Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 13:32

Tady bych ráda podotkla, že když někdo po léčbě rakoviny má další nádor, nemusí nutně znamenat, že to má z toho léku, který na to dostal. Nádor vznikne z nějakýho důvodu a ten důvod léčbou nevymizí, to leckdy ani není možný.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 13:34

Mutziputzi hele, nemám důvod tady být na někoho zlá, prostě si to neber osobně, byla to je reakce na to, co potato napsala.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 13:39

Jiná Realita 

Akorát teda potato to nemyslela jako obhajobu alternativců.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 13:39

Sweet Potato já vím.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 13:42

Sweet Potato na druhou stranu realita zas nezná žádného alternativce (osobně, samozřejmě jich zná málo), kteří by zakazovali západní medicínu, naštěstí. ale vím, že jsou. a znám moc doktorů, kteří chodí na kurzy homeopatie.

pro mě je to znak důvěryhodnosti alternativce - jak zakazuje, jsem víc než skeptická.

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 13:46

barbucha My jsme meli takovyho blaznivyho ucitele,co nezral,  pil hektolitry kafe a kouril a porad tvrdil, ze jidlo je navyk ne potreba. Hodne sportoval, nevim, kde bral energii. Ale dobre si pamatuju, jak jsme s nim sli na exkurzi, on nam prinesl harmonogram po dvaceti minutach na celej den a ja jsem se ho zeptala, kde je pauza na obed. A on rika aha, obed, vy potrebujete obed, no to se nejak udela. Pri premistovani mezi akcema jsme si mohli dojit do billy, kde on si koupil jeden banan! My jsme meli nastesti svaciny z domu a fakt jsme jedli za poklusu:-D. Beztak tyhle lidi zerou v noci nebo o vikendu:-D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 13:47

Karja me prekvapuje, kolik lidi ji v noci, fakt. a kolikrat pry o tom ani nevedi (aha dusek!;-))

Online barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 13:54

Karja 

A potají 

Prokristapána, kdyby člověk moh vyžít bez žrádla, nebyly by hladomory, ne?! Nebo ti Somálci a Jemenci jen málo rozjímaj?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 13:56

Karja já znám holku, která jí jen brambory a čokoládu.

teoreticky by měla být mrtvá, ale vypadá zdravější než já.

a já jí asi věřím, že to fakt takhle dělá a tajně v noci nekonzumuje zeleninové saláty. navíc by musela celé stravování přenést opravdu na noc, protože jinak pořád s někým je, to by neměla šanci utajit.

už má teda nějaké zdravotní problémy, ale vypadá krásně.

a jedna slečna, kterou znám, měla tak strašnou potravinovou alergii, že jedla asi jen tři věci, už nevím přesně co, něco jako pohanku a úplně čirý vývar nevím z čeho, všude si to nosila s sebou, a taky tak žila dlouho a nejedla nic jiného. edit: než se to nějak nakonec zlepšilo, pak už jedla normálně, tedy normálněji. všechno pořád nemůže.

možná to jídlo fakt není potřeba a kdybychom chtěli, dali bychom i pránu  

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:02

ale jak jsem četla rozhovor s nějakou tou pránistkou, tak to bylo ve smyslu: a koupu se v rose a nasávám sluneční paprsky....ale koláč si klidně někdy dám ...a tam je ten pes určitě zakopaný!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:10

Jiná Realita 

Musím říct, že od doby, co se u mně vyskytly určité dost nepříjemné problémy, které měly mít snadné řešení a ve skutečnosti to řešení přineslo spíše více problémů se čím dál tím méně divím lidem, kteří nějakou alternativu vyhledávají. A to jsem fakt exaktní člověk a moje problémy jsou ve srovnání s rakovinou stále banalita.

Jinak poslední dobou mě zaujal tenhle rozhovor, netýká se to přímo alternativní medicíny, ale myslím, že se to do tématu taky hodí

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:13

Jiná Realita tjo ale brambory prece testoval nejaky ten australan( probehlo pred casem medii) ze obsahuji veskere ziviny? snad rok nebo dva nejedl vubec nic jinyho a prezil

jinak to tvy “slecna, ktera..” tam bude klicovy to slecna, pac to mlady telo bude mit hafo sily k cerpani ne? na par let nebo nejmin aspon mesicu. jsem taky jeden cas zila z cigaret a chleba s horcici:-)  zit takhle do osmdesati to asi nejde

Offline Kokoska
Avatar
28258 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:18

barbucha hele, kamarádka byla po prodělaném onko onemocnění na kontrole na CT nebo MR? teď nevím, ale to je jedno.  Jako první jí dali podepsat informovaný souhlas, že si je vědoma toho, že to vyšetření může způsobovat nádory... což je mi jasné, že musí dát podepsat každému, ale jsou lidi, kteří se toho leknou a chytnou a budou ti tvrdit, že na to vyšetření nepůjdou, protože by z něj měli rakovinu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:22

Kokoska jj a pak vedou presne takove reci jako JR, o tom jak doktori nuti vysetreni, ktera ti pak tu nemoc zpusobi.. ne zes onemocnela a to vysetreni nemoc prokazalo, kdeze! bylo to prece na papiru..

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:22
Reakce na Kokoska:

barbucha hele, kamarádka byla po prodělaném onko onemocnění na kontrole na CT nebo MR? teď nevím, ale to je jedno.  Jako první jí dali podepsat informovaný souhlas, že si je vědoma toho, že to vyšetření může způsobovat nádory... což je mi jasné, že musí dát podepsat každému, ale jsou lidi, kteří se toho leknou a chytnou a budou ti tvrdit, že na to vyšetření nepůjdou, protože by z něj měli rakovinu.

​Jestli podepisovala, že vyšetření může způsobit nádorové bujení bylo to CT, které pro vyšetření používá rentgenové (tedy ionizační) záření a při celotělovém skenu ho člověk přeci jen dostane víc (i když teda fakt nic drastického). Chápu že to může člověka po nádoru vyděsit.

MR používá magnetické pole, ta nádorové bujení způsobit nemůže. Je z tohoto pohledu bezpečnější, ale taky dražší a ne všude ji mají. Na druhou stranu pro klaustrofobiky možná lepší CT, kde je jen poměrně úzký prstenec a neleží člověk celý v přístroji

Offline Kokoska
Avatar
28258 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:26

A666 Dík za osvětu, naštěstí nemám osobní zkušenost ani s jedním.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:29

viktorka_od splavu prosím tě, kde něco takového píšu. 

edit: takovéhle překrucování je fakt běs.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:30
Reakce na Kokoska:

A666 Dík za osvětu, naštěstí nemám osobní zkušenost ani s jedním.

​Já byla nedávno na MR a jelikož jsem klaustrofobik, zanechalo to ve mně nesmazatelný dojem A jako fyzik znám fyzikální podstatu obou (po vyšetření jsem se sestřičkou řešila, jak silný magnet vlastně mají...).

Doufám, že to nebereš jako poučování, jen jsem to chtěla doplnit.....

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:32

A666 jenom bych doplnila, že mr a ct nejsou úplně zaměnitelný vyśetření, každý má svý indikace. 

Online barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:35

Kokoska 

No jo, to by pak nemohli ani na obyčejnej rentgen.

Ale pořád vidim rozdíl v jednorázovým vyšetření, vedoucím ke stanovení diagnózy - a v předepsání pravidelnýho užívání léku, kterej ti tu "rakovinu vyvolá"