Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. února 2019 15:18

barbucha hele tohle je ale trivialni mikro

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 18. února 2019 15:22

Mutziputzi problem je v tom, ze zrovna prostredi operatoru moc konkurencni neni. chysta se aukce kmitoctu, takze by mohl vstoupit novy operator, mozna. stavajicim operatorum se to nelibi a paradoxne navrhuji, at se na to stat vykasle a radsi je vic reguluje .

Offline barbucha blogger
Avatar
30487 příspěvků moje polička 18. února 2019 15:23

Mutziputzi 

Tak nejsem sama...

Dan Priban

12 min · 

Rozsvítil jsem všechna světla v bytě, pustil vodu ze všech kohoutků, ze sporáku šlehá mocný plamen, trouba temně hučí a já čekám na slevu! #vychytralyplan

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. února 2019 15:27

Krehutka Tak komu by se nova konkurence libila zejo

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. února 2019 15:29

barbucha diky za kazdyho takovyho hybatele, racionalni spotrebitel to takhle neresi no, ten si pocka

Offline Sweet Potato
Avatar
34763 příspěvků moje polička 18. února 2019 15:29

barbucha Jasně, naopak to přece funguje na 100%.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 18. února 2019 15:41

Mutziputzi no to asi nikomu, jeste s vizi, ze mu na prvnich 7 let budou muset pujcit svoje hracky. Ale ze az tak, ze budou radsi volat po vetsi regulaci . Leda, ze by vedeli, ze se to kdyztak nejak zaridi.

btw Andrej tedy potesen moc neni, snad se neblizi Martin Den D (marne premyslim, kdo tam jeste ucinkoval. Okamura i Novakova ve verejnem prostoru uz zaperlili, tak na co se mame jeste pripravit)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 18. února 2019 16:20

Krehutka 

Ve Dni D byl ještě Ivan Pilný, ten byl svého času taky angažován

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 18. února 2019 16:22

Kokoska komu vsem?Mne to pekne se..,ale nevim co s tim asi tak muzu delat....

Offline Sweet Potato
Avatar
34763 příspěvků moje polička 18. února 2019 16:29

A666 Ten vycouval včas.

Offline barbucha blogger
Avatar
30487 příspěvků moje polička 18. února 2019 16:54
Reakce na Mutziputzi:

barbucha diky za kazdyho takovyho hybatele, racionalni spotrebitel to takhle neresi no, ten si pocka

​Počká si na co? Na slevu? 

Mimochodem soudružka ministryně by si měla uvědomit, než vůbec votevře hubu, že ty lidi, kterým v podstatě spílá do pitomejch, šetřivejch socek... že ty lidi ji živěj.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. února 2019 16:59

barbucha az zafunguje pavucinovy teorem

Jinak ja jsem pro ni pracovala kdysi, ta na peniz od danoveho poplatnika zvedava neni...

Offline barbucha blogger
Avatar
30487 příspěvků moje polička 18. února 2019 17:12

Mutziputzi 

Nevim co je pavučinový teorém, jen si nějak nemůžu vzpomenout na příklad, kdy se za posledních třicet let něco zlevnilo, protože to lidi začali víc kupovat/odebírat. A nemyslím tím slevy hadrů  Zatím to (dle chování prodejců čehokoliv) vypadá, že spíš lidi nakupujou/odebíraj pořád míň a míň, prakticky vůbec nic - hotovej národ asketů tady 

A doufám, že soudružka celej svůj ministerskej plat teda posílá na charitu. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. února 2019 17:20

barbucha Nebyla co vim nikdy soudruzka a k populismu snad neni duvod ne? Jenom pisu, ze ministerskej plat ji dle meho neinteresuje.

A cim vetsi poptavka, tim vice producentu v odvetvi, tim vetsi konkurence, tim relativne nizsi ceny...to snad funguje docela spolehlive ne, na volnem trhu, kterej neni deformovanej regulacema, ne?

Offline barbucha blogger
Avatar
30487 příspěvků moje polička 18. února 2019 17:25

Mutziputzi 

A který odvětví to je? Třeba mobilní operátoři?  Dodavatelé vody? Elektřiny?

Nevím, jakej populismus máš na mysli. Pokud ji ministerskej plat neinteresuje, může se ho bez problémů vzdát. Jinak jsou to jen kecy.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. února 2019 18:13

Mutziputzi a co se na to podívat obráceně? Čím to bude levnější, tím to bude víc používat. V tomto případě přestanu hledat wifiny a radostně pojedu na svoje levná data. Je přece logické, že zákazník hledá nejvýhodnější nákup. Buď mu nabídnu výhodnou variantu,  nebo půjde jinam. 

Offline SunEclipse
Avatar
3098 příspěvků moje polička 18. února 2019 19:51
Reakce na Mutziputzi:

 Jenom pisu, ze ministerskej plat ji dle meho neinteresuje.

​a copak ji teda interesuje? že by ten post dělala z vrozené dobroty srdce jsem nějak daleka uvěřit.

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 18. února 2019 20:41

Ale v tom triviálním mikru to je poněkud jinak: zvednutna poptávka zvedne cenu, resp. da prostor pro vyšší marzi a az ta prilaka dalsi dodavatele, kteri pujdou pod tu novou cenu (pokud to nakladove jde ovšem!) aby měli vyhodu, protože jim stačí ta menší původní. A za předpokladu dokonalého trhu se to pak ustali na nove rovnováze. A trh je v tomto odvětví naopak na opačné skale dokonalosti. 

Ale věřím, ze tak to ani Nováková nemyslela. Prostě malo lidi za mobilni data platí vubec cokoli, takze se na ne musí rozložit větší fixni náklady, nez kdyby celkove množství platicich lidi bylo větší (a plus jsme fakt maly trh). Do jaké míry to lze ospravedlnit z hlediska ceny a marzi a kapacit to uz fakt neumim posoudit, na to nemam informace.

Ale jako hlady pred konkursem telco neupi, to si nemyslím :)) 

Offline barbucha blogger
Avatar
30487 příspěvků moje polička 18. února 2019 21:03

Offline Sweet Potato
Avatar
34763 příspěvků moje polička 18. února 2019 21:13

barbucha Tak Babiš to taky nedělá kvůli platu, že.