Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 08:04

Janulik03 taky někdy ty menší linky na ten hlavní pripoj cekaj, bez ohledu na jízdní řád

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 08:25

Potrefenáhusa u nás je to bežné, ale my sme malomesto. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 08:33

Janulik03 Určite je to ale časovo obmedzené, alebo čaká na vlak aj keď mešká viac ako polhodinu? Ja som sa nedávno dozvedela, že Žsr spoje na seba čakajú max do 15 minút. Čo ma štve je že Žsr nečaká a nemá prípoje na Regiojet. Príde mi to tak trochu naschvál. Ja mám vždy také tlaky keď cestujem Žsr, hlavne tie Ficove IC vlaky. No zase som sa minulý piatok dobre vytočila. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 09:08
Reakce na KapkaMM:

Mutziputzi Tak pozor, já nejsem proti přijímání uprchlíků. Byla jsem z těch, co byli po propuknutí občanské války pro zrušení vízové povinnosti pro Syřany. Aby si mohli normálně koupit letenku a nikoliv platit převaděčům a trmácet se přes Balkán. Ale v současné době nevidím přínos pro syrské puberťáky v přemístění do českého děcáku. Nicméně vzhledem k tomu, že se přihlásily rodiny, které se té padesátky chtějí ujmout, argument padnul. 

​Co přemisťování českejch puberťáků na zahraniční koleje v rámci Erasmu třeba, taky nonsens?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 09:24

Janulik03 Ano stříhal na ulici vlasy. Má tady v Brně jeden z nejznámějších kadeřnických salónů. Takže nechat se od něho ostříhat jen tak na ulici znamená celkem hodně ušetřit. Ovšem skoro nikdo, kdo se nechal stříhat, ho neznal. 

Mimoto, že je kadeřník je i jahen na Petrově. Celkem nechápu jeho touhu jít do politiky. 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 09:43

Janulik03 Ony ty linky nejdou stejným směrem, pouze mají společnou nástupní a výstupní stanici. Jedou jinou trasou hned od následující zastávky.

Ono se v podstatě jedná o jeden jediný večerní spoj za den, kdy zmíněný vlak přijíždí od Mostu podle jízdního řádu v 19:35 hod. A obě ty linky odjíždí od nádraží už v 19:35 hod., takže to prostě nejde stihnout, i kdyby ten vlak náhodou přijel včas. I když ten řidič třeba někdy počkal 3 minuty, maximálně 5 minut.

Jenže ono jde o to, že takhle ty autobusy jezdily už za předchozího dopravce. Akorát ten vlak měl dřív podle jízdního řádu příjezd o 5 minut dřív. Ani tak ale nešly skoro nikdy stihnout. Pamatuju si to velmi dobře ještě z dob studií.

Jádro pudla je zkrátka v tom, že mě fascinuje a "baví", jak mají tyhle lidi krátkou paměť, že dřív bylo údajně všechno lepší, když je teď něco naštve.

Offline RoSa
Avatar
8198 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 09:47

wendulka 

ale to má paní pravdu, že ten autobusovej jízdní řád dělal idiot...

jinak: ČD = času dost

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 09:52

RoSa Ano, jízdní řád dělal idiot. Samozřejmě, že řešením by bylo posunout odjezd obou min. o 10 minut dozadu. Ale jak píšu teď v tom následujícím příspěvku, takhle ho udělal už idiot u toho předchozího dopravce, od kterého ho ten nový převzal a o kterém té druhé paní vyprávěla, že byl podle ní lepší.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 09:56

wendulka pokud vím tak ty dopravce objednává obec či kraj, tam je třeba se obrátit, čd za to určitě nemůžou ani ti autobusáci. tudíž jak si to vaši úředníci nasmlouvali, tak to teď máte...

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 10:12

viktorka_od splavu To máš pravdu, že vlastně ani ty ČD za to nemůžou. Nicméně jak říkám, mně šlo o to, že ten jízdní řád je takhle od nich blbě nastavenej už léta, ale podle paní byl předchozí dopravce prostě lepší. Ten byl dokonce až tak dobrej, že několikrát do měsíce se stalo, že určitý méně vytížený spoj třeba nejel vůbec.

Já bych taky dala podnět na město, ať to upraví. Ne, paní je zkrátka přesvědčená, že komunisti by tohle neudělali, na příslušné úředníky by udělali tytyty a fungovalo by to a hotovo. Přes to nejede vlak.

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 10:13

paktofonika tak polohodinu nečaká, to zas nie, ale tak u nás ešte rozhlas vyhlási meškanie a autobus počká. Neviem čas ktorý čaká, či je to 5 alebo 15 minút. K nám na dedinu ide autobus raz za čas, tak sa spoje daju vychytať. 

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 10:15

Renusatko tak to potom ano, nemám o nom info, tak som sa lakla, že sa len tak eáno zobudil s nápadom. 

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 10:18

wendulka no tak to ale hodne zlý harmonogram potom a musel to robit niekto veelmi chytrý. a Dávam ti za pravdu v tej krátkej pamäti ludí na minulosť. Niekedy sa pamätaju dokonca veci aj z dob ked neboli na svete. 

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 12:16

paktofonika a všimla si si, že keď ide vlak ŽSR, tak hlásia prepravcu a keď Regiojet, tak len číslo vlaku ?

Inak, ŽSR obohatili môj slovník o pre mňa dovtedy neznámy a doteraz pomerne nepochopiteľný pojem "pravidelné meškanie vlaku"...

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 12:18

Mutziputzi ale tá kultúra, tá kultúra predsa!!!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 12:23

slniecko jj, dnes se Andrej rozohnil zase

„Ano, těm dětem v Sýrii budeme pomáhat, ale u nich. My si myslíme, a odborníci to říkají, že by pro ně české prostředí nebylo dobré,” řekl. A později zopakoval: „Naše prostředí by nebylo dobré. Oni neznají takové prostředí. My bychom je sem jako vzali a dali do děcáků a tam budou zavření? Je to jiná kultura. Naše děti jsou vychovávané v jiném prostředí,” uvedl Babiš, který během rozhovoru působil velmi emotivně.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 12:26

slniecko No to ani neviem, Regiojet cez Trenčín už istú dobu nejazdí a bohužiaľ inú možnosť ako cestovať na východ so ŽSR nemám. No a keď nechcem ísť preplneným vlakom (lebo zdarma) musím voliť IC a za lístok si priplatiť a pritom je to to isté ako obyč rýchlik pred zavedením IC len drahší. Ľudia na Regiojet nadávajú, si nevážia čo majú, ja som s nimi nikdy nemala problém, pekné čisté vlaky, pohodlné sedadlá... A čo som bola v piatok na východe tak som si pofotila miestne vlaky...počkaj idem to pohľadať.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 12:34
Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 13:21

paktofonika bleh...

a inak, to fakt niekto na Regiojet nadáva? My na rozdieloch medzi ŽSR a Regiojetom deťom vysvetľujeme rozdiely medzi soializmom a kapitalizmom