Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline barbucha blogger
Avatar
30552 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 10:53

brrr 

My pohovory nemáme, bylo by to při počtu lidí v baráku tak na celej rok... ale musíme každoročně vyplňovat jakože sebehodnocení (pracovní název samohana ). Inu nasázím si tam vždycky samé jedničky (co čekaj jinýho?!) a do kolonky celkovýho pohledu píšu, ať se laskavě zeptaj nadřízenýho, neb ten je tam od toho. Kašpařina hrozná.

Offline Karja
Avatar
35780 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 12:35

barbucha To jsme taky meli a ty jednicky jsem mela I nakazane! Pak nam to nejak upgradovali, ze jsme to museli vyplnit pisemne a taky se samozrejme pochvalit, dlouhy to bylo jak pulnoc, ale hele mne ti to docela slo:-D:-D Kolegyne se nad tim trapily, tak sem jim taky vymyslela chvalozpevy:-D. Ja myslim, ze to byl jeden z nejzadanejsich formularu v praci, kazdej to chtel od nekoho ziskat vyplneny aby to obslehl.

Offline barbucha blogger
Avatar
30552 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 13:07

Karja 

Hele u nás jsou ale některý takový Hujerové, že se tam dokážou jakože ostře zkritizovat, třeba pro nadměrnou pečlivost To má člověk co dělat, aby jim do toho formuláře nenablil.

Offline Karja
Avatar
35780 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 13:14

barbucha :-D My si to.navzajem necetli, ale pokyny znely jasne jak ma vypadat vysledek. U techto Hujeru tedy byl jen problem, ze to po nich stejne musel nekdo predelavat...coz je fakt prace navic....No ale je fakt, ze jsem pak neco cetla u kolegyne a rikam si ,,ty jo, to jsou veci, co jsem psala k sobe a sef to pripsal tobe,,:-D. No proste celej tenhle proces mel velky smysl;-)

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 16:46

barbucha Karja Tak taková věc by mě porazila definitivně. Už jenom při té představě mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Ale aspoň si můžu říct, že je vlastně ta moje práce výhra.

Offline continuity
Avatar
33535 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 17:22

brrr tak ono to hodnoceni na papire nema zadny smysl. Sednout si jednou za cas se svym nadrizenym a popovidat si o jinych vecech nez ukolech na dalsi tyden muze byt velice dobry nastroj. Pokud se to spravne uchopi. ( co neni hromadne vyplnovani nejakych lejster). Zaznam o tom muze vzniknout nebo taky ne, to zalezi.

Docela mne udivuje, kolik u vas ma tady tak spatnou zkusenost. Ale fakt to nema byt o vyplnovani papiru, ten je urcite druhoradej. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 18:22

continuity dobrej sef ten papir nepotrebuje a spatnymu neni nic platnej.

Offline Karja
Avatar
35780 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 20:23

continuity No ja jsem ze statni spravy a tam se bohuzel takoveto nastroje plosne zavadi a sef s tim nic neudela, max se snazi to co nejvice zeefektivnit a casove minimalizovat, proto jsme si to taky vyplnovali sami a on to jentak upravil. Pak teda po tech lestrejch normalne sedneme a bavime se uz jako lidi (ja teda nic nerikala no, ale kolegyne si tam treba hodinku povykladala, jak by to rada videla). Ale kamoska to v soukromym korporatu mela kazdy mesic, jen vykladani, ne lejstra a jako rikala, ze fakt nevedela o cem! 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 20:42

už chápu, proč mají lidi z korporátů dojem, že by stačil 4denní pracovní týden. když by se osekaly tyhle hloupotiny, kterými houfně ztrácí čas, tak korporátníkům asi ano.

ve firmách, kde se celou pracovní dobu bez přestávky produktivně pracuje, je tohle neuvěřitelný

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33644 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 20:43
Reakce na Jiná Realita:

celou pracovní dobu bez přestávky produktivně pracuje

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 21:19

U nás to šéf povýšil na další level - hodnocení má provádět nadřízený, ale jelikož na to neměl nikdy čas, dostal každej za úkol si to sám na sebe předvyplnit a on to pak jenom "verifikoval". Asi nemusím dodávat, že valná většina otázek tím úplně ztrácela smysl.

EDIT

Asi dtto jako Karja 

Offline Karja
Avatar
35780 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 21:49

MP Meri No presne u nas taky tak:-D. Jenze muj nadrizeny mel 7 podrizenych, na nekterych utvarech to bylo klidne 30 lidi, jako to nejde jeste spolecne s beznou pracovni agendou zvladat aniz by to clovek nesolichal doma po vecerech, posledni roky se ten car papiru pomerne dost znarocnil. Nad smysluplnosti nekterych veci se nedalo ani vterinu zamyslet, ztracenej cas by to byl:-D

Offline continuity
Avatar
33535 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 21:54

Karja tak osobne si myslim, ze 30 lidi naprimo nejde efektivne uridit. Zadne hodnoceni na tom nic nezmeni.

10 lidi jsem pod sebou mela a sedela jsem s nima minimalne kvartalne, kdyz bylo potreba casteji. Neumim si to prakticky predstavit, ze bych si ten cas na ne nenasla. Pul hodka staci, pokud je to efektivni a vezme to pet hodin za mesic celkem, co je tak jedno celeho procento casu? Tomu podrizenemu zo zabere hodinu priprava a pulhodina schuzka.

Kdyz jsem delala v jedne auditorske firme, tam se s hodnocenim priserne nadelalo. Ukoly, KPI, feedbach zhora dolu, feedback zdola nahoru. To bylo fakt zu viel.

Offline Karja
Avatar
35780 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 22:02

continuity Jo, to nebylo naprimo, ale ti jejich primi nadrizeni nemeli opravneni hodnotit, to mel az ten dalsi....No jako logiku v tom ,,centralnim,, hodnoceni nehledej nikde, ta fakt neni;-))

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 07:19

Jiná Realita Fakt bez prestávky? 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:45

continuity Náš šéf třeba dlouhodobě vykonával i práci svého nadřízeného (jakože ten odešel a jaksi rok a půl nebyli schopni přijmout náhradu). Do toho měl svoji vlastní agendu ... já nevím, podle mě by lidi na vedoucí pozici měli mít na to vedení k dispozici i nějaký čas, ne že se vezme řaďák i s agendou (tj. většinou člověk, co má full time co dělat) a frkne se mu vedoucí pozice s hromadou dalších úkolů navíc. V tý veřejný správě se prostě často šetří na blbejch místech. 

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 09:15

MP Meri u nás ve státní správě třeba mají vedoucí jen svou agendu, ale na vedoucí funkce se dost často obsazovali ti nejlepší řadoví pracovníci, což na jednu stranu je fajn, že to byl odborník, ale už nikdo moc neřešil jaký má schopnosti pracovat s lidma a nějak je vést. Ale on to býval dlouhodobě jediný způsob jak těm nejlepším pomoct k nějakým slušným penězům.

Jinak my máme hodnocení 2x ročně a přijde mi to akorát, ale ono hodně záleží na osobě toho Líbí se mi systém jaký mají u muže v práci,tak mají standartní hodnocení 1x do roka a vždycky na konci měsíce si jejich vyšší nadřízený vždycky vyhradí den, kdy dásvůj kalendář k dispozici podřízeným a každý si jej může na určitou dobu rezervovat a probrat s ním, co ho v práci trápí a hledají spolu nějaké řešení.

Offline Marbuša
Avatar
940 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 09:27

continuity Hm, ale není dobrý, když si tě šéf zavolá nečekaně a zeptá se, co se ti líbí nebo nelíbí. To mě teda vždycky zaskočilo, když to budu očekávat, tak se na to přece jen můžu připravit. My si zase dvakrát do roka, když jsou odměny, musíme sami sepsat, za co si je zasloužíme.

Jo, tak vidím, že už to tady taky někdo psal, že si píšou zdůvodnění na odměny sami.

Offline continuity
Avatar
33535 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 10:25

Marbuša tak, ze to je ad hoc nutne neznamena, ze to musi byt necekane, proste, kdyz je potreba, tak se naplanuje schuzka  A dost casto to iniciuje ten podrizeny. Prece, kdyz mu onemocni rodic a potrebuje upravit pracovni dobu neco je holka zrovna tehotna, tak nebudou cekat pul roku na pravidelnou schuzku? 

Offline barbucha blogger
Avatar
30552 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 10:53
Reakce na Marbuša:

 My si zase dvakrát do roka, když jsou odměny, musíme sami sepsat, za co si je zasloužíme.

​Ježišikriste

Karja 

Přesně jak píšeš, to není výmysl bosse, ten by ty lejstra radši nikdy nespatřil. Ale jak začínáme bejt světový a světovější...

Jinak my máme schůzi každej tejden, může přijít kdokoliv, a říct cokoliv... papíru netřeba.