Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 20:05

dynda Stejně asi budu koupat jinde, v koupelně není prostor ... Kolik protopili bejvalí níjemníci byla první věc, kterou jsme zjišťovali. Prý platili asi 2k zálohy a ještě jim dost vraceli. Tenkrát jsem se zaradovala ... no, odkud jsme nepřišli na prohlídku, nohy mě zábly jen za těch deset minut, co jsme tu strávili a měli tu odhadem kolem 19 stupnů. No, babyfriendly byt to rozhodně není, ale prostě to nějak přežijem. Si říkám, že když na to bude zase zvyklej od mala, tak bude odolnej 

Ounz Nojo, ten fukar, ten mě hrozně vytáčel, už jsem zapomněla  Nezbývá mi doufat, že zima brzo vymře 

Online Ounz
Avatar
19846 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 20:07

MP Meri sotva začíná 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 20:09

MP Meri dva tisíce zálohu platíme taky a topíme plynem

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 20:48
Reakce na Renusatko:

A666 Tvoji rodiče bydlí v našem domě?  Zatepleno nemáme, jen jakousi lepší fasádu, též bez výměny oken.  No samozamykací dveře, u kterých odhlasovali zamykání přes den, máme taky. To je mi to jedno. Máme okno do ulice a v prvním patře, tak hážu klíče. Všichni to tak nemají a lítají dolů ze 4. patra odemykat, tak ať si to užijí. 

​Asi ne, u našich se to zateplení udělalo, ale jak říkám, bez oken (i když teda dost nájemníků si je vyměnit nechalo a dodatečně udělali i pár společných), samozamykací dveře nejsou, ale jsou těžké jak kráva, s nerozbitným sklem a na nich nápis zamykejte na dva západy.

Jinak to zamykání je hlavně průser v případě požáru, kdy není snadné hledat kléče a odemykat. Staré dřevěné dveře by se snadno vyrazily anebo by se rozbilo sklo, s těmi novými by nikdo nehnul....... Ale protože chtěli ušetřit na symozamykacích, tak si je teď zamykají, geniální

Offline MP Marge
Avatar
5793 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 22:51
Reakce na wendulka:

999 Ani mi nemluv o blížících se komunálkách, neb jsem díky tomu přišla o další iluzi o lidech. Moje oční doktorka, která mě má v péči už od dětství, je jinak velice schopná a moc milá, se takhle na mě už několik dní usmívá společně s Okamurou po boku s heslem Bezpečné ulice pro slušné lidi coby volební lídr pro naše okresní město. Jako bychom snad byly v americkém Rockfordu nebo já nevím v jakém kriminalitou prolezlé díře a člověk se tu snad musel bát po setmění vystrčit hlavu.

​Rockford NENI zadna kriminalitou prolezla dira!!! 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 23:09

MP Marge Proti našemu poklidnému okresnímu městečku určitě je.

Omlouvám se. Vtip samozřejmě.

Mimochodem, která americká města jsou faktt nebezpečná? Ty v tom máš určitě přehled. Baltimore?

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 23:31

A666 to jsem se chtela zeptat, co na ty zamcene dvere rikaji hasici. Musi byt udelana revize a toto jim nevadilo?

Jinak u nas se s velkou slavou nechali udelat cipy od vstupnich dveri, aby se dali, na rozdil od klicu, zablokovat, kdyz to nekdo strati. to byl hlavni argument. A co se stalo? Klice funguji nadale, pry ze zaloznych duvodu.

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 23:32

wendulka Baltimore je jen o jedno misto pred Rockfordem :D 

Nejsem teda @mpmarge, ale mam pocit, ze by ses v zadnem z tech mest necitila nebezpecne, pokud se neocitnes v "nespravne" ctvrti. 

Jednickou je ted pry Detroit. 

Offline MP Marge
Avatar
5793 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 00:23
Reakce na wendulka:

MP Marge Proti našemu poklidnému okresnímu městečku určitě je.

Omlouvám se. Vtip samozřejmě.

Mimochodem, která americká města jsou faktt nebezpečná? Ty v tom máš určitě přehled. Baltimore?

Detroit. Tam se bojim i ja 

Rockford samozrejme ma sva specifika, ale myslim, ze jeho spatna povest je hodne nadsazena. Ovsem je mozne, ze mam za tech par let trochu posunuta meritka, jako muj byvaly profesor spanelstiny na North Central College! To byl Kolumbijec, ktery se narodil a vyrostl v Bogote, a porad basnil, jak je tam krasne a jak bychom se tam vsichni meli prijet podivat. Tak nekdo prinesl do hodiny clanek o tom, ze je Bogota jedno z nejnebezpecnejsich mest na svete, zejmena pro cizince, a on se urazil a argumentoval tim, ze to nemuze byt tak zle, kdyz on tam prozil triadvacet let a prepadli ho JEN trikrat, a z toho JEN jedno prepadeni bylo s nozem 

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 00:32

A666 continuity počkajte, to je vlastne bezpečnostný problém pri požiari, že? Upravuje to nejaký predpis? Lebo my máme problém v tom, že dvere aj sú na bzučiak, ale presne, na domovej nástenke veľký nápis "treba zamykať" a mňa to strašne štve, keď musím namiesto zabzučania liezť zbytočne z najvyššieho poschodia hore/dole.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 00:59

MP Marge Já ti samozřejmě věřím, že v téhle top ten se Rockford ocitl úplně nedopatřením.

Hihi, ten tvůj profesor taky dobrý.

Offline MP Marge
Avatar
5793 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 01:40

wendulka Jisteze nedopatrenim - FBI keca 

Ne, ale vazne, ono to pry nejak souvisi s tim JAK mesta hlasi pocet kriminalnich pripadu, ja na to nekde mela clanek, zkusim ho najit...

Offline Karja
Avatar
35935 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 03:29

My topime jeste uhlim a drevem. Coz je des a hruza, protoze.zatopit znamena skutecne jit zatopit. Nesnasim to. Uz to vypadalo na obrat k lepsimu a vymenu na plyn, ale po prarodicich jsme.,,zdedili,, strasnou kupu dreva, kterou budeme ztapet dalsich x let. 

Offline 999
Avatar
17606 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 09:42

paktofonika Já bych se elektriky nebála... Pokud máte kotel a normálni radiátory, tak to není taková hrůza. My to máme v jednom bytě, má 100 m čtverečních a celková částka za elektřinu je tam 3000,- měsíčně. Je v tom elektřina pro domácnost, bojler a to vytápění. Navíc tam máme celoročně nastavenou teplotu na 23 stupňů. Takže by se s těmi náklady asi mohlo jít i níž, pokud jsi zvyklá na chladnější odchov :-).

Online DruI
Avatar
3280 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 10:56
Reakce na continuity:

A666 to jsem se chtela zeptat, co na ty zamcene dvere rikaji hasici. Musi byt udelana revize a toto jim nevadilo?

Jinak u nas se s velkou slavou nechali udelat cipy od vstupnich dveri, aby se dali, na rozdil od klicu, zablokovat, kdyz to nekdo strati. to byl hlavni argument. A co se stalo? Klice funguji nadale, pry ze zaloznych duvodu.

​ona je bohužel v normě výjimka na bytové domy. Protože je předpoklad, že klíče všichni prchající mají, tak se zamykat může.

Nepamatuju si přesnou formulaci, ale vyhledávala jsem si to, proto6e u nás na tom zamykání taky trvaj a mě to dost štve.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 11:11

999 Mame kotol a normálne radiátory. Mne stačí kľudne tych 21, 22 a napríklad rozdiel 2 stupňov je strašne poznať. Pre mňa je už tých 24 až dosť. Keď začali v paneláku kúriť tak sme doma mali 25 a stále sme vetrali, to sa nedalo. Kamarátka na 10 poschodí mali v zime v mrazoch aj 30 stupňov. 

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 11:22

Karja tak to drevo predajte, vieš, aký je v meste problém kúpiť drevo do krbu za rozumnú cenu? A ide sezóna!

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 13:04

MP Meri 

Je fakt, že topení je jiný, když se domů chodíš vyspat z práce, a když tam pak trávíš většinu dne s dítětem. To vychytáte, nejhorší je to období, kdy se prťata plazí po zemi, to bych asi řešila nákupem koberce nebo pěnových puzzle podložek a hotovo. Zase tam můžete mít příjemně v létě, ne?

Offline Karja
Avatar
35935 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 14:13

slniecko No, jenze tohle je takova vsehochut dreva a hlavne by asi nekdo musel prijet minimalne s kamionem! Babi s dedou toho nasyslili, ti mysleli na to, az se zima zepta, minimalne deset zim:-D.

Offline Janulik03
Avatar
16712 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 16:54

Karja len aby si sa nemylila. My mame drevo vzdy na tri roky, aby stihlo vyschnut. Ono stari ludia setria aj na dreve, ale ty si doma s detmi a urcite spalite viac. Pockaj po zime, aby si vedela na kolko toho dreva mate. Pritom ale teraz kurime plynom do radiatorov a drevo do krbu na prechodne obdobie alebo len tak ked sa nam chce. A plyn platime zalohu 123€ Mesacne plus 75 € elektriku. Tak ked vidim vasd vydavky, trosku zavidim, ale je pravda ze vykurujeme 260m plochy. Boze ja sa tu este budem aj bat .