Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 25. října 2019 14:49
Reakce na Tak Betty:

Potrefenáhusa kolečko s křížkem je znak pro ženu, kolečko s šipkou pro muže. Venuše a mars

​Fakt? 

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 25. října 2019 18:00

Kauza vložky mě nějak minula a jen zírám. To je přesně případ (pochybuju, že by ta firma měnila obal jen čistě sama od sebe, jsou to totiž další náklady...), kdy nějakej militantní zástupce určitý minority popudí nebo (dle aktuální nálady) pobaví xenofobní majoritu To jim nedělá dobrou službu.

A kvůli kravině. Věc se má tak, že nikdo jinej než žena nemenstruuje. Pokud má dotyčnej pocit, že ho znak ženy ohrožuje, nechť se podívá do občanky, co tam má uvedeno. Dokud neprošel celým procesem, je prostě pořád - biologicky - žena (a proto i menstruuje), i kdyby se stavěl na hlavu, je mi líto. Zažaluje Přírodu?

Prohlašovat se za něco, čím se cítím být... a vyžadovat i odpovídající zacházení... Bude absolvent učňáku požadovat místo primáře chirurgie, protože se na to cítí? Ne každej má právo na všechno,  přece jsou jisté hranice... 

Zahlídla jsem někde, že aktuálně probíhá i debata, že v té trans komunitě jsou jedinci, kteří zásadně odmítají nechat si "amputovat" penis, ten si chtějí nechat, ale trvají na svém ženském pohlaví (papírově, společensky atd.). Tak to už vážně nevím.

Jo a kdeže je pojmu heterosexuální konec. Můžete být gay, lesbický, transgender, bisexuál a nově i intersexuál... ale prosim pěkně heterosexuál už ne (pravděpodobně hodnoceno jako urážlivé ) - teď je žádoucí používat výraz binární!

Tak pozor, aby někdo nenarazil

Offline stes
Avatar
7360 příspěvků moje polička 25. října 2019 19:33

barbucha popsala jsi to dokonale, takhle jsem myslela, ze to pojme rozumně smyslejici clovek. Bohuzel nektere startuji jen ze zasady. Asi malo empatie ci co. 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 25. října 2019 19:47
Reakce na barbucha:

teď je žádoucí používat výraz binární!

​Konečne výraz, ktorý ma opisne vystihuje...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 25. října 2019 20:14

slniecko A terazky mi povedztě, Kefalín, čo vy si predstavujetě pod takým slovom binárný?

Offline mitford sister
Avatar
1390 příspěvků moje polička 25. října 2019 20:24

barbucha jako myslet si o tom člověk může co chce, já si třeba myslím, že některé projevy sjw kruhů jsou poněkud přehnané, ale podstata je myslím jasná - ti lidi se nějak cítí, jejich důvody člověk, kterej ty pocity nesdílí, nepochopí, je zbytečný jim to vyvracet a trochu pod pás je to bagatelizovat. každá menšina (genderová, etnická atd.) se bude vždycky cítit šizená, to prostě tak je, ale zase si nesou dost kříž tím, že jsou ta menšina. většina by měla být minimálně shovívavější. samozřejmě limity to má, ale těch myslím tento případ zdaleka nedosahuje. ten příklad s absolventem učňáku je argumentační faul btw.

každopádně - už když už se tímhle směrem vydává i marketing a reklama, tak kafrat může kdo chce co chce, ale vypadá to skoro s určitostí, že budoucnost jde tímhle směrem, a nikdy se žádnej pokrok nezastavil o hradbu brblání střední a starší generace :)

Offline Kokoska
Avatar
28319 příspěvků moje polička 25. října 2019 20:45

mitford sister no nevím, ale pokud se moje tělo chová jako ženské tělo, tak prostě musím používat pomůcky pro ženy, ne? Nebo tím, že se na obal bude tisknout slon na hřbetě krokodýla, se vložky a jejich určení a podstata změní? Vzdyť Co růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně!

Online RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 25. října 2019 20:52

barbucha

no a co třeba takovej chlap s hemeroidama?

ženou se být necítí a ten symbol by mu vadit mohl...

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. října 2019 21:07

mitford sister Dekuju!

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 25. října 2019 21:16

RoSa V tom případě by mu primárně vadil i sám název - menstruační vložky.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 25. října 2019 21:27
Reakce na Potrefenáhusa:

slniecko A terazky mi povedztě, Kefalín, čo vy si predstavujetě pod takým slovom binárný?

​No, že je ma dvakrát toľko, ako by malo

Online RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 25. října 2019 21:28

Sweet Potato to někde píšou na obalu? no tak by mohly být "hygienické"

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 26. října 2019 00:12

mitford sister konecne zdravy rozum  

jeste mi v diskusi chybi slepy pilot...

btw dnes jsem v restauraci videla osobu, ktera mela muzsky hlas, husty ale kratky plnovous, komplet make up, zvlnene mikado, dlouhe extravagantni visaci nausnice, plisovanou sukni, boty na sirokem vysokem podpatku a na predlokti lady dior tak za kilo :D 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. října 2019 08:12

barbucha Nedavno tady byla kulturistka Verka, ta se podle par mistnich nazoru zas za zenu oznacovat uz nema, ona se tak citi a to je IMO urcujici, vic nez fyzicky pohlavni znaky a hormony. Taky nenutim zenskejm co jim po prechodu naroste pandero a plnovous, aby si laskave k updatovaly identitu.

Offline Kokoska
Avatar
28319 příspěvků moje polička 26. října 2019 09:13

jinx pokud to nepožadovalo sundat symboly z wc, protože se necítí být mužem ani ženou, tak v pohodě.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 26. října 2019 10:02

MutziputziHele já bych se měla nad sebou asi zamyslet taky, potom co jsem nedávno byla na hysterektomii, mi naštvaná sestra přestala posílat pozvánky na ženské podpůrné sedánky s názvy Úplněk ve Vodnáři (Skopci, Býku, atd..), pochopila jsem, že jsem se vyřadila z klubu, ale mužem se tak úplně necítím  

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. října 2019 10:44

Isca tak si založíme klub vlastni

mimochodem, ta operace byla nejlepší rozhodnutí! Jenom plusy to má. 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 26. října 2019 10:46
Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 26. října 2019 11:03

Isca prepáč, ale ....zas by som to priradila k pozitívnym účinkom zákroku...

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 26. října 2019 11:47
Reakce na RoSa:

barbucha

no a co třeba takovej chlap s hemeroidama?

ženou se být necítí a ten symbol by mu vadit mohl...

​A tady vidím vyslovenou díru na trhu!