Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. října 2019 19:16
Reakce na barbucha:

Mutziputzi 

No, vona je to prostě - jako i jindy při podobnejch příležitostech - generační záležitost. Seš o dvacet let mladší... a tak jsi nemohla zažít plížení se po dvorkách na bytový divadlo a koncerty, ani napíchnutej telefon a soudružský návštěvy doma, jen proto, že ne že bys byla zločinec z povolání, ale proto že jsi jednoduše chtěla vidět něco mimo schválenou linii - ze který když jsi vybočila a měla smůlu tak jsi jako Chramostová a spousta jinejch přišla o studium, kariéru, o  dosavadní život... a že to mají na svědomí tihle Babišové a podobný přisluhovači je nade vší pochybnost.

Tak proto nejen já, ale i další pamětníci, pokládám podobný vyjádření za slušnou drzost. Aspoň kdyby mlčeli... když už se nikdo, ani jedinej, nedokázal těm lidem doteď omluvit. 

Ale je to těžký vysvětlovat, no. 

​Hele, dyť to přece nemusíš ani přímo zažít, stačí o tom slyšet, přečíst si něco, mít povědomí, dát si věci do souvislosti.... V podobných situacích jsem vždycky překvapená, kolik inteligentních lidí, třicátíků, čtyřicátníků (s přehledem, jak jsem si myslela) podobný věci relativizuje. Generační záležitost je to teda podle mě jenom z části.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. října 2019 19:27

domenica A prosim te vztahni mi to co pises k tematu, k Babisovu tweetu...fakt jako pomozme si od relativizace poukazanim na inteligenci tech co netrojci.

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. října 2019 19:38

Mutziputzi 

Ale kdo trojčí, jak trojčí? že se někdo pozastaví nad absurditou toho tweetu? Je absurdní. 

Mimochodem, vůbec se nedivím početným nenávistným reakcím na prohlášení Rychetského, že si Chramostová zaslouží mít pohřeb se státními poctami. Chramostová je vlastně něco skoro jako Havel, že ano.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. října 2019 19:48

domenica Trojci twitter, trojci se tady a kdo netrojci tak je mimo...jako nadhled zde fakt chybi, mel to nechat bez komentare? By byl taky pruser ne? Ta fundamentalnost kazdy podobny pi*oviny mi unika.

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. října 2019 19:58

Twitter nesleduju, tady trojčení nevidím.

A hlavně tyhle "drobnosti" mi nepřijdou jako pí.oviny. Hele, s nadsázkou (doufám): To budeš velkorysá... a velkorysá, jak tady některé vzýváte... a jednoho dne se probudíš a demokracie bude v p.deli.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 06. října 2019 20:30
Reakce na domenica:

 Generační záležitost je to teda podle mě jenom z části.

​Já chtěla bejt - při požehnaný neděli - smířlivá

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 06. října 2019 20:33
Reakce na domenica:

A hlavně tyhle "drobnosti" mi nepřijdou jako pí.oviny. Hele, s nadsázkou (doufám): To budeš velkorysá... a velkorysá, jak tady některé vzýváte... a jednoho dne se probudíš a demokracie bude v p.deli.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 06. října 2019 20:44

paktofonika strasne se omlouvam, ale hrozne se te prihode smeju a samozrejme potlapkavam 

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 06. října 2019 20:52
Reakce na Mutziputzi:

Mutziputzi 

Jo jo, nadhledu a velkorysosti je třeba.

Možná se v archivech najde nějakej pěknej nekrolog Horákový od Urválka... smuteční oznámení k úmrtí Gabčíka s Kubišem od Čurdy... nebo Štěpánovo poděkování studentům... a takovej Ondráček by ještě stihnul vyzdvihnout zásluhy třeba Wonky. Přece co jsme si, to jsme si, a cajk!

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 06. října 2019 21:10

barbucha Nechci se moc rozepisovat, jen vyjadřuju tichou podporu. V roce 1977 mi bylo 18 a sice to na jednu stranu byla krásná léta, protože mládí, ale na druhou si všechno pamatuju, tu beznaděj, šeptem šířený místa a časy koncertů zakazaných zpěváků, bytové divadlo, kamaráda Vlastu Třešňáka, co byl "dobrovolně odsunut" a který s Chramostovou také vystupoval. To, že estébák napíše, že odešla statečná žena, mi kroutí prstama u nohou. Byla statečná, jeho kámoši na ní byli krátký.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. října 2019 21:27

barbucha Ale prosim te, srovnavej srovnatelny...ve stejny hysterii a argumentacni prepjatosti se nediv kdyby nekdo vytahnul ze i Chramostova podepsala spolupraci s Stb, ovsem jakej tohle ma smysl, ze.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. října 2019 21:30
Reakce na domenica:

Twitter nesleduju, tady trojčení nevidím.

A hlavně tyhle "drobnosti" mi nepřijdou jako pí.oviny. Hele, s nadsázkou (doufám): To budeš velkorysá... a velkorysá, jak tady některé vzýváte... a jednoho dne se probudíš a demokracie bude v p.deli.

​Toho se teda nebojim, nicmene i kdyby, tak takto vedeny boj o tweet a podobne fundamentalni otazky, tu demokracii skutecne neuchrani.

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. října 2019 21:40

Mutziputzi 

To není boj o tweet, ale (asi marný) boj s bagetelizováním, zapomínáním, relativizováním, drzostí...  

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. října 2019 21:43

domenica Ani jednim netrpim a presto tvrdim ze se resi dalsi nesmysl a okopavaj se kontraproduktivne kotnicky

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 07. října 2019 06:50

Lamicka Sweet Potato Lama_z_Lana Keby som aspoň niečo vypila, tak sa na to môžem vyhovoriť. Takto mozem obviniť iba nové poháre na víno, ktoré sú ťažké, veľké a nemotorné

Pozitívna správa je, že to predlžovačka prežila. 

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 07. října 2019 11:10

paktofonika Bylo to víno aspoň červený?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 07. října 2019 11:36

andulka01 Bolo, biele nepijem

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 07. října 2019 11:52

paktofonika ja zase piju vyjimecne cervene, spis v zime, mam rada, ze zahreje. minuly tyden jsem na nej mela chut, tak jsem si dala s muzem sklenicku a celou jsem ji omylem vylila na koberec  Tak jsem to hned bezela zasypat vrchovate soli, protoze jsem si to pamatovala z detstvi... muz se na me dival jako na blazna, ze tou soli akorat znicim koberec... no..  do soli se nevcuclo skoro nic, flek vycistil muz mydlovou vodou a mama mi pak rekla, ze to je blbost, ze to nefungovalo a tata to vycistil Mr.Proprem .

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 07. října 2019 12:35

Lamicka Tak to ja som myslela, že sa má na to vysypať sóda, ale to je tiež blbosť. Koberec máme vlnený, takže som s aplikáciou prostriedkov opatrná, ale nakoniec som to vyčistila vanishom. :D Kolegyňa tvrdila, že je na to dobra citrónová šťava 

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 07. října 2019 14:30

paktofonika Lamicka Nemá se to polívat bílým vínem? Nebo to je taky nějaká urban legend z filmu, nebo možná z Přátel?