Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Kokoska
Avatar
28258 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:35

A666 ne, v pohodě.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:35
Reakce na Jiná Realita:

barbucha ale léčba rakoviny nezpochybnitelně působí rakovinu, je to napsáno i na těch lécích, co na to bereš, jako jeden z nežádoucích účinků. akorát dostaneš jiný typ nádoru.

​Ten princip opakovaných jiných nádorů po léčbě rakoviny je trochu jiný. Stačí jedna zapomenutá nezničená buňka, která se v těle usadí někde jinde. Putuje třeba krví nebo mízním systémem. Zjednodušeně řečeno. Vysvětleno od jedné z největších kapacit na onkologii.  

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:36
Reakce na Ounz:

A666 jenom bych doplnila, že mr a ct nejsou úplně zaměnitelný vyśetření, každý má svý indikace. 

​Jasný.

A ještě jedno doplnění - u MR je velké magnetické pole, takže to může být problém pro kardiostimulátory a lidi co mají v těle kusy kovu. Většinou se to zda je mR možná, pak posuzuje jednotlivě.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:37

Renusatko 

No dyť! Ale NENÍ to nějakým lékem, doprčicužjednou!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:38
Reakce na barbucha:

Kokoska 

No jo, to by pak nemohli ani na obyčejnej rentgen.

Ale pořád vidim rozdíl v jednorázovým vyšetření, vedoucím ke stanovení diagnózy - a v předepsání pravidelnýho užívání léku, kterej ti tu "rakovinu vyvolá"  

​Tak radiační zátěž z rentgenu a CT je někde trochu jinde (kor pokud jde o celotělové CT).

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:38

A666 Ja kdyz byla na MR, tak to ve mne zanechalo silnej pocit zustat navzdy stihla, protoze ti tlusti maji v tom tunelu strasne malo mista a nemusi se jednat jen o morbidne obezni, ale uplne normalni tloustku:-D

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:41
Reakce na Karja:

A666 Ja kdyz byla na MR, tak to ve mne zanechalo silnej pocit zustat navzdy stihla, protoze ti tlusti maji v tom tunelu strasne malo mista a nemusi se jednat jen o morbidne obezni, ale uplne normalni tloustku:-D

​Jo, to souhlasím. Ale u mě byl problém hlavně hlava, doufala jsem, že s bederkou mě tam šoupnou po nohách a houby. Když mě zasunuly, myslela jsem, že zmáčknu hned nouzový čudlík. Pak mě posunuli ještě víc, druhý konec byl na dohled a já se uklidnila

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:41

Renusatko a ta buňka může působit jiný typ nádoru? asi laicky řečeno. jiný typ rakoviny? 

matce říkal lékař něco ve smyslu, že druhý nádor je jiný typ, způsobený léčbou, který se léčí jiným způsobem, protože reaguje na jinou léčbu. laicky řečeno, odborné termíny si nepamatuju. že pokud třeba první nádor reagoval na chemoterapii, druhý potřebuje radioterapii, protože na chemo by nereagoval, nebo obráceně.

edit: u obou šlo o nádor prsu. 

Offline Kokoska
Avatar
28258 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:41

barbucha řekla bych, že to je jako s kouřením.  Taky se říkalo, že je z tohoto pohledu nezdravé grilování, že ty zplodiny z pálícího se odkapávajícího tuku způsobujou rakovinu. Zřejmě taky záleží na určitých dispozicích, nevím, nejsem nijak medicinsky vzdělaný člověk. Asi je to do jisté míry i ochrana těch farma firem, prostě upozorňují i na minimální rizika. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:42

barbucha  ano v tom s tebou právě souhlasím a nebylo to ani na tebe. Byla jsi jen zmíněná v původním příspěvku. 

Offline MP Marge
Avatar
5719 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:47

Rozhovor s Duskem me nijak neurazi - je to excentrik, ale mluvi sam za sebe, nepripadalo mi, ze sve nazory nekomu vnucuje. 

Co se tyka mediciny, postupne jsem po letech dosla k zaveru, ze pravda bude asi nekde uprostred - zapadni medicina dosahla uzasnych uspechu, o tom myslim neni pochyb, ale jsou i oblasti, kde selhava, predevsim v pripade chornickych onemocneni, u kterych dosud neni jasna pricina. Co mne osobne na zapadni medicine vadi, a proc se sama priklanim k alternativni lecbe, pokud muzu (dluzno poznamenat, ze mi ale - tuk tuk - taky nic vazneho neni), je to, ze ma tendence videt a posuzovat priznaky izolovane, a ze jako prvni reseni nabidne prasek, a to i tam, kde i klinicky vyzkum dokazuje, ze zmena zivotospravy nebo cviceni dokazou problem vyrazne zlepsit, nebo  odstranit.

Jina Realita sice svuj nazor napsala trochu chaoticky, ale v podstate s ni souhlasim - nevim, jak je to dnes, ale pred lety na zdravce jsme se opravdu ucili, ze nektera cytostatika mohou zpusobit rakovinne zmeny v jine casti tela. Pan doktor nam tenkrat vysvetlil, ze v onkologii je lecba nekdy proste rozhodnuti mezi dvema zly, a ze, dokud veda neprijde s lepsim resenim, se s tim zatim neda nic delat.

Pripomina mi to jev, se kterym se momentalne setkavam v psychiatrii - antidepresiva maji na letacku, ze muzou zpusobit zhorseni deprese, pripadne sebevrazdu  A to ani nemluvim o antipsychoticich.

Takze ja osobne jsem velkym zastancem integrativni mediciny, ktera bere to nejlepsi z obou stran, ale zcela chapu i lidi, kteri se rozhodnou zkouset neco noveho, zejmena kdyz zapadni lecbou prosli a neprinesla zadne zlepseni. O moji mamince si pred lety taky hodne lidi myslelo, ze je bpazen, kdyz utekla z nemocnice, kde ji doktori vysvetlili, ze protoze ma na steroidy alergii a jeji ulcerozni kolitida je v blbe lokaci, tak jedinym resenim je operace s naslednou kolostomii. Maminka, maje pocit ze ja kolonostomii je jeste mlada, podepsala revers, nasledne navstivila patera Ferdu v Jiznich Cechach, nechala si pred kolegyni propasovat do Ceskoslovenska svedske kapky - a bylo po priznacich. Operaci nepotrebovala dodnes. (Je sice pravda, ze pred par lety se priznaky zase trochu ozvaly, ale to vyresila tim, ze si vecer do kakaa pridavala marihuanu )

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:48

Jiná Realita Úplně do podrobností si to už nepamatuju. Šlo o rohovor, kdy jsem se ptala, jestli ti naši pacienti  po léčbách a transplantacích kostní dřeně můžou mít takovou smůlu, že často mají další nádory a zemřou třeba na úplně jiný druh rakoviny. Třeba ženy často měly druhý nádor prsu. Všeobecně dost trávíci trakt a jiné. Pan profesor řekl, že to bohužel není smůla, ale právě to, že se nezničená buňka dostane jinam, kde začne zase bujet. Možná každý typ nádoru může jen do určitých jiných orgánů, ale to už opravdu netuším. Je to hodně dávno a už v tom oboru dlouho nejsem a vše tam pokračuje strašně rychle.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:52
Reakce na barbucha:

Renusatko 

No dyť! Ale NENÍ to nějakým lékem, doprčicužjednou!

viktorka_od splavu 

​co na to říká mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny:

klasifikuje protinádorová léčiva do 4 kategorií, z nichž první jsou spolehlivě prokázané karcinogeny. doloženo pozorováním sekundárních rakovin u pacientů, kteří dané účinné látky užívali.

tak praví třeba web cytostatika.cz, nebo masarykův onkologický ústav. s hromadou odkazů na odbornou literaturu a studie.

koukám, že i mavr nebo moú houby ví.

Offline Kokoska
Avatar
28258 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 14:54

MP Marge Ale tak to je zase případ od případu. Znám člověka, kterému ta operace fakt zachránila život. Ono je taky několik stupňů pokročilosti nádoru a možnosti  zasažení uzlin a kdoví jaká ještě kritéria. Někdy má dotyčný  kliku, že to jde bez operace, někdy až výsledky patologie ukážou, jak moc zlý to bylo. A zase je sázka do loterie, jak dlouho po operaci se může objevit recidiva. Já bych to prostě nebrala obecně - "pomohlo to sousedovi, pomůže to i mně" je nesmysl, to snad všichni víme.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 15:02

MP Marge 

Co mne osobne na zapadni medicine vadi, a proc se sama priklanim k alternativni lecbe, pokud muzu (dluzno poznamenat, ze mi ale - tuk tuk - taky nic vazneho neni), je to, ze ma tendence videt a posuzovat priznaky izolovane

Pod to se můžu podepsat. A mimochodem to řeší i ten rozhovor na předešlé stránce.

Offline MP Marge
Avatar
5719 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 15:04

Kokoska O tom neni pochyb, a ani to tady nikdo nepise. Priklad s maminkou jsem uvedla jen ako ilustraci, ze alternativni medicina muze byt za urcitych okolnosti stejne ucinna, jako zapadni, a ze ne kazdy, kdo se rozhodne vydat nejakou alternativni cestou je zakonite blbec - nebo pozer. 

Offline Kokoska
Avatar
28258 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 15:05

MP Marge v tom jsme myslím zajedno

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 15:07
Reakce na Renusatko:

Jiná Realita Úplně do podrobností si to už nepamatuju. Šlo o rohovor, kdy jsem se ptala, jestli ti naši pacienti  po léčbách a transplantacích kostní dřeně můžou mít takovou smůlu, že často mají další nádory a zemřou třeba na úplně jiný druh rakoviny. Třeba ženy často měly druhý nádor prsu. Všeobecně dost trávíci trakt a jiné. Pan profesor řekl, že to bohužel není smůla, ale právě to, že se nezničená buňka dostane jinam, kde začne zase bujet. Možná každý typ nádoru může jen do určitých jiných orgánů, ale to už opravdu netuším. Je to hodně dávno a už v tom oboru dlouho nejsem a vše tam pokračuje strašně rychle.

​Já mám pocit, že jsem někde četla, že se dá poznat, zda byl daný nádor primární anebo to byla metastáza od jiného. Ale ruku do ohně bych za to nedala. Nicméně u nádoru prsu zase hraje roli genetika, pokud mají BRCA, pak je bohužel ta šance nádoru velká. Byla jsem v nemocnici na chirurgii s holkou co po nádoru v jednom prsu a genetickém vyšetření si nechávala preventivně odstranit ten druhý. Hrozně statečná holka.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 15:12

Jiná Realita 

No právě, sekundární. To znamená že člověk už rakovinu měl (má), byl/je na ni léčenej. A že se po čase objeví znova, se stává... ať už tě léčej čímkoliv. Že je pak ten sekundární nádor na chemoterapii rezistentní není divu, když už tím organismus jednou prošel (však i na DDT si brouci zvykli ). Jako aby ti dávali preparát, aby ti schválně teprve tu rakovinu vyvolali, je přece nesmysl.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 15:17

barbucha 

tak v tom případě si celou dobu sedíš na očích, protože já celou dobu píšu o tom, že cytostatika vyvolávají rakovinu (viz odborný odkaz), ne že ti dávají preparát, aby ti ji vyvolali, proboha, kdes to vzala? 

ale vy tady jste schopni tvrdit, i když je to černé na bílém podložené výzkumem, že prostě ne a ne, cytostatika rakovinu rozhodně vůbec nevyvolávají, to je panika.