Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 16. října 2019 11:14

Zarinya mně jich je líto, ale ta fluktuace je tam veliká a nevim, jestli je páka jenom v těch odměnách - prej maj málo lidí a vůbec nestíhaj rozvážet, nemůžou nikde na moc dlouho zastavit, protože dostávaj pokuty, který jim nikdo nechce proplatit, nemůžou odcházet od auta, protože se prej hodně vykrádaj....jako maj to fakt těžký...ono se asi bude muset něco stát, protože jsou na tom prej všichni stejně, takže ani nejde odejít k jiný firmě...to samý česká pošta, ppl, geis, dpd a další, já se divim, že česká pošta to doručování domu rovnou nezruší, tam mi to přijde už vyloženě trapný, jak předstíraj, že to doručujou

prostě jim chyběj lidi a hodně

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 16. října 2019 11:25

Potrefenáhusa tady se to ted castecne resi tim, ze vecerky a trafiky fungujou i jako sklady balicku, takze objednam, zadam do ktery vecerky chci dorucit a tam si to vecer vyzvednu. aspon castecne se tim eliminujou dorucovatele co se zoufale snazi kdekoliv upichnout balicky pro celou ulici, protoze holt pres den lidi nejsou doma.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 16. října 2019 11:46

Lilly_Ku k tomu si myslim, že to dospěje, mě už tuhle řidič ppl odmítnul hodit balíček za plot (jako jedna kamarádka mi bez varování poslala do horní dolní dárek k narozeninám ještě v době, kdy jsme předělávali koupelnu a bydleli v Praze) s tim, že prší, že mi to dá do toho parcel shopu a pak byl docela problém si to vyzvednout, naštěstí měli otevřeno i v sobotu pár hodin dopoledne.

já teda s ppl a dalšíma spokojená jsem, ale asi jen díky tomu, že máme v práci recepci, kde to nechaj, i když tu nejsem a není s tím žádnej problém, protože mě pak točí ta česká pošta, když předstírá, že doručovala, protože díky tý recepci 24/7 vim, že prostě ne a přijde mi to fakt nedůstojný

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 16. října 2019 12:21

Potrefenáhusa u nas byva obcas problem, kdyz se zmeni dorucovatel, tak volam a priveze to druhy den a pak uz vi:-)

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 16. října 2019 12:23

Lilly_Ku Nechávám si pokud možno doručovat do firmy, na domácí adresu jen když je to nezbytný. Do firmy dycky v pohodě, na domácí s GEIS dvakrát ze tří doručení problém. Možnost vyzvednutí balíku v obchodě poblíž vítám a upřednostňuju. Když je k dispozici Zásilkovna, vždy to vyberu, takže pokud to bude standardem, asi mi to přijde jako nejlepší řešení (ale vim, bydlíme ve velkoměstě, tady je to jednodušší).

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 16. října 2019 15:17

Tak už mi volali, že ho nemůžou najít a že prověřují, kam ho vlastně řidič doručil. Já jsem na rodičovské, takže pro mě není problém být doma když vím že ten balík přijde, a když náhodou nemůžu, tak mám ve vedlejší ulici kamarádku taky doma, co nemá problém mi to případně převzít. Jenže tentokrát mi ani neposlali sms že budou doručovat zrovna ten den a řidič volal zrovna v době kdy jsme byly v plavání.

Já mám s doručováním od pošty dobré zkušenosti (ale jsme na vesnici, takže je to jiný oproti tomu když jsem bydlela v Brně). Jen jsou vtipní, že zatímco pošťačka k nám jezdí kolem 9, tak sms o tom, že budou ten den doručovat posílají kolem 3hod odpoledne.

Offline MP Marge
Avatar
5783 příspěvků moje polička 16. října 2019 18:39
Reakce na Zarinya:

Sairon nejhorsi je,ze to neni lepsi ani v Nemecku....vecne se dole u schranek vali balicky....neuveritelny.

nebo listek,ze je to na poste a za tri!dny to jeste ani na poste neni....na poste uz na ne strasne nadavaji(ne,ze by byli lepsi)ale tem tam nadavaji zas lidi.....je to katastrofa a myslim,ze dokud je nezacnou poradne platit bude to asi jeste horsi.

​Hele, ja ti nevim - tady je to taky mizerne placena fyzicka i psychicka drina, ale tohle, co popisujete, se tady proste nestava

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 16. října 2019 19:07

MP Marge to bud rada.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 16. října 2019 19:07
Reakce na MP Marge:

​Hele, ja ti nevim - tady je to taky mizerne placena fyzicka i psychicka drina, ale tohle, co popisujete, se tady proste nestava

​a nebude to rozdílným nastavením pracovního práva? V ČR vyhodit někoho "jen" proto, že nechal balíčel ležet přede dveřma, nebo že místo balíku doručil jen papír, není úplně jednoduché. Zatímco u vás lze vyhodit zaměstnance v podstatě kdykoliv, ne? (aspoň to tak ve filmech vypadá :))

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 16. října 2019 19:07

MP Marge jaka je u vas nezamestnanost a socialni davky?

Offline MP Marge
Avatar
5783 příspěvků moje polička 16. října 2019 19:26
Reakce na Sairon:

​a nebude to rozdílným nastavením pracovního práva? V ČR vyhodit někoho "jen" proto, že nechal balíčel ležet přede dveřma, nebo že místo balíku doručil jen papír, není úplně jednoduché. Zatímco u vás lze vyhodit zaměstnance v podstatě kdykoliv, ne? (aspoň to tak ve filmech vypadá :))

​Ano, to je pravda.

Ale abych to upresnila, tady se baliky nechavaji za dvermi bezne, zejmena v rezidencnich ctvrtich,  kde se nekrade. Kdyz nekdo bydli ve vice kontroverzni casti mesta, jako treba ja, tak vyplni na poste jednoduchy formular, ze v pripade me nepritomnosti balik prosim zpatky na postu (nebo kamkoliv jinam). Tam je k vyzvednuti uz druhy den.

Ale proste neexistuje, aby nekdo nevedel, kde balik je, a cely proces funguje rychle a spolehlive, a vsichni jsou zdvorili a usluzni. 

Offline MP Marge
Avatar
5783 příspěvků moje polička 16. října 2019 19:26

MP Marge jaka je u vas nezamestnanost a socialni davky?

​Pry "socialni davky"

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 16. října 2019 19:29

MP Marge no, prave

Offline MP Marge
Avatar
5783 příspěvků moje polička 16. října 2019 19:33

MP Marge jaka je u vas nezamestnanost

​V Illinois soucasne okolo 4%, ale ja myslim, ze to s tim nema zase tolik co delat, protoze jak jde cas, tak ezamestnanost stoupa a klesa, ale v zivote jsem neslysela, ze kdykoliv v moderni historii USA by dorucovani baliku byla takova onanie, jak to nekdy ctu tady. Jedine snad v 19. stoleti, kdyz treba jezdce Pony Expressu nekde na trase sezral medved... Proste posta je tady posvatna

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 16. října 2019 19:35

MP Marge Mam zkusenosti ze statu New York, baliky dorucovany zasadne na chodbu domu nebo pred dvere, tam proste lezi (v mem pripade spis "hromadi se"), dokud si je majitel nevezme. Easy, nikdy se nic neztratilo, delaji to tak vsichni. Naopak kdyz jeden ridic potreboval podpis (asi spatne zadane dispozice odesilatelem), tak nam tim nadelal strasny problem, protoze balik odvezl na depo, ktere bylo asi hodinu cesty daleko..!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 16. října 2019 19:41

MP Marge Pavlena ja bych i uvitala,ze to necha pred dverma,pro me je nocni mura to nekde honit,ovsem kazdy neni jako ja a neznamena,ze tam ten balik najdu.....

ja nejradsi vyuzivam sluzbu nechat dorucit do trafiky nedaleko nas,ovsem to nejde pokazdy.Ale objednavani z netu neni me hobby tak to parkrat preziju.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 16. října 2019 19:47

Zarinya Nee, nechavat v cesku pred dverma je utopie. Na to potrebujes ten spravny americky neighbourhood...  Nebo ty jsi vlastne nekde v zahranici, ze..?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 16. října 2019 19:53

Pavlena v nemecku,ale bejvavalo

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 16. října 2019 20:05

Zarinya a u vas nejde doruceni na postu?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. října 2019 20:07

Ja som mala šťastie na kuriérov na Slovensku a našťastie mám zatiaľ aj tu, aj poštárka je super. :)

Len raz som tu mala problém s doručením, ale to bola chyba Asosu, napísali totiž na balík že Praha je na SLovensku :D