Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 28. října 2019 17:48

Koukám, že pokud hysterie, tak na všech pozicích.

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 29. října 2019 07:53

My jsme teda parta.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 29. října 2019 10:18

Jakou hodnovernost má ten výzkum? 

Mne se to hodně nezdá. Myslím, že Češi jsou mnohem tolerantnejsi, než ukazuje. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 29. října 2019 10:22

Dadoo já jak mám teď malinko díky nový adrese výhled ze svýho sociální rybníčku, tak mě to naopak vůbec nepřekvapuje

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. října 2019 10:39

Dadoo Potrefenáhusa Taky mi teda nějak uniká proč by měla nastat takovej pokles...o toleranci si iluze nedělam, ale tenhle průzkum mi přijde podivnej.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 29. října 2019 10:53

domenica šmarjá, to sú tobogány

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 29. října 2019 10:55

taky mi to prijde divny - a ze ty "tobogany" jsou uplne shodny u cr a sr

Potrefenáhusa tak ta mira budiz, ale ten sesup? blbost.

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 29. října 2019 10:56

domenica taky se mi to nezdá. A že by zrovna Poláci byli beze změn? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 29. října 2019 10:56

viktorka_od splavu hele, nevim, věrohodný to třeba moc neni, ale vidim za tu dobu nárůst preferencí fakt dost podivných stran, před deseti lety se takový obskurnosti jako okamura a spol. držely někde v lese pod kamenem, ne?

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 29. října 2019 11:06
Reakce na Dadoo:

Jakou hodnovernost má ten výzkum? 

Mne se to hodně nezdá. Myslím, že Češi jsou mnohem tolerantnejsi, než ukazuje. 

Je to průzkum celkem renomované instituce, podle mě.

A Češi? Byli celkem tolerantní. Současná atmosféra ve společnosti, zdá se, funguje spolehlivě. :-(

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 29. října 2019 11:09
Reakce na Kokoska:

domenica taky se mi to nezdá. A že by zrovna Poláci byli beze změn? 

​Protože začínali na příšerný startovací pozici a tam zůstávají (s pidizlepšením)?

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 29. října 2019 11:12

domenica mě překvapuje, že zrovna homosexuálové by měli víc vadit. Kdyby to bylo o cizincích, tomu bych se nedivila. Ale mám holt jen zkušenost s lidma kolem sebe, to nemá vypovídací hodnotu.

Offline mitford sister
Avatar
1406 příspěvků moje polička 29. října 2019 11:16

mně to přijde dost pravděpodobný. obrázek se mi nezobrazuje, ale podle reakcí se dohaduju, že je to od pew, což je respektovaná instituce.

si vemte, jak se dnes brojí na neziskovky, po kterejch před pár lety pes neštěkl. společnost se prostě radikalizuje ve všech směrech, socky k tomu přispívají velkou měrou - třeba youtube, jak nabízí další videa: klinete na něco nekontroverzního, algoritmus vám nabídne pak videa o něco víc extrémnější, a tak to jde dál a dál. nejen o politice a tak. třeba o nakupování. chcete si najít recenzi a skončíte u "koupila jsem kosmetiku značky xy za deset tisíc a podívejte se, co se stalo!"

@viktorka čr a sr jsou pozoruhodně spjaté. viděla jsem nějaké makroekonomické přehledy, že i přesto, že u nás třeba byla ve vládě pravice a u nich levice nebo naopak, přes přijetí eura na sk atd., tak ekonomika kopírovala plus minus stejné trendy. nevím, jak je to v poslední době, toto bylo před pár lety za období od rozpadu československa. třeba to platí i kulturně :)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 29. října 2019 11:38

já bych sešupu klidně věřila, společnost se od roku 2007 podle mě velice změnila k horšímu v mnoha ohledech a nesnášenlisvost obecně roste.... takže taky bych řekla, že čaši bývali tolerantní, ale teď to žádná sláva není... 

Offline Aleanor
Avatar
53 příspěvků moje polička 29. října 2019 11:50

Zřejmě v tom průzkumu byla i možnost "undecided", což ty výsledky mohlo zkreslit..

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 29. října 2019 12:23
Reakce na mitford sister:

mně to přijde dost pravděpodobný. obrázek se mi nezobrazuje, ale podle reakcí se dohaduju, že je to od pew, což je respektovaná instituce.

si vemte, jak se dnes brojí na neziskovky, po kterejch před pár lety pes neštěkl. společnost se prostě radikalizuje ve všech směrech, socky k tomu přispívají velkou měrou - třeba youtube, jak nabízí další videa: klinete na něco nekontroverzního, algoritmus vám nabídne pak videa o něco víc extrémnější, a tak to jde dál a dál. nejen o politice a tak. třeba o nakupování. chcete si najít recenzi a skončíte u "koupila jsem kosmetiku značky xy za deset tisíc a podívejte se, co se stalo!"

@viktorka čr a sr jsou pozoruhodně spjaté. viděla jsem nějaké makroekonomické přehledy, že i přesto, že u nás třeba byla ve vládě pravice a u nich levice nebo naopak, přes přijetí eura na sk atd., tak ekonomika kopírovala plus minus stejné trendy. nevím, jak je to v poslední době, toto bylo před pár lety za období od rozpadu československa. třeba to platí i kulturně :)

​Toto.

Že tu ide práve o homosexuálov, no tabuľka je o tom. Keby išlo o cudzincov, mimovládky, whatever, tak si osobne myslím, že by sme videli podobné tobogány.

Ako mne dosť otvorilo oči (a ústa), keď som sa v posledných rokoch dostala viac zo svojej bubliny, no a áno, do istej miery mi to umožnilo pochopiť (zdôrazňujem to "do istej miery") mnohé veci.

A to, že s toleranciou to ide u nás strašne z kopca vidím aj bez grafu. Veci, ktoré boli ešte pred pár rokmi v pohode, dnes sú tŕňom v oku, ako pod pokličkou samozrejme nejaké veci boli hnus bodkovaný aj vtedy, ale teraz to pomaly začína byť "rešpektovaný názor". A to robí strašne veľa.

Inak, tie Čechy ma prekvapili, vždy som mala dojem, že sú v tomto ˇpodstatne Ďalej ako Slovensko (konieckoncov aj podľa toho grafu napriek tomu tobogánu stále sú).

Že Poliaci veľmi neklesli (naopak málinko stúpli), no tak povedzme si rovno, že už štartovacia pozícia bola bieda, no.

viktorka_od splavu že sú tie trendy podobné v ČR a SR by mohlo byť tým, že sme jazykovo dosť prepojení, takže akákoľvek "propaganda", takým, či onakým smerom bude pravdepodobne zasahovať automaticky obe krajiny, a to hlavne na neformálnych úrovniach, si vezmi, že nielen parfumanie, ale prakticky snáď každé diskusné fórum mimo vyslovene medzinárodných (alebo vyslovene miestnych, ale fb mestskej časti trebárs), ktoré navštevujem, či som navštevovala, malo zastúpenie oboch národností.

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 29. října 2019 13:16

Možná je ten pokles způsobený tím, že teď se kupříkladu víc diskutuje o adopci homosexuálních rodičů, vzniklo to registrované partnerství a tak je to všechno trnem v oku? Že třebas ve 2007 se to bralo, že tady prostě nějaký homosexuálové jsou, tak ať se maj rádi no a co, a teď to lidi žere, protože kromě toho, že se můžou mít ráni můžou mít i něco víc? Jen přemýšlím nahlas a snad jsem to vyjádřila pochopitelně;-)

Offline mitford sister
Avatar
1406 příspěvků moje polička 29. října 2019 13:21

Karja máš pravdu. ony ty menšiny se snáze tolerovaly, než se začaly hlásit o svoje práva :)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. října 2019 13:23

Buhví jaká byla otázka, jestli na toleranci obecně nebo toleranci jejich požadavků na rovnoprávnost. Ať je průzkum seriózní nebo ne, jeho prezentace teda určitě není.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 29. října 2019 13:55