Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Isca
Avatar
4437 příspěvků moje polička 06. května 2018 09:22

viktorka_od splavu Já ti nevím- píše to hezčejc, jsou tam správný jednotlivý věci, ale v podstatě opakuje to, co pan předseda, aniž by se zamyslel,  proč to tak je. Holkám se prý ubližuje, když jsou tlačeny k výsledkům, páč jsou zodpovědnější a větší perfekcionistky, tak na ně neúspěchy víc doléhají  - no, a že jsou celým okolím už odmalička tlačeny k tomu, aby byly dokonalý, zodpovědný, to nic? To že od nich očekává, že budou esteticky působivý, hezký, milý, empatický, prostě dokonalý  zázemí. 

P.S. a pak se ty, já, a spoustu ženskejch v našem věku musí teprv učit, že naše chyby nejsou něco, za co máme jít do kouta a tiše šoupat nohama, že náš čas s knížkou neznamená čas, kdy jsme mohly mít více a lépe uklizeno a navařeno.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45851 příspěvků moje polička 06. května 2018 09:30

Isca no ale toho se ten rozhovor přece vůbec netýká, ne? samozřejmě máš pravdu, ale na to se ho přece nikdo neptal.

Offline Isca
Avatar
4437 příspěvků moje polička 06. května 2018 09:34

viktorka_od splavu "Chlap má menší toleranci dělat nesmyslné věci. Jsou to větší salámisti. Ale žena to dělá poctivě, neumí si odpočinout. Pořád má tlak, co je špatně."  

Offline Lilly_Ku
Avatar
4093 příspěvků moje polička 06. května 2018 09:42

Isca ja uz jsem to psala, ale fakt vzdycky kdyz ctu od chlapa, jak takhle zenam pripisuje nejaky vlastnosti, aniz by se aspon naznakem zamyslel nad tim, jak vlastne tyhle jakoze vrozeny vlastnosti vznikaj, otvira se mi kudla v kapse...

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 06. května 2018 09:42

Isca Právě jsem na toto téma diskutovala s mužem, který to má zaplať pánbůh trochu jinak - když rád pracuje, já mu nebráním a on je spokojený Já si tak v pohodě s vámi kecám a on tu převáží hlínu sem tam

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45851 příspěvků moje polička 06. května 2018 09:43

Isca nějak nerozumím co se ti na tom nelíbí. má pravdu, ne?

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 06. května 2018 09:43

viktorka_od splavu A tvůj "plán zapomínání" se mu moooc líbil! Plníme

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45851 příspěvků moje polička 06. května 2018 09:46
Offline viktorka_od splavu
Avatar
45851 příspěvků moje polička 06. května 2018 09:49

Lilly_Ku myslíš že je to naučený? to, že neumíme vypnout a neustále se něčím zabýváme, řešíme drobnosti a poddružné věci?

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 06. května 2018 09:53

viktorka_od splavu Promiň, že odpovídám, ale ty podružnosti, jimiž se zabýváme, nám asi vnukla Venuše, odkud pocházíme, a ten pocit viny z nesplněných věcí nám vštípily naše matky. Alespoň mě jo

Offline dzizisketa
Avatar
7373 příspěvků moje polička 06. května 2018 09:55

Určitě to je i naučené  do jisté míry, protože jsou takoví i muži, a já třeba problém s vypnutím a odpočinkem nemám  spíše naopak se zapnutí se po něm :) 

Offline Isca
Avatar
4437 příspěvků moje polička 06. května 2018 10:05

viktorka_od splavu No, a proč jsme takový? Jak tam psal někdo v diskusi, malý holky dokážou být úplně stejně soutěživý jako kluci. Jako možný, se pak měníme samy od sebe, jak píše pan psycholog. Fakt se mi zdá, že stím srovnáním do latě někdo trochu pomáhá. 

a trochu mě dožralo následující:

"Až si budou vybírat partnerku, ať si s ní hned na začátku zahrají společenskou hru. Pokud bude ta holka uvztekaná, uhádaná, tak dejte nohy na ramena a rychle pryč. V té ženě je soutěživost, což je šílenství. Je to známka, že uvnitř ji něco bolí, že má nízké sebehodnocení. Když se ale chechtá, i když prohrává, máte záruku, že se na tom vztahu dá hezky pracovat. Žena, která je se sebou v pohodě, si nic nepotřebuje dokazovat."

Nic proti metodě, je to zajímavé. a užitečné - pro vybírání členů týmu, kde je žádaná vysoká kooperace.

Akorát ta interpretace je na facku - pokud se nám holčička vzteká a hádá, je vnitřně vadná, potřebuje si něco dokazovat. Kdežto kluk je jen přirozeně soutěživý, neasi. Se pak divíš, že holčičky slyšící tohle v různých obměnách z více stran, se snaží nebejt vadný a nedělat vlny? A pak teda přijde ten šílenej požadavek, na jednu poslouchat trenéra a rodiče a držet hubu a krok, na druhou stranu vyhrávat. 

To je jak názor, že baby nemůžou sportovat, anžto nosí korzety. 

Offline Isca
Avatar
4437 příspěvků moje polička 06. května 2018 10:07

viktorka_od splavu Ale abych nebyla jen negativní, téměř všechny názory na sportování mládeže bych podepsala. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45851 příspěvků moje polička 06. května 2018 10:23

Isca ohledně soutěživosti nemůžu sloužit, já to nemám, ale fakt že vůbec. a nikdo mě to neodnaučoval:-) naproti tomu okolo sebe dost soutěživých, ambiciozních žen mám, takže vůbec nedokážu říct co je podstata a co je naučené. ale přirozená agresivita mužů je ovšem vliv testosteronu. to můžeš leda zakázat.

Offline Isca
Avatar
4437 příspěvků moje polička 06. května 2018 10:32

viktorka_od splavu Nechci nic zakazovat chlapům. ale taky nestojím o to, když se moje vlastní agresivita tu a tam projeví (přece jen nějakej ten testosteron taky máme , když už jsme u té přirozenosti a biologie), nestojím o to, aby mě nálepkoval jako vadnou. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4093 příspěvků moje polička 06. května 2018 11:28

viktorka_od splavu myslim, ze to je kombinace genetickych predispozic a vychovy.

ale vseobecne ja myslim, ze i muzi maji pravo byt takovi, jaci chteji byt, a mit klidne i "zenske" vlastnosti, ze proste klidne muzou i plakat treba, protoze jim nikdo jako malym nemusi hustit do hlavy, ze placou jen "babovky" nebo "zensky". ale na to samy maj pravo i zeny - tedy vybrat si, jak se citi dobre.

to je teda jen takovej retez volnych asociaci ted.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4093 příspěvků moje polička 06. května 2018 11:32

Isca 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45851 příspěvků moje polička 06. května 2018 11:36

Isca pokud se někdo vzteká a hádá když prohrává ve stolní hře, a je mu víc než osm je vadnej, jakýhokoliv pohlaví

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 06. května 2018 11:50

viktorka_od splavu Přesně tak, v tomhle bych tu radu viděla jako univerzální pro muže i ženy. Pokud s někým dospělým hraju stolní hru, a on není schopnej vyhodnotit, že je to hra a skutečně se vzteká a hádá (samozřejmě nemluvím o takovým tom přehrávaným "vztekání" ve srandě), tak to pro budoucí společnej život žádný terno nebude...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. května 2018 12:20

to s tou hrou je náhodou naprosto dokonalá rada. tedy pro obě pohlaví. pokud s někým častěji hrajete společenské hry, z mé zkušenosti docela dobře poznáte jeho povahu, tedy její část (i inteligenci a kdovícoještě).