanovisko. Na hlasování se můžete podívat zde.

Offline stes
Avatar
7285 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 11:22

Samantha hovada, bez pardonu

Offline barbucha blogger
Avatar
30492 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 12:09

stes 

Idioti. Určitě žerou psy.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 13:05

Zas bych z toho nedělala aféru, některý argumenty, že se nic nemá přehánět, jsou vcelku pochopitelný, myslim že i teď jsou trestní postihy dostatečný, zvíře už neni věc..ještě je uplatňovat a praktikovat, to myslim pokulhává víc než legislativa.

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 18. prosince 2019 13:38

Týrání zvířat

                (1) Kdo týrá zvíře

a) zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem, nebo

b) surovým nebo trýznivým způsobem veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném,

                bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

                (2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán,

a) byl-li za čin uvedený v odstavci 1 v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán, nebo

b) způsobí-li týranému zvířeti takovým činem trvalé následky na zdraví nebo smrt.

                (3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na větším počtu zvířat.

Jako přijdou vám ty tresty málo? A kolik byste si tak představovaly? 

To, jestli se takové jednání stíhá a odsoudí, je další věc. 

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 18. prosince 2019 13:45

pro srovnání trestný čin ublížení na zdraví (člověku :-) 

§ 146 [Komentář WK]

Ublížení na zdraví

                (1) Kdo jinému úmyslně ublíží na zdraví, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

                (2) Odnětím svobody na jeden rok až pět let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1

a) na těhotné ženě,

b) na dítěti mladším patnácti let,

c) na svědkovi, znalci nebo tlumočníkovi v souvislosti s výkonem jejich povinnosti,

d) na zdravotnickém pracovníkovi při výkonu zdravotnického zaměstnání nebo povolání směřujícího k záchraně života nebo ochraně zdraví, nebo na jiném, který plnil svoji obdobnou povinnost při ochraně života, zdraví nebo majetku vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona, nebo

e) na jiném pro jeho skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že je skutečně nebo domněle bez vyznání.

                (3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 těžkou újmu na zdraví.

                (4) Odnětím svobody na pět až deset let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 smrt.

Vychází mi z toho, že za úmyslné ublížení na zdraví těhotné ženě nebo dítěti je stejná sazba jako za týrání zvířat v počtu vyšším než 1... Bude další zvýšení sazby za zvířata proporční? 


Offline Samantha
Avatar
1654 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 13:51

bosibori Zas teď to hrotíš ty, neřešíme přece rozdíl mezi člověkem a zvířetem. To přece spolu nesouvisí, ne?

Podstatné na tom vidím toto:

Předkladatelé novely navrhovali zvýšit trest za týrání zvířat ze současných pěti let na šest let. Soudy by tím pádem nemohly dávat alternativní tresty, trýznitelům zvířat by hrozilo vězení. K přijetí chybělo šest hlasů.

Offline stes
Avatar
7285 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 13:53

Aféru z toho nadělám, ale nasrat mi to snad může. Mutziputzi s uplatněním a praktikováním máš pravdu. bosibori reagovala jsem na dnešní zprávu, až budou projednávat lidi a zůstanou u stejné sazby, nasere mi to taktéž. 

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 18. prosince 2019 13:56

stes Já si teda jenom myslím, že přísnější tresty na papíře nic neřeší. Že problém je v tom, co má následovat - důsledné stíhání a trestání. Výše sazby samy o sobě neodrazují. 

A přišlo mi, že jenom proto, že někdo nehlasoval z různých důvodů pro přísnější sazbu, z něj ještě nedělá hovado a idiota, co žere psy ... nedejbože žížaly

Ačkoliv žížal se ochrana netýká. Ty se můžou týrat po libosti, protože my chráníme až tvory od obratlovců výš. A to zase teda síří mě.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 14:03

Samantha A v čem je společensky výhodná nemožnost dávat alternativní tresty? Kretén co týrá zvířata stejně sazebník trestů nastudovanej nemá, takže těžko předpokládát, že si tyrani dneska vodfrkli, že nehrozí nic natvrdo.

Offline stes
Avatar
7285 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 14:03

bosibori to máš pravdu, hovado zůstane hovadem. navíc shovívavé jednání soudů, dojde-li k nim vůbec, atd, atd...to je ta nedůslednost, no