Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. května 2018 12:21

mě namíchlo, že mi svíčka (vosk) udělala flek na úplně novém ubrusu.

pls help! už jsem to sloupla zmražené, flek přežehlila přes jemný papír, aby se toho co nejvíc vsáklo, namočila, vyprala...a pořád to tam je  co by ještě tak mohlo pomoct?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 06. května 2018 12:31
Reakce na Lilly_Ku:

viktorka_od splavu myslim, ze to je kombinace genetickych predispozic a vychovy.

ale vseobecne ja myslim, ze i muzi maji pravo byt takovi, jaci chteji byt, a mit klidne i "zenske" vlastnosti, ze proste klidne muzou i plakat treba, protoze jim nikdo jako malym nemusi hustit do hlavy, ze placou jen "babovky" nebo "zensky". ale na to samy maj pravo i zeny - tedy vybrat si, jak se citi dobre.

to je teda jen takovej retez volnych asociaci ted.

​jojo, to souhlasím. já to třeba z domu moc neznám ani na dětech jsem to nepraktikovala, takže mi to nepřipadá nějak důležitý zdůrazňovat, přijde mi to samozřejmost, že to každej ví.. no pak vidím někde u známých tu výchovu a zírám:-O

na druhou stranu ten šílenej tlak na dokonalost a výkon u žen mi připadá jako "výdobytek moderní doby", protože v takové míře jak je to teď to vůbec v mé a dřívějších generacích nepamatuju, jasněže tlak tam byl vždycky, ale chlapi zas měli svoje... a dneska vůbec netuším jak je to u chlapů, u ženských to vnímám jako naprosto strašný

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 06. května 2018 12:46

Jiná Realita bych si tipla, že mastný? Já bych zkusila jar, teda osobně

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 06. května 2018 12:51

Jiná Realita Technický benzín, ředidlo pro syntetický barvy, smývač vosků..

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. května 2018 12:57

Isca a nepoškodí to látku?  nic z toho teda nemám doma, ale snad se to dá někde koupit - v dm? v unihoby?

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 06. května 2018 13:04

viktorka_od splavu ja si teda myslim, ze nase matky to mely horsi, byly prvni generace, kteta plne pracovala a soucasne se starala o domacnost, muzi nepomahali a vzit si nekoho na uklid bylo nepripustne

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 06. května 2018 13:36

Jiná Realita U bavlny a lnu bych se tak nebála. Asi bych zkusila ten technický benzín, nebo nějaký čistič skvrn na bázi benzínu, klasicky bývalo Čikuli, mívají to v tradičnějších drogerkách. 

Edit:  V DM jsem našla , že mají toto. Akorát teda to chce opatrnost, ne otevřenej oheň, větrat,  průběžně zavírat lahvičku. použitý hadry když ne do nebezpečnýho odpadu, tak aspoň nechat na vzduchu vyčichnout. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 06. května 2018 14:28

baltik moje matka je z mesta, pracovala plne jeji matka i babicka, dal do minulosti nemyslim ze by to bylo jine. jestli “pomahanim” myslis uklid bytu tak otec luxoval a myl nadobi co pamatuju. matka nemela povinnost byt stale mlada, bez poskvrnky, stihla s dlouhyma nohama a bujnou hrivou vlasu, nebyla povinna radovat se kazdy den sveho tehotenstvi a materstvi, ani dva mesice po porodu predvadet plavky a ploche bricho. nemusela delat karieru a byt v zamestnani uspesna. mohla dokonce normalne zestarnout.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 06. května 2018 14:31

Jiná Realita mělo by úplně stačit důkladně to přežehlit víckrát přes piják/nějakej tlustej papír, až už papír zůstane čistej, pak na to kápnout jar a vyprat na 60. 

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 06. května 2018 14:51

Jiná Realita V DM maj Ďáblík na skvrny, je jich myslím víc druhů, podle typu znečištění. Třeba by se něco hodilo.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. května 2018 15:06

viktorka_od splavu Mě namíchl opak. V neděli se nesmí na chalupě vůbec sekat tráva, řezat na pile a dělat nic hlučného. Platí to i pro chalupáře. Fakt teda nevím, ale za sobotu nic neuděláme a hlavně nechápu, proč to mám dodržovat třeba já, když kolem sebe široko daleko nikoho nemáme. Z obou stran chalupy máme první sousedy příbuzný.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 06. května 2018 15:16

Renusatko když široko daleko nikdo není, tak v čem je problém? posekáte trávu a pudete se sami udat?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. května 2018 15:22

viktorka_od splavu já jsem to právě už žehlila. a namydlila mýdlem na skvrny. a vyprala :/ a drží. (pijáky btw už myslím ani vůbec nejsou, žehlím přes jemné papírové kapesníky).

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. května 2018 15:23

Isca děkuji, zkusím!

a všem ostatním taky.

ubrus mě fakt mrzí, jako není drahý ani památeční, ale má pěkný vzor a měla jsem z něho radost.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. května 2018 15:23

viktorka_od splavu Jel kolem starosta (mimochodem můj kamarád) a málem dostal infarkt. My máme obrovské zahrady u chalupy. Je to tak na  5-6 hodin sekání a asi blbý, že je to u silnice, tak se každý zastaví, aby mě upozornil na vyhlášku. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. května 2018 16:10

Renusatko doufám, že neurazím, ale čím sekáte?

neumím si totiž představit velikost zahrady, kdy by sekání traktorem trvalo 6 hodin. (máme několik polí o velikosti asi fotbalového hřiště, a to tedy myslím jde pod 6 hodin, i to největší je traktorem tak do hodiny).

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 06. května 2018 16:15

Renusatko Mohla jsi mu nabídnout, aby ti to přišel posekat přes týden, jestli on nemá co dělat, že to jen za sobotu nestíháte. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 06. května 2018 16:29
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. května 2018 16:35

Jiná Realita Sekáme klasicky benzínovou sekačkou. Kvůli množství stromů a členitosti zahrady se to s traktorem nedá...mimoto, že na něj ani nemáme. Minule jsem to měřila a nachodím u toho tak 8km . Když je tráva nižší, tak to je tak na 4-5. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. května 2018 16:42

Bledule Brigádnickou akci jsem zkusila loni . Bohužel totálně nespolehlivého člověka a nakonec nám posekání vzrostlé zahrady zabralo 3x tolik času. Protože jsme tu trávu ještě museli hrabat a odvážet. 

Ale starostovi bych říct mohla, on bydlí v místě, kde je barák na baráku, tam to asi vadí. U nás z jedné strany bydlí bratranec, je to daleko a zahradu tam na tu stranu ani nemáme. Na druhé straně bydlí sourozenci dědečka, oba přes 80 a hluší, dům je zase od naší zahrady přes celou jejich a vůbec to neslyší. Další případné sousedy máme přes půl kilometru.  Tak nechápu o co u nás jde.