Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 08:58

Sweet Potato Konve?

Offline Pinot Noir
Avatar
24455 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 10:05
Reakce na Potrefenáhusa:

Sweet Potato Konve?

​Místo hadice ;)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 10:06

Pinot Noir Dekuji, poposedla jsem si!

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 18:32

No tak dekuji vsem, na MP jsem uz jedno slovo vyrobila, doufam, ze dalsi bude zas az za tri roky.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 20:48

Zostala som dnes velmi neprijemne prekvapena na pracovnom pohovore. Ked prislo na plat ktory mali v inzerate uvedeny uz tak nizky formou od xx do xx tak som si teda zapytala tu hornu hranicu. Dozvedela som sa ze tolko mi dat nemozu lebo som od 2017 bola na materskej a to je dlho! Cumela som ako puk. Splnam a presahujem svojimi skusenostami vsetky poziadavky a dokonca sa jedna o pracu ktoru som robila pred 10 rokmi s vacsinou ludi co tam zostali. Rozdiel je akurat v nedavnej zmene majitela. Konkretnejsia ohladom oboru radsej nebudem lebo pri mojom stasti si toto niekto od nich precita  

je toto vobec mozne ze mi to takto niekto vmetie do ksichtu? V dnesnej dobe? Pri predchadzajucich pokusoch o pracu to stroskotalo na tom ked zistili ze mam podla nich az tak male dieta tak uz ma videli vecne doma na ocr. 

Online Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 20:56

elessna to neni co dodat, snad jen, ze to neco vypovida o pracovnim prostredi. 

A technicky dotaz - ty mas v cv napsano, ze jsi na materske/rd? Pokud jsi jeste nekde vedena jako zamestnanec na rd, jsi stale jejich zamestnanec (tečka) a neni podle me lez to tak napsat i do cv.

Ja si na pohovoru male dite nechala pro sebe, nikdo se na to ani neptal. Ale zase jsem si hloupe rekla o dost nizky nastupni plat, tim jsem se asi prozradila

Offline 711990
Avatar
17129 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 21:01

eless teda to je vostry...vy tam u vas nemate nizkou nezamestnanost? 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 21:21

jede blondýna v autě. nedá mi přednost zprava. zřejmě neví, co to je. hrozí mi (), má očividně pocit, že měla přednost. následně na třech po sobě jdoucích křižovatkách nepoužije blinkr. nepoužije ho ani v případě, když myškou náhle objede cyklistu, kterého musela vidět, ale já přes ni ne. potom zjistím, proč. na uchu má mega telefon. kouká někam dolů, podle mě si snad píše poznámky, nebo něco hledá v kabelce. potom ji vidím, jak mizí ve zpětném zrcátku, protože na 90 jede 70.

jsem ráda, že se vyskytla kauza s panem grospičem. protože nově těmto paním říkám paní grospičová.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 22:29

711990 absolutne netusim ako je to s nezamestnanostou v hlavnom meste ale v mojom zamerani toho az tak vela nebyva. Gatita zmluva na dobu urcitu mi skoncila na materskej. zo zakona teda nemam narok cakat ze mi zamestnavatel podrzi miesto. navyse to cele prevzala ina firma (tj zhorsila podmienky uvazku a plat) a pracovna doba je taka ze by som svoje dieta takmer nevidela. v zivotopise mam teda posledny zaznam 2017 a vzdy sa pytaju preco

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 05:47

eless Diskriminácia pri výberovom konaní proste je, teraz v dobe nízkej nezamestnanosti je to asi menej častý jav, ale evidentne si to môže daný zamestnávateľ dovoliť. Čudujem sa, že ti povedali dôvod, kľudne by ti mohli dat vedieť, že sa rozhodli pre niekoho iného, pretože na základe rodinného stavu ťa odmietnuť nemôžu. Zamestnávatelia sa ale spoliehajú na to, že kto by sa kvôli tomu s nimi ťahal po súdoch a i keby si vyhrala tak neviem vlastne čo.

Každopádne potľapkávam a držím palce nech nájdeš dobrú prácu :) 

Offline 711990
Avatar
17129 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 05:58

eless no ze si tohle dovolej....kazdopadne verim, ze najdes neco, kde budes spokojena!:-) drzim palce

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 07:18

paktofonika aj ja sa velmi cudujem ze to takto na mna vybafli. pri tych ostatnych to boli velke usmevy a suhlasne prikyvovania pri priebehu zamestnani a skusenosti. potom ako keby utlo fackou ked sa spytali preco som 2 roky nepracovala a pristup sa ihned zmenil akoby ma rovno odpisali. to mam miesto materskej povedat ze som sa starala o clena rodiny? vyznie to lepsie? pravda to sice bude ale inak povedana

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 07:22

eless napis si tam sabatical.

Su zamestnavatelia, ktorym male dieta nevadi a vedia s tym pracovat, ale su to skor vacsie korporaty  

Online Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 07:55

eless zapeklita situace, tak leda zeptat se nejakeho personalisty, co tam napsat, aby to vypadalo dobre a soucasne to byla pravda. Ja byla osvc, tak z toho ta materska v cv poznat nesla. Navic jsem chtela zmenu a cilene jsem hledala v urcite oblasti korporatu nebo statni sprave, ruzne jsem to monitorovala a chodila na pohovory jen tam, kde by nebyl problem koncit ve ctyri...Tak drzim palce, je to slozite. Ja se toho hrozne bala, i ted mam vzdycky zadek stazeny vzdycky, kdyz dite zakasle, co zas budu mit za absence. Ale da se to poresit a nakonec tech absenci zas tak moc nemam. U nas vede bezdetny mlady kolega s urazy pri sportu;)

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 08:23

eless  přitom tady ten přístup je tak strašně kratkozraky. Když vidím u nás, kde je celkem dost matek na nějakým způsobem zkráceném úvazku, jak ty matky makaji a udělají tolik práce jako ti perspektivní absolventi na celý úvazek, protože prostě jsou vděčné za práci skloubitelnou s dětmi. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 09:27

eless Doporučuju veřejnou správu, Jsou i povinný (stejně jako ostatní, ale tam to musí dodržovat) nabídnout zkrácenej úvazek. A ty peníze nejsou většinou až tak špatný - pokud to není úřednice za přepážkou s občankama, to je taky trochu trochu mýtus. 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 09:57

eless mne dva personalisti tvrdili, ze je dobre si tam ten rodicak napsat a uvest deti, ze nesnasi, kdyz to vypadne az na pohovoru, protoze maji pocit, ze se je nekdo snazil oblafnout. Treti mi rekl, at si ty deti z CV odmazu, ze mi kvuli tomu muzou utect pozvanky na pohovor. Coz odmitam. Bud me firma bude chtit a prijmou, ze mam deti nebo do te firmy nechci. 

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 10:07

Lamicka ja to v CVcku nemam, nechapu, co ma delat rodina v profesnim zivotopisu. Takych bych mela uvadet manzela a vsechny dalsi osoby zijici ve spolecne domacnosti?

na pohovoru to rikam sama od sebe, zas pokud by sefovi moje deti extra vadily, tak tu praci ani nechci. Ja se pamatuji, jak jsem kdysi davno asi pred 15 lety nabirala svobodnou maminku, musela jsem sefa dost presvedcovat, at do toho jdeme, podporit me musel az majitel. 

Pritom si to ta zenska dnes docela casto dovede zaridit, nakonec deti maji i tatinka. Jsou to docela  predsudky.

Prekvapuje me to, protoze ja s detma praci menila uz nekolikrat a byl to problem jenom jedinkrat ( tam jsem nechtela nastoupit, poprosila me znama at tam jdu jako laskavost) navic na to, ze to byla opravdu velka financni instituce, se chovali dost priserne i v jinych ohledech.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 10:13

continuity Nevim, pisu, jak mi to kdo doporucil a 2x mi bylo receno, at to tam uvedu. Ja problem s hledanim prace nemela. 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 11:44

Do cv dite neuvadim a ani jsem o nem nikdy na pohovoru nemluvila. Proc bych mela? Na to se ani nesmi ptat. Rodinna situace nesmi ovlivnit vysledek vyberka. Ze mam dite se dozvedeli kolegove az z reci behem doby, kdy uz hsem tam pracovala.