Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 17. února 2019 10:17
Reakce na Mutziputzi:

To si tady tleskejte a děkujte si za názory, ale pravdu má barbucha  (a já samozřejmě), poukazování na chyby systému, protože tam vystupuje lidskej faktor a neustálý akcentování předpokladu, že dítěti je líp u debilní matky než u cizí a ta debilní zasluhuje pomoc a terapii a pátou šanci, no to nemyslíte vážně, přisuzuju to snížený schopnosti představit si sebe na místě toho dítěte.

​Mutzi a zaregistrovala jsi, že MP Marge zmínila klinické studie? Navíc se v té oblasti evidentně pohybuje, takže má trochu jiný náhled než my laici....... Navíc práce s rodinou je důležitá i do budoucna, protože jaksi nemůžeš debilní matku nuceně sterilizovat, takže si může nasekat dětí kolik chce.

Jinak já si to nemusím představovat, já mám jednoho z blízkých členů rodiny v dětství týraného. Nikdy jsem se toho člena neptala, jestli by radši k jiným lidem, ale vzhledem k tomu, že kontakt s rodiči nepřerušil ani po tom, co dospěl a osamostatnil se, tak mám ten pocit, že by nejvíc bral, kdyby ho matka přestala dusit a mlátit, ale mohl zůstat u rodičů. Ale 100% jistá si jsem tím, že radši než k cizím by šel k prarodičům, se kterými měl skvělý vztah.....

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 17. února 2019 10:22

A666 hele zase ale málokdo dokáže úplně utnout vztah s rodinou, ať je jakákoli. Není to lehký a ještě teda taky, když v něčem vyrůstáš, tak ti to přijde ‘normální’ , i když příjemný to bejt nemusí. Prostě existujou případy, kdy by ten stát zasáhnout měl a měl by tě ochránit, a ten chráněnej by mělo bejt to dítě, protože to se samo bránit může jen velmi těžko. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. února 2019 10:31

A666 Zaregistrovala jsem oboji, zde teda musim ten jakoze odborny lidsky faktor respektovat, ci si mohu rovnez myslet ze se myli?

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 17. února 2019 10:35

Ako to tu tak citam, tak ked som videla fotky sice rozmazane ale aj tak citatelne, az mi je zle z toho ze to niekto moze povazovat  za normalne, nedajboze bezne. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 17. února 2019 11:22
Reakce na Dadoo:

barbucha Jenže ona je taky oběť. Nikdo ji to nenaučil. Nikdy nepoznala fungující rodinu. Kde se má naučit pečovat o dítě? Potřebuje pomoc, radu, naučit se zodpovědnosti. 

Nebo co by se mělo dělat? Každý rok jí odebrat  případné další dítě, které se jí narodí, nebo ji snad proti její vůli sterilizovat?

​Hele buď je nepříčetná a pak nemůže pečovat o dítě, nebo je příčetná a svéprávná - a jako taková musí rozeznat nebezpečný a škodlivý jednání... opuštění dítěte je trestnej čin a ohrožení zdraví dalšího snad taky. Nevím, co je tady víc k řešení...

Jako pokus dobrý. Škoda jen, že za pokusnýho králíka tady bude sloužit živý dítě. Teda zatím živý.

Offline stes
Avatar
7342 příspěvků moje polička 17. února 2019 11:40

Mutziputzi se nedivim ze ti Š. jako odbornik na všechno vadi.. Fusuje ti do remesla ne?  to teda jen abych to odlehcila. Za mě bez názoru protože jako každej tady o tom vi kulový. Ale desny je rozdelení sourozencu, tim mi B. nas... dost. A ty fotky, to teda ne, to je teda hodne pres čáru. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. února 2019 12:05

 barbucha hele, to jsou kecy pořád okolo.

Nucena sterilizace nebo pravidelný odběr dítěte ještě v porodnici?  Nebo co navrhuješ? 

A nesir paniku. To dítě do ohrožení nikdo nevrátí. 

Online Karja
Avatar
35815 příspěvků moje polička 17. února 2019 21:48

Janulik03 Hele presne, na fotkach neni ani matka, ale teta a navic aranzovane fotografie, ackoliv bych nemela moc pochopeni anI pro momentku. A kdyby to I byla momentka, boze, proc ma na zachode na kline detskou flashku? Jako ja chapu, ze hranice se s ditetem jaksi posinou jinam nez clovek predpokladal, ale tohle je ujety. 

Ale ja jsem si myslela, ze spis nikdo videt nemuze (znam to jen z ceskych medii), kde ta Monika La Fay (nebo.jak) bere informace? 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 18. února 2019 12:59

Draha data mate proto, ze je nekupujete.

Shodou okolnosti jsem pred par tydny videla OVM s Novakovou na stejne tema. No... kdyz uz neni kompetentni, aspon je nazorove konzistentni.

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/cesi-plati-za-internet-v-mobilu-hodne-nemaji-pouzivat-wi-fi/r~577b2176335911e98854ac1f6b220ee8/

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 18. února 2019 13:10
Reakce na Krehutka:

Draha data mate proto, ze je nekupujete.

Shodou okolnosti jsem pred par tydny videla OVM s Novakovou na stejne tema. No... kdyz uz neni kompetentni, aspon je nazorove konzistentni.

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/cesi-plati-za-internet-v-mobilu-hodne-nemaji-pouzivat-wi-fi/r~577b2176335911e98854ac1f6b220ee8/

​Jasný, protože když je češi začnou používat víc, tak najednou bude důvod je zlevnit jeřiš to je blábol. Stejně super je vyjádření operátora, že ve skutečnosti si spousta zákazníků vyjedná výhodnější podmínky (pravděpodobně jde hlavně o firmy, protože obyč zákazník má málokdy takovou páku i když už mává výpovědí) a že se proto endají porovnávat oficiální nabídky s cizinou Jasný, vždycky je super vědět, že zatímco v cizině je ten slušný tarif automatický tak v ČR ho má jen ten, kdo je dostatečně důležitý a vyřve si ho.......

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 18. února 2019 13:21

A666 Ta argumentace je samozrejme debilni sama o sobe, ale slyset ji z ust celniho predstavitele rezortu, pod ktery problematika spada... 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. února 2019 13:27

Krehutka argumentace z podstaty debilní není, blbě zní, chápu...BTW já platim cca 600,- za neomezený všechno a 6GB dat, ty nářky jak jsou u nás data drahý už jsou dle mého taky do značný míry ze setrvačnosti, to platilo tak před 3 rokama.

Offline Kokoska
Avatar
28264 příspěvků moje polička 18. února 2019 13:39

Mutziputzi Ale pořád je pravda, že pod pohrůžkou odchodu k jinému operátorovi se najednou objeví možnost daleko výhodnějšího tarifu, který není nikde v běžné nabídce. Vlastní zkušenost, opakovaná.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. února 2019 13:41

Kokoska no to jo, ale ani ceníkový ceny mi už nepřijdou od zbytku Evropy tak odstřelený jak je zvykem povykovat

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 18. února 2019 13:44

Mutziputzi hele i Andrej rikal, ze je to problem a brzda ekonomiky a snizeni ceny jeho priorita, tak to musi byt pravda!  Asi by si meli s Martou vyjasnit stranickou linii a kdo za koho bude kopat. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. února 2019 13:48

Krehutka No...já a Andrej..jsem pod strašnym tlakem

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 18. února 2019 14:15
Reakce na Kokoska:

Mutziputzi Ale pořád je pravda, že pod pohrůžkou odchodu k jinému operátorovi se najednou objeví možnost daleko výhodnějšího tarifu, který není nikde v běžné nabídce. Vlastní zkušenost, opakovaná.

​Ale to neni jen v cr.My pisem vypoved v nemecku kazdy dva roky.I hodne dobry znamy u vodafonu nam rekl,ze jinak to nejde.

Offline Kokoska
Avatar
28264 příspěvků moje polička 18. února 2019 14:58

Zarinya A všem to přijde normální?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. února 2019 15:10

Kokoska Zakon nabidky a poptavky a konkurencni prostredi mne jo

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 18. února 2019 15:16

Takže když zvýšíme spotřebu čehokoliv, dodavatelé nám to zlevní?