Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 06. května 2018 18:34

Renusatko No nejspíš o to, že spadáte do katastru obce, kde je daný zákaz. A kdokoli to poruší, porušuje vyhlášku.

Ty budeš první, pak, když to projde, přibyde další, který taky určitě nikoho dalšího neruší a když se zákaz prorazí, nebude ho dodržovat už vůbec nikdo.

Holt musíte sekat třeba už v pátek a pak celou sobotu. Těžko do vyhlášky vyjmenovat č.p. kterých se to netýká. Princip je princip .

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 06. května 2018 18:46

Dadoo 

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 06. května 2018 19:00

Renusatko Tyhlety vyhlášky mi přijdou na vesnicích totálně na hlavu. Chápala bych to asi v satelitu,  kde je přece jenom jiný styl bydlení, ale na vesnicích? A už vůbec nechápu lidi, kteří se na vesnici přistěhují a pak si stěžují na zvuky vesnice. Tady v okolí dost lidí vlastní les, takže topení na dřevo tu frčí a cirkulárka je tu slyšet každu chvíli. Docela mě to překvapilo, ale stěžovat na to by mne teda nenapadlo. A taky tu zvoní kostel. na to si prý už taky někdo nově přistěhovaný stěžoval a žádal o zrušení :-)

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 06. května 2018 19:16

notna 

Večerním zvoněním jsme se v dětství se ségrou řídily. Maminka vždycky říkala, že do klekání máme být doma, ať nás nesebere klekánice.

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 06. května 2018 19:25

notna Ale i na vesnici vlastni spousta lidi domy jako vikendovou chalupu a rusi ty mistni, kteri chteji mit v nedeli klid

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. května 2018 21:10

Dadoo My jsme teda vyhlášku nedodrželi, manžel to prostě dosekal...nepojedu tam kvůli tomu zítra znovu, je to 80 km. Tak uvidím jestli dostaneme pořádkovou pokutu. 

notna já bych to chápala i v části obce, kde je jedna chalupa na druhé, ale ne u nás na samotě.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. května 2018 21:28

Zaplatpambu za podobny vyhlasky, vikendovej udernik jako soused je nestesti!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. května 2018 21:48

lidi, kteří si stěžují na zvonění zvonů, podle mě jsou sebestřední sobci na entou. fakt pardon všem.

zajímalo by mě, kolik lidí už se nastěhovalo vedle dráhy a žádalo pak zrušení projíždějících vlaků (solidní rachot).

nechápu, jak může někoho rušit dvakrát denně asi minutové odbíjení. ve městě navíc odbíjí třeba každé čtvrthodiny několik kostelů po sobě. a na vesnici nějaká městská náplava nabubřele žádá zrušení  neslyším to poprvé, ale stále to nechápu.

u nás v obci se nezvoní, protože probíhá rekonstrukce, a celá obec je z toho nervózní - nějak ten pravidelný rytmus najednou chybí. navíc je hodně lidí zvyklých podle toho cca určovat čas třeba při práci na zahradě.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 06. května 2018 21:58

Jiná Realita tak v tom "mém" kostele zvoní i ráno a dopoledne a odpoledne takové to dlouhé vyzvánění, jako fakt dlouhé:-) (omlouvám se že se v tom nevyznám) a je to normálně uprostřed městské zástavby, nevím že by si někdo stěžoval, i když teda mezi tím vším betonem a asfaltem to asi rezonuje mnohem drastičtěji než mezi poli, fakt jsem si kolikrát připadala jako hrbáč od matky boží ale stěžovat si by mi nenapadlo, na co? rozhodně jsem se neodstěhovala kvůli tomu, člověk si zvykne a umím si představit že by mi to i chybělo

a nějakou zvláštní shodou okolností jsem právě do toho samého kostela chodila jako malé dítko s prababičkou. od té doby už nikdy, naše rodina počínaje babičkama už je komplet ateistická

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 06. května 2018 23:14

Candance Znám právě ty opačné případy, kdy místní starousedlíci ruší praci o víkendu chalupáře nebo přistěhované z města, kteří chtějí klid.

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 06. května 2018 23:28

Jiná Realita Kamarádova rodina farmarila celý život na rodinném statku. Pak koupil pozemek vedle nich člověk, který k nim ještě během stavby svého domu chodil nakupovat maso, vejce atd. Pak se nastěhoval a začala mu farma vadit, prý moc hluku, smradu a apod. Začalo to stížnostmi na obci, pak na hygieně atd. , skončilo až soudem. A když soused ničeho nedosáhl, tak presel k slovním útokům a vyhrozovani. Kamarád s rodinou se nakonec přestěhovali, jen aby měli klid. Dům a pozemky si drží a věří, že se vrati, az se soused odstehuje.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 06. května 2018 23:51

Jiná Realita Mi zvonění vadí (stěžovat si nebudu) v tuhle roční dobu, kdy začínáme po zimě mít zase otevřená okna a chvíli trvá, než si člověk zvykne. U nás bijí zvony v šest ráno 5 minut a to mi příjde docela dlouho.

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 06. května 2018 23:53

Jiná Realita Tak kdyz te to asi denne v 7 hodin rano budi, tak to te rusi asi dost, to neni.sobeckost, to si proste jen o vikendu chces prispat. Navic na to nikdo nebyl zvykly, zvon mame 20 let, zvonival vecer, umiracek a na msi. ranni zvoneni je tak cca posledni tri roky. Ten prvni rok si stezovalo hodne lidi, resil to I starosta, tak se to na chvili zrusilo, pak posunulo na osmou. Ale jako stejne to vzbudi jen o hodinu dyl, tak se to uz vic skouskne. Kamaradka bydli v ulici u kostela,tak tu to budi celorocne, me jen v lete. Jsme desny sobci, ze chceme spat:-D.

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 06. května 2018 23:58

brrr Tak mne vlastne asi taky jen vadi, kdyz jsem si nestezovala nikde oficielne, jen na to nadavam:-D! Nejlepsi byl ten prvni vikend, si rikam, ty jo, nekdo umrel a takovej peknej den zrovna. Druhej den si rikam, ty jo, to je nejakej cernej vikend. Pak mi to doslo...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. května 2018 00:00

Karja na zvonění zvonů si normálně člověk zvykne během pár týdnů.

stejně jako na vlak jezdící kolem bytu, tramvaj, kamionovou dopravu, pekaře, který pod bytem ve 4 ráno skládá přepravky...prostě je to úplně normální součást civilizace jako každá jiná.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. května 2018 00:04

...nebo pocházím z rodu, kde máme hroší kůži, teda vlastně uši.

pod okny mi proudí desítky kamionů za hodinu, kostel mi odbíjí třikrát denně, skládají tu zboží, jede cirkulárka...ale spím jak mimino. jsem zvyklá.

mnohem víc mi vadí zběsilé štěkání psů, zrovna začala ježčí sezóna.

nechápu, jak může někdo nechat psa štěkat před barákem v noci několik hodin na ježka. (jsou doma a určitě všichni nespí se špuntama v uších). - anebo jsme komplet otrlá vesnice, kde nikoho nevzbudí ze spaní vůbec nic 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 07. května 2018 05:50

Jiná Realita ne, na pekaře, co v 5 rano tahá po chodníku přepravky, si fakt nezvyknes, každý rano mě to budilo. Ani na turujici autobus pod oknem/opilce vracející se z hospody/několik hodin stekajiciho psa.na vlak a tramvaj to jde zdaleka lip

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 07. května 2018 08:21

Jiná Realita Ja jsem divna, ja si na to fakt nezvykla. A jednou jsem si I ,,stezovala,, na kohouta. Stezovala v uvozovkach, protoze me stval uz dlouho a dalsiho souseda taky a po nejakem ovineni jsme to majiteli rekli, ze tenhle hysterickej kohout se neda snest a kuchnul ho. Hospodarstvi maji I jini sousedi, ale toto byl fakt brutalni model, kohout s psychickou poruchou asi. Takze lina huba holy nestesti:-D.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 07. května 2018 10:08

Ja som bývala vedľa železničného mostu, nad večierkou, pri hlavnom ťahu, na rušnej ulici v centre mesta a zvykla som si takmer okamžite. Na čo si nemôžem zvyknúť sú vrieskajúce deti pod oknami, deti ktoré nám trieskajú na balkón, na suseda ktorý od marca kosil už asi milión krát a v lete je to hádam aj 2x týždenne pretože každý deň zalieva celú záhradu aby ju mohol potom kosiť ako o život, na toho istého suseda ktorému pes vyje celé dni na konci záhrady pod našimi oknami a on to v dome nepočuje pretože je záhrada veľká, na druhého suseda ktorý si nedávno kúpil psa a celé dni vyštekáva na záhrade a to aj v noci. Je mi ho ľúto pretože sa mu nikto nevenuje.

K štekajúcim psom. O pár ulíc ďalej majú na dvore psa cane corso, je to naproti obchodu a šteká na všetko čo sa mihne, teraz majú šteňa cane corso ktorý hneď pochytil od staršieho a štekajú spolu. Ma skoro včera porazilo keď som išla okolo ich brány. Majú hrubý výrazný hlas a bývať vedľa tak by som nebola veľmi spokojná. 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 07. května 2018 10:35

Potrefenáhusa a co teprve babiččina sousedka (když sem byla na prázdninách) - každý ráno ve 4 hodiny otevřela plechovou bránu, bouchla plechovou bránou až to zadunělo a jala se tůrovat prskolet