Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 17. července 2017 12:32
Reakce na macko.pu:

Ja mám takmer dojem, že je nastavený skoro ako na objednávku...

Offline Sweet Potato
Avatar
34812 příspěvků moje polička 17. července 2017 12:40
Reakce na domenica:

A jdu si tu knihu koupit!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 17. července 2017 13:23
Reakce na domenica:

mě pobavilo, co k tomu napsal na fb Viktor Janiš:

"Samozřejmě že Václav Klaus dokáže napsat hluboce lidský, empatický a zároveň promyšlený text - stejně jako tlupa opic dokáže náhodnými údery do kláves psacích strojů napsat Hamleta. Za milión let."

macko.pu
Avatar
17. července 2017 13:32
Reakce na slniecko:

Ja mám takmer dojem, že je nastavený skoro ako na objednávku...

... presne tak, vláda, (aj tie predchádzajúce) plní v podstate funkciu obsluhy oligarchie... 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. července 2017 10:55

Konečně někdo chrání hranice před ekonomickými migranty ze Slovenska, kandidátka Řádu národa - Vlastenecké unie. Super

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 18. července 2017 11:33
Reakce na Mutziputzi:

Neumím si představit, že by můj život byl v rukou revizního lékaře a pojišťovny, já doufám, že je to přitažený za vlasy jak to iDnes umí!

http://zpravy.idnes.cz/rakovina-pacient-pojistovna-zamitla-lecba-fjg-/domaci.aspx?c=A170712_152214_domaci_pku

Napsala jsem dotaz kamarádovi onkologovi,  také mě zajímá jeho názor na věc...tak až něco napíše,  dám vědět.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 18. července 2017 12:21
Reakce na Berta:

No, já mám známýho s tímhle, a je to opravdu tak, stejně jako u rs a dalších chorob, které potřebují biol léčbu, že pojišťovny prudí, nechtej to platit a je to pro ty lékaře docela náročný, to pro svý pacienty získat. 

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 18. července 2017 12:29
Reakce na Ounz:

Jasně , ale zajímá mě názor i z druhé strany.  Ten  známý byl teď na nějakém sjezdu v Barceloně...je to docela kapacita..žádný začátečník...  a tam na komisi  řešili nejaký lék, který prodlouží   život o 3 měsíce snad za 800 000. V Německu a jiných západních zemích    už není  hrazený, u nás farma loby  stále tlačí, aby byl... Kdyby šlo o 3 měsíce mého života, jsem samozřejmě také pro.... Ale objektivně?  Nebudou ty peníze chybět na léčbu s lepší a delší perspektivou?  Sama na to názor nemám... je to strašně těžké a individuální

Amun
Avatar
18. července 2017 13:08
Reakce na Berta:

Me by docela zajimalo, co presne urcuje prave to, ze ten lek stoji 800k. Vzdycky jsem zila v tom, ze firmy do toho nejak investovaly, maji patent, vyzkum neco stal... ale pak jsem se odstehovala do UK a ten samy lek od stejne znacky tu stoji 4x tolik, nez kdyz jsem ho kupovala v CR. Nahodne jsem se setkala na vecirku s holkou, co pracuje pro farmaceutickou firmu. Paradox byl, ze prave o to konkretni situaci drahe leky v UK vs levna Evropa rekla, ze britska NHS potlacuje konkurenci tim, ze jim nechce leky schvalit a hodne firem tu pak ma monopol. Zaroven, to je nazor jednoho cloveka. Ale vazne by me zajimalo, jestli lek, co stoji 800k na tri mesice, ma treba 70% jenom marzi...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. července 2017 13:18
Reakce na Amun:

Prodejní cena toho léku musí výrobci a "objeviteli" účinné látky zaplatit výzkum, testování a výrobu, s tím souvisí i patentová ochrana, nikdo by nic nevyvíjel, kdyby věděl, že až to nakonec uvede do trhu, konkurence mu to obšlehne a vyrobí generikum za zlomkovou cenu.

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 18. července 2017 13:26
Reakce na Amun:

Na to ti nedokážu přesně zodpovědět, ale  asi   ty ceny možná ovlivňuje i  nějak SUKL (?).. protože proto, že  některé léky jsou u nás příliš levné, tak prostě nejsou  u nás dostupné, protože se firmám nevyplácí je k nám dodávat. 

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 18. července 2017 13:28

Jinak  jen aby jste byli  v obraze, momentálně je třeba nedostupná jakákoli !!! oční verze léku na  herpesovou infekci v oku... prostě nemám pacientovi  co napsat. A to herpetické  záněty rohovek jsou fakt hnus.

Podobně oční verze hydrocortisonu v masti na alerg.   reakce víček  prostě není a nic jiného není..jen v kombinaci  s antibiotikem. Je to děs..už mě to přestává bavit.

A to nejde o životy

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 18. července 2017 13:33
Reakce na Berta:

No jasně, tady u těch onkol dg jsem zvědavá na názor odborníka z oboru také, ale u těch klasických chorob vyžadujících biol léčbu je blbý to, že pojišťovna vyžaduje, aby nemoc měla určitou četnost projevů 'atak' a při tom se ví, že nejvíc účinný a nejdůležitější je to nasadit co nejdřív, pokud možno před. A významně to prodlužuje dobu dožití, ale i zlepšuje kvalitu života, ty lidi sou aktivní v práci, místo aby brali invalidní důchod..

jinak co se týče tý ceny..jestli 3 měsíce stojí za 800 000 tisíc, toť otázka, ale když můžem pro infekční endokarditidu reoperovat aktivního feťáka..holt to mají ty západní země líp nastavený, líp hlídaný. Taky úplně nevím, co s tím, trochu se ale bojím, že by ty ušetřený peníze za tři měsíce něčího drahýho života, nemusely (u nás) jít na tu smysluplnější léčbu (taky otázka, kdo bude rozhodovat, co je smysluplnější) no jsem zvědavá, co napíšete, co se dozvíte

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 18. července 2017 14:00
Reakce na Berta:

jo tak o tom vím už delší dobu, jediná možnost je systémová léčba, no možná to má i větší smysl než lokál? nebo je ta místní účinnější? léků které tu na trhu chybí bych uměla jmenovat tak deset a to jsem laik... 

Amun
Avatar
18. července 2017 14:04
Reakce na Berta:

Tak ted jsi narazila na neco, co jsem nikdy nechapala - ze mi v ceske lekarne xkrat rekli, ze lek neni a pristi pul rok asi ani nebude, ze maji vypadek od vyrobce. Nikdy by me nenapadlo, ze to je prave kvuli levnym cenam... Ale zaroven mi prijde, ze to prave trosku naznacuje, ze by vetsina te ceny mohla byt prave marze. Pokud to v CR slo prodavat za stovku, proc totez v UK stoji 500... Farmaceuticky prumysl me vazne hodne zajima, ale mam dojem, ze pokud v nem clovek nepracuje, tak se beztak tu realitu nedozvi. Kdyz uz se mi povedlo se obcas s nekym setkat a pobavit, opravdu to byly zajimave veci.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 18. července 2017 15:17
Reakce na Amun:

Mno, na Slovensku sa aktuálne rieši "sivý" trh s liekmi. Proste sú lieky, ktoré sem daná farmaceutická spoločnosť dovezie s menšou maržou ako inde (zdá sa mi, že ide o Rakúsko, ale nie som si istá) a distribútor väčšinu predá do toho (asi) Rakúska namiesto do slovenských lekární. Tudíž niektoré lieky je problém zohnať, aj jedny z "mojich" vždy musím obehnúť viac lekární, obzvlášť ak mi doktor predpíše naraz viac balení, to potom zbieram ako Janko s Marienkou jahody v lese.

Aspoň tak mi to vysvetľovali v jednej lekárni.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 18. července 2017 22:52
Reakce na Ounz:

Nedávno jsem mluvila s jednou odbornicí na dědičný metabolický choroby... líčila mi dilema, kdy při celkem vzácným postižení (pár lidí v ČR) neví, jestli jim vůbec říct o už existující léčbě (ročně stovky tisíc ne-li víc, a celoživotně), kterou ovšem pojišťovna nehradí... nebo radši mlčet. Protože ví, že na to nikdy nebudou mít  Několika zatím pomohli zařazením do studie, ale až se objeví další, bude mít patrně smůlu. Přičemž by jim ta hrazená péče umožnila úplně bezproblémový, průměrný dožití... ale je jich málo, a pro pojišťovnu jsou nezajímavý - moc drahý. Zato pak sociálka se prohne, až bude solit invalidní důchody, příspěvky na péči o nemohoucího a já nevím co ještě 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 19. července 2017 09:37
Reakce na barbucha:

No tohle je děsný no..podle mě je opravdu (pro lidi) chyba v tom, že o tom rozhoduje pojišťovna, pro kterou je na prvním místě vydělat, ne zdraví a kvalita života těch lidí..a invalidní důchody platí stát ne, takže pohoda 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. července 2017 09:44
Reakce na Ounz:

Pořád to ale není chyba pojišťovny

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 19. července 2017 09:45
Reakce na Mutziputzi:

Tak zákony no, ale ta pojišťovna je jistě ráda a využívá toho