Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 15:20

barbucha a ještě jedna věc: ona se objeví znova, ale jiná.

ne žádná rozptýlená z původních buněk, ale ta, kterou právě spustí ono cytostatikum. jiná, jiný typ. ne rezistetntní na původní léčbu, ale úplně jiná. 

to je to, co celou dobu píšu. 

proto jsou některá cytostatika prokazatelně karcinogenní a jiná jsou v poslední skupině, nekarcinogenní, protože po nich nikdo sekundární rakovinu nedostal.

Offline MP Marge
Avatar
5787 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 15:25

barbucha Co Jina Realita popisuje je shodne s tim, co jsme se ucili v onkologicke chirurgii. Samozrejme ze clovek uz prvni nador mel - ale pokud soucasti jeho lecby byla cytostatika, ktera urcita nadorova bujeni, tak jeho druhy nador je nasledkem techto cytostatik, tedy lecby. 

Ja jsem sve vzpominky nebyla schopna dolozit zadnym odkazem, Jina Realita prave jeden poskytla. Mozna tedy precist a vyhodnotit informace? 

A ne, nemyslim si, ze by zli lekari predepisovali cytostatka tohoto druhu schvalne - viz vyse vysvetleni meho profesora/chirurga. U agresivnich typu nadoru proste nekdy neni zbyti. 

Online Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 15:45

MP Marge Zmena zivotospravy a civiceni, lekari nejsou blby a doporucuji, ale nejsou nikoho hlidacim psem, a bohuzel pro spoustu lidi je prasek jednodussi volba. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 15:47

barbucha a ještě poslední věc - jako protiargument k tvému tvrzení, že jde přece o sekundární rakovinu.

v těch podkladech je například i zmínka o studii (dost dlouhodobé) dánského institutu, na základě jehož údajů se zjistil nezanedbatelně větší výskyt leukemie u personálu pracujícího s chemoterapií. předtím žádnou rakovinu neměli.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 15:51

MP Marge možná by stačilo číst, co píšu, protože co z toho viktorka_od splavu a barbucha vyvodily, to nestačím čumět. (viz to schválně vyvolání rakoviny, jeslti takhle barbucha čte a na základě toho pak argumentuje, tak pak těžko diskutovat).

Offline 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 15:58

Spoustu věcí už přede mnou popsala MP Marge , pravda je někde uprostřed. Nebezpečnost u Duška vidím v tom, že je to veřejně známý člověk a pokud si jeho tvrzení přečte někdo, komu chybí vzdělání, nebo inteligence a chtěl by ho napodobit, mohl by si ublížit. On ať si dělá, co chce.

Jinak západní lékaři jsou skvělí chirurgové, ortopedi, kardiologové...tam nevidím problém. Ten nastává, pokud by se na člověka měli dívat komplexně. Málokdy spolupracují s jinými obory medicíny. Průšvih je, že současná populace bude mít stále častěji rakovinu a autoimunitni choroby a tam ta spolupráce nutná je. A alternativní medicínu u nás dělají různí šarlatáni, takže taky nic moc.

Ideální by bylo, kdyby zi západní lékař s prominutím vytáhl hlavu z pr..le a začal hledat souvislosti. Já tady popisovala, jak mi bylo asi 7 let hrozně zle a doktoři mě posílali na různé nepříjemné zákroky a ignorovali to, co jsem jim říkala. Na to, že mám potravinové alergie jsem si nakonec přišla sama a donutila je udělat mi testy

Moje kamarádka je učitelka a to stačilo lékařům, aby několik let tvrdili, že její problémy způsobuje stres a jediné, co jí nabídli byla antidepresiva. Později se ukázalo, že je to Crohnova choroba a pěkně pokročilá.

Já si tu nedávno stěžovala na kožní problémy, navštívila dva lékaře a oba se zasekli na slově alergik, které mám uvedené v kartě. Hned měli jasno, je to alergie nebo ekzém. Po šesti týdnech žádné zlepšení. Mně se to pořád nezdálo, a tak jsem to v sobotu namazala mastičkou na bakteriální infekce, ráno se bála toho, co uvidím v zrcadle a zázrak, zafungovalo to. ( takže už mi Mutziputzi nemusí držet palce, vínem to nebude ). 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 16:01

999 tos tu popsala případy, jak to bejt nemá. Všichni ale takový nejsou. Je to stejný jako v jinejch oborech, dělaj to schopný i měně schopný lidi. I omezenci..

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 16:02

999 mojí matce nabídli antidepresiva i na vyhřezlou ploténku  (ono to teda není směšné, spíš fakt smutné).

edit: ale už se to stalo legendárním a děláme si z toho legraci.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 16:04

999 

Ideální by bylo, kdyby zi západní lékař s prominutím vytáhl hlavu z pr..le a začal hledat souvislosti. Já tady popisovala, jak mi bylo asi 7 let hrozně zle a doktoři mě posílali na různé nepříjemné zákroky a ignorovali to, co jsem jim říkala. Na to, že mám potravinové alergie jsem si nakonec přišla sama a donutila je udělat mi testy

Jo, přesně stejný názor mám i já. A bylo to i v tom videu, doktor tam mluvil o tom, jak je typické, že pacient má problémy, doktor udělá sono břicha, najde žlučníkové kameny, takže ty za to určitě můžou, odstraní se žlučník a překvapivě má pacient problémy nadále.......... Protože pes byl zakopaný někde jinde.

video: https://video.aktualne.cz/dvtv/nemoci-poznam-z-dotyku-oci-i-tvaru-nehtu-lekar-musi-uvazovat/r~39077512fbb611e884f6ac1f6b220ee8/

Offline 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 16:24

Ounz Samozřejmě . Třeba můj imunolog takový není :-). Je to spíš něco jako ten pán z rozhovoru, co sem dávala A666 . Ale zrovna u nich si říkám, jak si vlastně takovou péči můžou v tom systému dovolit. Ten pán si povídá s pacientkou 6 hodin, ten můj se mnou třeba hodinu a půl...

Já si ani nemyslím, že by mezi doktory bylo moc neschopných jedinců, spíš jen uzavřených do svého oboru. A asi hodně dělá i prostředí, do kterého přijdou. Mám zkušenosti z jedné okresní nemocnice a tam mám pocit, že i když tam přijde absolvent plný ideálů, brzy je na ránu. První, co naučí, je arogance. Byla jsem tam s dcerou a bylo to strašné. Nakonec musela do Motola a bylo to jak mávnuti kouzelným proutkem. Pan docent mi u kávy vysvětloval průběh operace, sestry byly skvělé a uklízečky se usmívaly :-).

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 16:37

999 ten přístup dělá hodně. A taky sem jednou jako pacient zažila odd, kde byli všichni fakt strašný, jak kdyby se hledali. Ale v tý samý nemocnici jiný odd a naprostej opak..úžasnej personál a dost mi pomohli. 

Offline MP Marge
Avatar
5787 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 16:51
Reakce na Jiná Realita:

MP Marge možná by stačilo číst, co píšu, protože co z toho viktorka_od splavu a barbucha vyvodily, to nestačím čumět. (viz to schválně vyvolání rakoviny, jeslti takhle barbucha čte a na základě toho pak argumentuje, tak pak těžko diskutovat).

​Neschopnost porozumet psanemu textu, pokud se jedna o nazor, se kterym nesouhlasim, je soucasti mistniho koloritu, to bych si nebrala osobne 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 17:17

999 To je tim, ze jsem je drzela no

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 17:46

Ounz když já mám pocit, že na tohle jsou přesně ale lékaři školení - rychle si udělat závěr a postupovat okamžitě dle něj.. což je samozřejmě správně, když hrozí nebezpečí z prodlení, nebudu bádat jestli ten pacient krvácející z tepny nemá špatnej pitnej režim ale bohužel to dost často aplikují plošně, i na ty různý chronický a nejasný věci. že to není "selhání jednotlivce" nýbrž vlastnost toho celého systému. a to říkám fakt aniž bych měla něco proti medicíně jako takové a alternativce nemůžu ani čut..

Offline 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 17:48

Mutziputzi Děkuju .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 18:06

Jiná Realita já jsem vyvodila jen to co píšu - karcinogenní je ledacos, včetně třeba toho rentgenu/CT ale říkat že "dostala jsem z tohohle (léku, ozáření...) rakovinu" nedává smysl, obzvlášť u lidí kteří už onkologické onemocnění mají

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 18:10

999 jen k tomu putování po kožařích... už jsem to asi psala, ale od jisté doby nemám ráda bio kosmetiku... kdysi jsem s dcerou běžela na kožní, kde dostala kortikoidovou mastičku na hrubou červenou kůži v obličeji - objevilo se jí to ze dne na den, a čím víc to mazala tím víc se jí to rozšiřovalo... nějak se mi to nezdálo, protože lékařka se nad tím nijak nezamýšlela, prostě zdálky mrkla, napsala recept a šly jsme... mi to vrtalo hlavou.. no koukla jsem teda na ten krém kterým se mazala a okolo uzávěru krabičky byla plíseň. kortikoidy letěly, nechci pomyslet jak by to s nimi dopadlo

Offline 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 18:31

viktorka_od splavu Tohle je strašně ožehavé téma, ale to, že to tobě nedává smysl, neznamená, že se to nestalo... (tvoje reakce na Jiná Realita ).  Ty máš Svět podle viktorka_od splavu .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 18:36

999 to si nerozumíme. ne že se to nestalo, ale že to nelze prostě takhle určit, dokonce ani když kuřák dostane rakovinu plic, furt ještě nelze říct, že kdyby nekouřil, s určitostí by ji nedostal...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 18:39

viktorka_od splavu takže podle tebe třeba masarykův ústav kecá, když to píše na základě výzkumů. tedy že sekundární rakovinu onkologických pacientů vyvolala účinná látka obsažená v cytostatiku. 

já už teda končím, to fakt nemá smysl. můžu k tomu jen říct, že trvat na bludu z neznalosti je omyl, ale trvat na bludu, jen aby si člověk nemusel přiznat, že se mýlil, je hloupost.

takvou slepotu k psanému textu jsem už dlouho neviděla.