Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. února 2019 13:40

viktorka_od splavu zejtra mu budu drzet palce, to vis!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33592 příspěvků moje polička 16. února 2019 13:43

Se přiznám, ze mi nepřijde normalni, aby si matka jakoze od dítěte nechala utirat zadek, ani v náznaku, přes kalhoty, na jiným místě, hahaha-ať utira zadek třeba panence...

Online Pinot Noir
Avatar
24387 příspěvků moje polička 16. února 2019 14:22

A já se přiznám, že vůbec nevím, na kterou stranu se přiklonit. Vzít matce děti je prostě peklo, jak tu někdo řekl, že rodiče nejsou trestáni, tak to teda může říct jen pařez, nevím, co horšího se mámě může stát než tohle. Rozdělení sourozenců je nepochopitelné. Současně se mi paní Michaláková jeví docela podezřele. K těm fotkám - nechápu, proč vznikly, na druhou stranu už teď vím, že aby člověk dejme tomu odboural hysterii děcka ze spláchnutí záchoda (nebo z místnosti samotné), udělá opravdu roztodivné věci. Rozhodně bych se u toho ovšem nefotila. Jediné, co vím jistě, je že paní "jsem odborník na všechno" Šichtařová mi taky leze na nervy 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. února 2019 14:40

Pinot Noir myslis, ze pokud se v tech spisech objevilo podezreni na sexualni zneuzivani a biti do krve je odebrani deti dostatecnej trest? To preci nema byt ani trest, ale zachrana tech deti...

Online Pinot Noir
Avatar
24387 příspěvků moje polička 16. února 2019 14:42

Mutziputzi Spisy jsem neviděla. Ty ano?

Offline andulka01
Avatar
10602 příspěvků moje polička 16. února 2019 14:43

Také v tomto případě netuším na jaké straně jsem. Nicméně odebrání dětí navždy je strašná věc. Co mě ale opravdu šokovalo, je zde schvalování rozdělení dětí. Že byli nezvladatelní? Takže B udělá chybu při výběru pěstounů a odnesou to sourozenci? Pro mě naprosto nepřijatelné.

Kauzu Michalákových a závažnost "úchylnosti" důkazů hodnotit jinak moc nechci. Ale zcela souhlasím s tím, že se s rodinou mělo více pracovat. Právě od toho by ten sociální systém měl být. A Michalákovou chápu, že to medializovala, copak lze jen nečinně koukat a důvěřovat Systému?

A bohužel další a další kauzy norských odebraných dětí mě nenaplňují důvěrou k jejich instituci. Připomeňme, že to vlastně není státní úřad, ale soukromá firma přisátá na státní prachy. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. února 2019 14:44
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. února 2019 14:53

Dadoo no samozřejmě bych čekala, že bude vyšetřovaná, nevím jestli se o podobném podezření dá říct, že je vágní...že pracovala ve školce je chyba

Si mi zmizela, teď to vypadá na samomluvu

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 16. února 2019 14:56

A co vlastně otec?

Ja to chtěla upravit a smazal jsem to

Tahle fakta vypadají diametrálně odlišně  to je pravda.  

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 16. února 2019 14:59
Reakce na domenica:

Dadoo 

Reagovala jsem na předposlední příspěvek. Každopádně, kámen úrazu - obecně - bude v posouzení, kdy nastal ten případ, že už to jinak nejde a je v zájmu dítěte, aby v rodině nebylo. Mě třeba docela šokuje tvůj výklad a (z mého pohledu) relativizace úchylnosti fotek z článku.

Sama si ten případ hodnotit netroufám, nicméně těch případů v Norsku bylo o dost víca pokud se nepletu, tak určitá lidská selhání v systému byla dokonce i potvrzena s tím, že je třeba větší kontroly...... Mě spíše překvapuje ta absolutní izolace, rozdělení sourozenců a neumožnéní se vídat se zbylými členy rodiny, jako třeba s prarodiči. Třeba v ČR se od pěstounů očekává realizace kontaktu s rodinnými příslušníky dítěte. A ti zbylí členové rodiny (třeba dědeček) prostě nikdy nijak obvinění nebyli.......

Jinak Šichtářovou taky nemusím, už několikrát jsem si po dohledání dalších informací ověřila, že je dost překroutila, jedním z příkladů byla například hysterie kolem návrhu zrušit spodní hranici pro délku rodičovské, protože stát by přece pak nahnal všechny matky hned zpět do práce (v její interpretaci)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 16. února 2019 15:07

Jo a ten poslední odkaz od Mutzi mi připomněl, co mi bylo vždycky divné. A to že měli dost důkazů na to, děti doebrat ale ne dost na to, aby rodiče odsouidli..... I když vemu v úvahu, že se v době vyšetřování nepovedlo získat výpověď přímo od chlapce kvůli zastrašování, ale neříkejte mi, že po nějaké době cílené psychologické péče a náhradní rodinné péče v klidném prostředí by to nebylo možné....... prostě to vypadá podivně, no

Offline MP Marge
Avatar
5692 příspěvků moje polička 16. února 2019 17:28
Reakce na andulka01:

Kauzu Michalákových a závažnost "úchylnosti" důkazů hodnotit jinak moc nechci. Ale zcela souhlasím s tím, že se s rodinou mělo více pracovat. Právě od toho by ten sociální systém měl být. A Michalákovou chápu, že to medializovala, copak lze jen nečinně koukat a důvěřovat Systému?

​Hele, o USA rozhodne nelze mit iluze, ze to je socialni stat. Ale je tady naprosta samozrejmost, ze pokud dojde k odebrani deti, tak stat zajisti, aby rodina dostala sanci na napravu. Nemuvim samozrejme o extremnich pripadech, kdy dojde k nejakemu zavaznemu fyzickemu nebo sexualnimu tyrani. Ale ve vetsine pripadu rodice dostanou moznost zacit chodit na terapii, je jim pridelena socialni pracovnice, maji pravnika... Pokud je treba, stat zajisti lecbu drogove/alkoholove zavislosti.

Mam ted tri klientky, ktere ke me chodi na terapii hlavne proto, ze kdyby nechodily, tak by jim DCFS deti nevratila. Ve prospech jedne z nich budu ve stredu svedcit u soudu. 

Kauzu Michalakovych jsem nijak zvlast nesledovala; vim v podstate jen to, o cem se diskutovalo tady. Pisu tedy spis vseobecne. Ale tem, kdoz veri v racionalitu a objektivitu autorit, ktere rozhoduji ve prospech deti, muzu po letech praxe rict jen "bless your soul"! Jako vsude je to o lidech, a lide jsou omylni. Navic si do prace prinaseji vlastni hodnoty, predsudky; ne vsichni jsou v tomto oboru ze spravnych duvodu. (Spolupracovala jsem v minulosti se socialnimi pracovnicemi, na kterych bylo vylozene videt, jak si uzivaji moc nad lidmi. Na jednu jsem pak podala oficialni stiznost. Nevyhodili ji, bohuzel, ale alespon ji stahli z pripadu, na kterem jsem se s ni podilela.) I soudci nekdy vydaji rozhodnuti, nad kterym zustava rozum stat. Neni to vzdycky ve prospech deti, i kdyz by to ve prospech deti byt melo. 

Mimochodem klinicky vyzkum uz nekolik desetileti ukazuje, ze s vyjimkou extremnich pripadu deti jednoznacne preferuji zustat s biologickymi rodici a nasilne odebrani je vzdycky traumatizujici. Samozrejme nekdy to v jejich vlastnim zajmu jinak nejde...

Offline MP Marge
Avatar
5692 příspěvků moje polička 16. února 2019 17:29
Reakce na A666:

Mě spíše překvapuje ta absolutní izolace, rozdělení sourozenců a neumožnéní se vídat se zbylými členy rodiny, jako třeba s prarodiči. 

​No tak na to jsem cumela jako puk 

Online viktorka_od splavu
Avatar
45969 příspěvků moje polička 16. února 2019 17:31

MP Marge dekuju, napsalas to skvele.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 16. února 2019 19:11

MP Marge Super, díky.

Drsná je i britská sociálka, taky se s nikým nemazlí. Dcera spolupracovala na případu lehce mentálně opožděné matky, která první dítě nechala někde na Slovensku u příbuzných, bohužel se nezjistilo u jakých. Druhé dítě poškodili předávkováním nějakých léků typu Diazepam. Když porodila třetí dítě, zase jinému partnerovi, sebrali jí ho ihned v porodnici. protože její předchozí chování a péče nezavdávaly předpoklad, že o dítě bude dobře postaráno.

Přesto měla možnost se s dítětem vídat, navštěvovat je, ovšem vždy pod dozorem sociálky a s tlumočnicí, aby sociálka přesně věděla, co a proč dítěti říká.

Při návštěvách bylo posuzováno chování obou rodičů, do detailu. Paamatuji si, že v záznamu se např. psalo, že otec matce např. nedal přednost ve dveřích (prostě něco podobně nepodstatného, ale vyjadřujícího vztah mezi nimi.)

Matka musela chodit na terapie a vzdělávání, které sociálka sledovala a hodnotili, jestli je u matky možný posun a jestli by jí , pod dohledem širší rodiny ze strany otce, bylo možné dítě vrátit. Prostě šance, za splnění hodně přísných podmínek, byla.

Offline MP Marge
Avatar
5692 příspěvků moje polička 16. února 2019 19:39

Dadoo Presne takhle to znam z mistni praxe   

Online barbucha blogger
Avatar
30505 příspěvků moje polička 16. února 2019 22:14

Dadoo 

A přesně tenhle případ lehce mentálně opožděné matky, kdy i přes dva předchozí poměrně hustý excesy dostala takzvaně další, už třetí, možnost... je už úplně na hlavu. Protože se upřednostňujou práva matky (dospělý a počítám že dosud i svéprávný osoby) před právama dítěte, který se nemůže nijak bránit. Protože mamina prostě chce to dítě... tak jí ho sakra dopřejeme protože má právo? A zaplatíme stopadesát terapeutů a sociálních pracovnic (jistě nemají nic lepšího na práci)... přesto, že už dvakrát selhala, t.j. dvakrát poškodila bezmocnou lidskou bytost?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 16. února 2019 23:57

barbucha Jenže ona je taky oběť. Nikdo ji to nenaučil. Nikdy nepoznala fungující rodinu. Kde se má naučit pečovat o dítě? Potřebuje pomoc, radu, naučit se zodpovědnosti. 

Nebo co by se mělo dělat? Každý rok jí odebrat  případné další dítě, které se jí narodí, nebo ji snad proti její vůli sterilizovat?

Drogově závislým se taky pomáhá, proč ne takovým, jako ona?

Oni by jí to dítě nevrátili snadno, je to běh na dlouhou trať a zůstala by pod stálým dohledem. A, samozřejmě, musela by tam být záruka a pomoc té širší rodiny. 

Ovšem to vrácení není jisté, není automatické. Posuzují to naopak velmi přísně.

Ale pokusit se o to, se zárukou bezpečí dítěte, samozřejmě..  Tam bych to viděla na dobře investované peníze 

Mimochodem... o dvouletého chlapečka z Babyboxu se přihlásila rodina. Chlapeček je u pěstounů, prospívá a je tam spokojený a ted prý zažádali o jeho vrácení příbuzní, snad dědeček?

O tom, že ho rodiče odloží prý nevěděli. Co s tímhle..? 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. února 2019 08:13

To si tady tleskejte a děkujte si za názory, ale pravdu má barbucha  (a já samozřejmě), poukazování na chyby systému, protože tam vystupuje lidskej faktor a neustálý akcentování předpokladu, že dítěti je líp u debilní matky než u cizí a ta debilní zasluhuje pomoc a terapii a pátou šanci, no to nemyslíte vážně, přisuzuju to snížený schopnosti představit si sebe na místě toho dítěte.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4104 příspěvků moje polička 17. února 2019 09:16

Mutziputzi 

stat tu je mimo jine od toho, aby chranil slabsi, v tomto pripade dite.