Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 07. května 2018 20:32
Reakce na Mutziputzi:

Zaplatpambu za podobny vyhlasky, vikendovej udernik jako soused je nestesti!

​Chápu to v satelitu, v dědině, kde je chalupa na chalupě, tam by mi to taky vadilo. Dnes jsme se koukali...nejbližší sousedí jsou 600 metrů ti moji staří strejdové...prý neslyšeli vůbec nic. Další sousedy máme přes kilometr. Proto mi dodržování takové vyhlášky přijde nesmyslné. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24565 příspěvků moje polička 07. května 2018 21:20
Reakce na Mutziputzi:

Zaplatpambu za podobny vyhlasky, vikendovej udernik jako soused je nestesti!

​Do kamene tesat. Moc bych si podobnou vyhlášku u nás přála. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24565 příspěvků moje polička 08. května 2018 08:43

Jinak tyhle stížnosti, že někdo nezvládá opečovávat svůj majetek, mě vždycky vedou k myšlence, zda by nestálo za zamyšlení, jestli ten majetek prostě nepřesahuje moje možnosti. V naší obci sekačky a podobné v neděli zakázané nejsou, ale mně se příčí v neděli rachotit. Takže nám taky zbývá jen sobota, a ne vždy jsme doma, někdy není počasí... Tak to vyřešila robotická sekačka a živý plot zahradník, dřevo kupujeme pořezané. Kdybych neměla ani čas tyhle práce řešit, ani peníze na to, abych za ně někomu zaplatila, bylo by podle mě na čase se zamyslet, jestli dům se zahradou zkrátka není nad moje možnosti. Tohle lpění na majetku, který nezvládám, nechápu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 08. května 2018 11:10

Pinot Noir 

Copak vo to, když někdo v tom baráku se zahradou bydlí. Ale chata, kam se muselo každej víkend a vod rána do večera tam votročit (místo zaslouženého odpočinku, t.j. hnití na dece s knihou) - sekat, řezat... spravovat... natírat... vymetat pavučiny... plít záhony... stříhat živej plot... Tak ta teda letěla!!

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 08. května 2018 11:12

barbucha tak sou lidi, co maj tohleto pletí a spol jako koníček, pro ty to smysl má. Jakmile je to jen oprud..pryč s ní. Já mám chatu po dědovi, neba mě to, tak sem ji pujčila někomu, koho to ba 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 08. května 2018 13:14

Pinot Noir Já si postěžovala, protože jsem byla 8 týdnů na neschopence a teď zase nemocný dítě a dlouho jsem se tam nedostala.  Jinak mi to problém nedělá. A opravdu mimo toho sekání zahrady, což mě normálně spíš baví, tam nic neděláme. To, že se změnila vyhláška jsem nevěděla, takže jsme to prostě dodělali, nikoho jsme nerušili, takže je mi to celkem u ....O změně vyhlášky mi SMS nedošla, ale že nemám pouštět psa po vesnici, když žádnýho nemám, to mi došlo. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24565 příspěvků moje polička 08. května 2018 13:17

Renusatko To bylo tak obecně  Jinak ty SMS - u nás posílají takové blbosti, že by jeden padl, ale důležitou věc se člověk taky nedozví.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 08. května 2018 13:23

Pinot Noir Jinak třeba k té vyhlášce...už asi 5 let je tam zákaz napouštění bazénů, kvůli nedostatku vody. A každý místní má na zahradě bazén. Nějak nevěřím, že ho mají napuštěný 6 let. Právě starosta zmklnul, když jsem se ho zeptala, jak napustil bazén, když má dům postavený dva roky. 

Offline notna
Avatar
6560 příspěvků moje polička 08. května 2018 16:48

Pinot Noir Nedělní práce bych dle svojí zkušenosti spíš přičítala těm, které to baví. Zrovna to sekání trávy má v oblibě hodně mužů v mém okolí. My běžně v neděli tyto rušné činnosti taky neprovádíme, ale chápu, že někdy není zbytí a nenapadlo by mě si na to stěžovat, pokud to není rušení nočního klidu.

Já zase nechápu lidi, kteří se na vesnici stěhují, když jim vadí zvuky zahradních a zemědělských strojů. S tím se snad musí počítat. Naši sousedi chovají koně, se zvuky a odérem /naštěstí jen občas/ jsme počítali. Ale nenapadlo mě, že to budou souviset i s výskytem much. Museli jsme pořídit do oken sítě, což se mi teda nelíbí, ale rozhodně nebudu naštvaná na sousedy.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. května 2018 18:38

notna I na venkově se tradičně v neděli nedělalo, takže žádný že se s tim má počítat. Cirkulárku prostě v neděli zapne leda debil a kvůli takovejm se musí dělat právě ty vyhlášky

Offline notna
Avatar
6560 příspěvků moje polička 08. května 2018 19:07

Mutziputzi To je pravda, že se na venkově běžně držela neděle. Ale taky občas nebylo zbytí a muselo se pracovat v neděli. A nechápu, proč na to teď musí být vyhlášky. Jakože se rodí víc blbců, kteří řežou dřevo a sekají trávu v neděli? 

Offline Pinot Noir
Avatar
24565 příspěvků moje polička 08. května 2018 19:13

notna Lidi jsou prostě čím dál bezohlednější a sebestřednější. Slušné chování se jim pak holt musí připomínat vyhláškou.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. května 2018 19:20

notna Rodilo se vic blbcu bez ucty k tradici, nevychovanych k respektu k ni a kdruhym, ano i za to muze bolsevik

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 08. května 2018 19:29

notna ja nevim, kde nebylo zbyti a muselo se obcasne pracovat v nedeli. ale zato si pamatuji jak babicka vycinila memu tatovi (jejimu zetovi), kdyz si zapnul cirkularku, aby si prirezal jednu latku. 

a deda kosil kosou, to je na 20metru uplne neslysne. 

Offline notna
Avatar
6560 příspěvků moje polička 08. května 2018 19:34

Pinot Noir Mutziputzi Asi to bude tím, že kde žiju, fungujeme i bez vyhlášek, ale přijde mi úplně stejně bezohledné nutit souseda, aby nemohl dosekat trávu nebo dořezat dřevo, když to v sobotu nestihl. Schválně v neděli to podle mě dělá minimum lidí. to opravdu někde řvou sekačky, cirkulárky apod každou neděli? Tomu se mi nechce věřit. 

Offline notna
Avatar
6560 příspěvků moje polička 08. května 2018 19:37

continuity Tak já za svoje dětství na vesnici pamatuji jen pár akcí v neděli, že třeba v sobotu začala bouřka, tak se dřevo dodělávalo v neděli apod. Normálně byl v neděli samozřejmě klid. A stejně to funguje i tam, kde bydlím teď. Někdy se ozve sekačka nebo traktor, ale není to každou neděli. Tak předpokládám, že prostě to nějaký chudák dohání, co nestihl v sobotu. Spíš ho polituju, než bych běžela na úřad a vyžadovala vyhlášku.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. května 2018 19:38

notna by se mohly rovnou zrusit vsechny normy ne? Obvykle ty co je prekracujou taky vi ze by se to nemelo

Offline notna
Avatar
6560 příspěvků moje polička 08. května 2018 19:42

Mutziputzi To je trochu ode zdi ke zdi. Proč hned rušit všechny normy? 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 08. května 2018 19:57

notna Co je složitého na tom, když se nemají nepoužívat HLUČNÉ přístroje v neděli??

Nikdo nikomu přece pracovat v neděli nebrání.

Chce to jen použít hlavu, trochu ohleduplnosti vydolovat zpod nánosu bezohlednosti a kravál, když už musím, dělat v sobotu. A v neděli pak dělat práce, které nebudou otravovat a ničit nervy i odpočinek širokému okolí. 

Fakt se báječně povídá nad kávou s návštěvou, když se neslyšíte vzájemně, protože nějaký blbec v okolí musí po nedělním obědě (ráno, když chcete dospat) vytáhnout sekačku, když celou sobotu natíral.. třeba. Stačilo by to jenom otočit. Ale to by chtělo mozek, že..

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. května 2018 20:23

notna Proste co je psano to je dano a kdyby se vedle me nastehoval dement s cirkularkou, muzu na nem dodrzovani vymahat, vetsine lidi vyhlasky ani jiny zakony vadit nemusi...dtto ty bazeny, normalni clovek si ho necha napustit cisternou kdyz je sucho, bohuzel ne vsichni to maj v hlave v poradku