Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Sweet Potato
Avatar
34812 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 09:35

continuity Ráno byla jinovatka.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 09:37

já jsem včera musela narychlo obrat celý sad hrušek. a ještě že tak, do rána fakt mrzlo. už někdy v osm byly jen tři stupně a ráno všechno bílé.

Offline continuity
Avatar
33601 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 09:40

Sweet Potato tak ja si zajdu k ocnimu   nebo roztala nez jsem se vyhrabala z domu. Fakt jsem to vubec nezaznamenala.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 09:40

Jiná Realita nechala jsem venku bazalku

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 09:42

viktorka_od splavu 

já jsem v noc schovávala asi šest durmanů, oleandr, lipky, myrtu, dvě klívie  co zmrzlo na zahradě, to ještě nevím, ale víc už jsem prostě nezvládla. po obrání toho sadu jsem ještě pořád nerozmrzla, pobíhat se žebříkem ve fučících 4 stupních po šesti měsících vedra mě nějak zaskočilo.

Offline Sweet Potato
Avatar
34812 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 09:58

continuity Tak já netvrdím, že byla i u vás.

DSD dnes jede na Šumavu a raduje se, že jí nebude horko. Tu mi fakt museli v porodnici vyměnit.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 10:35

Já ráno škrábala jsko divá, byly -3°C.

Z plavek rovnou do kožichů. Ukradli nám jaro a ted nejspíš ukradnou i podzim 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 12:04
Reakce na Mutziputzi:

​Neglorifikuju Procházkovou, byť jí mám teda hrozně ráda, spíš je šílený, že už to Andrej přestal skrejvat totálně, to už je střet zájmů non plus ultra....teda pradon vlastně - svěřeneckej fond není ve střetu...no vrchol  prostě

​Jako jo, je to děs a hrůza.

Sdělovací prostředky zmáknutý... teď se eště sápou po ČT... 

Přičti si k tomu ještě jeho finančák - kromě kontroly svatebčanů přišli teď s dalším super nápadem, totiž že obchody budou muset (kromě EET) eště odevzdávat hlášení o konkrétním zboží, který lidi nakupujou. Prezentujou to jakože ke statistickejm účelům (vzhledem k inflaci), ale je jasný, že Bureš akorát potřebuje vědět která konkurence ho ohrožuje, případně která by stála za zakleknutí.

Kdyby šlo skutečně vo statistiku a hlídání inflace, stačilo by, aby si úředníci vývoj cen jednou měsíčně zkontrolovali sami podle cenovek - je jich na to dost. Ale to by se Bureš nedozvěděl, který značce dávaj nakupující přednost, že jo...

Ten tvor se už totálně pomát. To přece nemůže dobře skončit...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 13:30
Reakce na barbucha:

​Tomu nerozumím. Když si můžeš topení vypnout, když ti je vedro, tak si ho nemůžeš naopak v zimě ve svým bytě  zapnout?

 

​V rámci šetření se na noc vypíná kotel. Úplně nesmyslně, protože ráno trvá než se ty byty ohřejí. Takže i v mrazech se topí jen od 7 do 21. Bohužel starší a chytřejší jsou tady ve většině. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 14:47

Renusatko 

Hele tak počkej až důchodci usnou, a skoč to zas zapnout, ne? 

Starší a chytřejší by mi mohli vlízt na hrb, přece mě nebudou omezovat v mým právu (na - taky můj - kotel a moje nohy v teple)!

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 14:50

To by chtělo, aby se kotel nějak záhadně rozbil a přivolaný technik by před celým svj konstatoval nojó, to nemůžete denně vypínat, to vám pak dýl jak dva tři roky nevydrží, a jako reklamaci vám to bohužel neuznáme

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 15:19
Reakce na MP Meri:

Mě čeká první topná sezóna s el. akumulačkama. Docela mám z toho vítr. Zaprvý jsem celý život zvyklá otočit kohoutkem => za půl hodiny je teplo, což tady jaksi nejde. Za druhý jsme se sem stěhovali na jaře, což znamená, že první vyúčtování budeme mít až někdy příští rok v květnu, takže budu celou zimu trnout (samozřejmě možná zbytečně), jestli nás to nezruinuje. Spořivá jsem tak nějak normálně, zimomřivá extrémně. 

​ Ja som doteraz(až na pár rokov v Krakove, kde sme mali el. kachle) bývala v paneláku. Teraz máme vlastný kotol, hlavne rozumne nastaviť termostat. Trochu sa bojím toho vyúčtovania. V paneláku je to pohoda, otočíš kohútik, zapneš radiátor a keď si niekde na 4 posch a vyššie tak už nemusíš ani kúriť. Ja sa tej elektriky hrozne bojím, celý život som počúvala aká je drahá... 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 15:38

MP Meri  akumulaček se není třeba bát, a když sou novější, tak už se taky nahřejvají rychleji. Já s nima žiju už skoro deset let a dobrý. Jediný co, že myslím moc nejde ta regulace ‘v noci chladněji, přes den topit víc’ nebo možná by to šlo, ale mně se to nechce řešit a přostě mám stabilní teplotu. Já teda ani přes den nevyžaduju vedro a naopak v noci nepotřebuju zimu jak v morně, takže já sem s nima spokojená. Účet za elektriku sem ze začátku taky řešila, já mám teda celou domácnost na elektriku, kromě plynovýho sporáku a nemyslím, že bych tratila nejak závratně víc než plynový domácnosti. V pančusu sem bydlela naposledy jako malý děcko, tak to srovnat nemůžu. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 15:39
Reakce na barbucha:

Renusatko 

Hele tak počkej až důchodci usnou, a skoč to zas zapnout, ne? 

Starší a chytřejší by mi mohli vlízt na hrb, přece mě nebudou omezovat v mým právu (na - taky můj - kotel a moje nohy v teple)!

​Tak bohužel, starších a chytřejších je tady plný dům a ještě na každé schůzi slyšíme, že oni to tady stavěli. V hlasování o čemkoliv, nemáme šanci, protože do stanov si odhlasovali většinový a né celkový souhlas. Klíč od kotelny a právo rozhodnout, kdy je zima, má jeden z nich. Zateplovat dům není potřeba, ale natřít dům barvama, jak z cirkusu...paráda. Topit v 5 ráno není potřeba, to se přece ještě spí. Schránky z venku dveří v žádném případě, protože by přes ně šla zima. Dokonce jednou odhlasovali i ty žádné psy v domě. Prostě trošku kocourkov. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 18:58
Reakce na Renusatko:

​Tak bohužel, starších a chytřejších je tady plný dům a ještě na každé schůzi slyšíme, že oni to tady stavěli. V hlasování o čemkoliv, nemáme šanci, protože do stanov si odhlasovali většinový a né celkový souhlas. Klíč od kotelny a právo rozhodnout, kdy je zima, má jeden z nich. Zateplovat dům není potřeba, ale natřít dům barvama, jak z cirkusu...paráda. Topit v 5 ráno není potřeba, to se přece ještě spí. Schránky z venku dveří v žádném případě, protože by přes ně šla zima. Dokonce jednou odhlasovali i ty žádné psy v domě. Prostě trošku kocourkov. 

​Jo, tohle jsem pákrát taky slyšela, když jsem na schůzi do něčeho mluvila - tak jsem je usadila tím, že můj děda to taky stavěl......... Výsledek byl, že se zateploval dům bez vyměněných oken (to bylo na jednotlivých majitelích), nevyměnily se dokonce okna ani ve společných prostorech. To, že se zamykají těžké bezpečnostní dveře je taky dokonalé - hlavně že se ušetřilo na samozamykacích...... Už na schůze naštěstí nechodím (jsem v zahraničí, tak mě rodiče nemohou vysílat), ale bývala to sranda. Taky tam klasicky většinou moc mladých nebylo, neb schůze byla od 17:30, to málokdo stíhal (mě naši často vysílali kvůli mé flexibilní pracovní době).

Chápu a soucítím, tohle je prostě něco, s čím nepohneš

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 19:04

paktofonika Jo, taky to mám v hlavě tak nějak zakořeněný, že topit elektřinou = nejdražší možný způsob. Je fakt, že tím se obvykle myslí přímotopy a takové srandičky, ale stejně. Náš byt je navíc v tomhle fakt na prd, všude je dlažba, je celkem velký a aku jsou jen dvoje (oboje na jedné straně bytu). Třeba chodba, koupelna a záchod nic (teda je tam ten otopný žebřík, ale to je právě věc, kterou mám blok zapnout ). A jestli něco fakt nesnášm, tak je to hygiena v ledové koupelně, člověk na sebe furt pouští horkou sprchu, ale pořád mu některé části těla mrznou - ramono, kolena, zadek ... To jsem tak mívali kdysi na baráku s našima, že byla koupelna na chodbě, samozřejmě se tam topilo jen tak aby nezamrzala voda v trubkách .... no děs. 

Ounz V noci chladit nepotřebuju, vyhovuje mi stabilně teplo  Spíš jsme zatím za těch pár chladných dní tady nezvládli takový to - zítra bude chladno -> budu chtít topit hodně -> musím večer nastavit, aby se hodně naakumulovalo. Prostě jsme si vždycky vzpomněli pozdě a pak klepali celej další večer kosu. Nebo jde to nějak zařídit, aby se to v případě potřeby nahřálo i přes den?

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 19:26
Reakce na Renusatko:

na každé schůzi slyšíme, že oni to tady stavěli

​Hehe, u nás "starousadlíci", čo to tu stavali parkujú zásadne v zákaze vjazdu, lebo keď to tu stavali, tak tam nebol a tým pádom sa ich netýka!

Ale našťastie kúrenie máme všetci vlastné...

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 19:30

MP Meri 

To zní docela dobrodružně, myslím, že až budeš koupat miminko, žebřík ještě ráda zapneš. Jako možná většina z nás tu vyrostla v podobných nebo horších podmínkách, ale jak si jednou člověk v tomhle zvykne na pohodlí, už by pak nechtěl jinak. Takže to samozřejmě zvládnete. Neřešili jste s minulými vlastníky nebo nájemníky bytu, kolik protopili? My když jsme prodávali byt, kupce to dost zajímalo.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 19:39

A666 Tvoji rodiče bydlí v našem domě?  Zatepleno nemáme, jen jakousi lepší fasádu, též bez výměny oken.  No samozamykací dveře, u kterých odhlasovali zamykání přes den, máme taky. To je mi to jedno. Máme okno do ulice a v prvním patře, tak hážu klíče. Všichni to tak nemají a lítají dolů ze 4. patra odemykat, tak ať si to užijí. 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 19:39

MP Meri no já mám i termostat na stěně a to by mělo zajistit stabilní nastavenou teplotu. Jinak se dá kroutit tím kolečkem výkonu,musí se s předstihem a na takový to teď je mi zima a chci teplo by měl fungotat ten ‘větrák’ - fouká to teplý vzduch z těch průduchů dole. Občas fouká i sám o sobě,když ty kamna odfukujou když maj naakumulováno moc. Ty novější se ovládaj líp než ty starý s cihlama, ale oboje se dá