Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Amun
Avatar
19. července 2017 14:05
Reakce na Karja:

nebo to muze jit na vyvoz... pritel mi rikal, ze ve firemni restauraci michana vejce ke snidani delaji z lahvi. Pry maji prepravky plne sklenenych lahvi plne zlute tekutiny, co rovnou vylejou na panev. Nikdy driv jsem o tomhle neslysela, ted si rikam, jestli tohle nebude ono...

Offline Karja
Avatar
35501 příspěvků moje polička 19. července 2017 14:16
Reakce na Amun:

Fuj hnus, i v mekáči jsme vajíčka dělali z čerstvých vajec a dokonce i z šunky a másla české značky, co se dají koupit v supermarketech.

Online andulka01
Avatar
10530 příspěvků moje polička 19. července 2017 14:16
Reakce na Amun:

Ja, tzv. vaječná melange se používá v restauracích hlavně když se dělají míchaná vejce do snídaňového bufetu. Ono taky kdo by každé ráno roztloukal stovky vajíček... taky se tím předchází zkažení celé várky jedním špatným vejcem atd. Používá se to docela běžně i tady, většinou normálně v tetra paku, asi pasterizované a dobarvené do sluníčkové barvy :-)

Ale dostat na to dotaci jakožto regionální výrobek je dost neuvěřitelný. Babiš je MOR.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. července 2017 14:19
Reakce na Karja:

Ja som počas raňajok v práci nikdy nebola, ale čo viem tak do šalátu sa dávali hotové vajíčka na tvrdo ktoré chodili vákuovo zabalené. To bolo ale v Nemecku a tak 10 rokov dozadu. 

Offline Karja
Avatar
35501 příspěvků moje polička 19. července 2017 14:21
Reakce na paktofonika:

"Za mě" vejce na trvdo  v žádném jídly nebyly. Ale věřím tomu, na vaření vajec tam nebyla ta správná plotýnka.

Online andulka01
Avatar
10530 příspěvků moje polička 19. července 2017 14:24
Reakce na paktofonika:

Tak jsou specializovaní subdodavatelé :-) většina firemních vývařoven či hotelů si nedělá vlastní knedlíky, brambory kupuje oloupané a nakrájené, předpřipravenou zeleninu...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. července 2017 14:24
Reakce na Karja:

No tie varené sa dávali do šalátu, na to išlo ešte grilované mäso. Ale je to fakt dávno. 

Keď som robila v Nemecku tak tam napríklad nebol zákaz dotýkať sa mäsa, to keď som rozprávala neskôr v polskom McD tak sa všetci chytali za hlavu a trhali si vlasy. Presne takto  

Amun
Avatar
19. července 2017 14:31
Reakce na andulka01:

tak o tom jsem vazne neslysela, neuveritelne, co lide nevymysli. Radsi nechci vedet, co do toho pridavaji, protoze pritel je v jidle bohuzel strasny milovnik fastfoodu, a ta vajicka si hrozne pochvaluje.

Offline Karja
Avatar
35501 příspěvků moje polička 19. července 2017 14:32
Reakce na paktofonika:

To si už nepamatuji, jako měli jsme rukavice a jestli třeba jednu a tou jednou jsme na to maso sahali? Fakt nevim, ale u mě je to tak cca 5 let zpátky a myslim, že se toho zase tolik nezměnilo:-).

Amun
Avatar
19. července 2017 14:35
Reakce na Karja:

Me prekvapuje, kde Mekac bere povest te silene spiny a tak, protoze kdykoliv slysim nekoho z rad zamestnancu mluvit o podminkach v praci, vsichni popisuji fakt striktni hygienicka narizeni a neustale cisteni.

Offline Karja
Avatar
35501 příspěvků moje polička 19. července 2017 14:38
Reakce na Amun:

nevim, je to podle mě jediná restaurace, kde to kolikrát na druhé straně pultu tj. tam, co je zákazník, vypadá hůř než v kuchyni.:-D

Online Potrefenáhusa
Avatar
33442 příspěvků moje polička 19. července 2017 14:38
Reakce na Amun:

mekáč rozhodně není špína, a ani jsem v tomhle stylu na něj nadávat neslyšela. Kromě neustálého čištění všeho se i všechno neprodané po určité, ne moc dlouhé, době vyhazovalo, strašně se tam plýtvalo, jídlem i obaly.

Amun
Avatar
19. července 2017 14:43
Reakce na Potrefenáhusa:

Ja hodnekrat, aspon na socialnich sitich je hodne moderni shanet fotky zaneradene kuchyne a hned sdilet, jaka je to hruza, atd atd. A pak teda naprosto vecne fotky a la smazeny zobak, kde nikdy nebylo videt, kde to vlastne bylo porizene.

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 19. července 2017 14:45
Reakce na Amun:

To slyším poprvé. Naopak pro spoustu lidí je Mekáč záruka čistoty a kvality (řekněme spíš standardu) i v cizokrajích, kde by jiné jídlo nepozřeli. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. července 2017 14:57
Reakce na Potrefenáhusa:

Jj hamburgery max 10 minút. Vyhadzovalo sa toho neúrekom, ale to mal nastarosti vedúci kuchyne aby správne odhadol koľko je čoho treba. Predsa len už človek časom vie odhadnúť kedy je reštaurácia plná a kedy zíva prázdnotou. 

A najhoršie boli piatkové nočné, to som si na kase vypočula všeličo  

Na čistotu sa fakt dbalo. Zem sa umývala pravidelne každých 30 minút alebo podľa potreby častejšie. Každú noc nočná smena upratovala celú kuchyňu, od fritéz až po kachličky. 

Amun
Avatar
19. července 2017 14:57
Reakce na Sweet Potato:

To se divim, za te to minulo. Zvlast jeden cas to bylo fakt hodne caste hlavne na fb. Ja mekac milovala jako dite, silene. Rodice mi to nikdy nechteli kupovat. Ale v soucasnosti je mi po jejich jidle spatne, takovy ten pocit, ze zaroven je vam uplne zle z prejezeni, ale pritom mate hlad. Jsem si loni z nostalgie dala tu snidani, po ktere jsem se jako mala mohla utlouct, a byla to hruza :D vubec to nechutnalo jako za mlada

Amun
Avatar
19. července 2017 14:59
Reakce na paktofonika:

Kamaradka tam delala a jednou prisla s historkou, ze mela nocni, uz zavirali, vsichni unaveni, a prisla particka, ze chteji 50 cheeseburgeru 

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 19. července 2017 15:12
Reakce na Amun:

Tak to asi bude tím, že mě dost míjí fb. :-)) Mekáč, coby určitou záruku ve smyslu "kdekoli na světě vím, co dostanu", znám z doby dávno předfejsbůkové. I dřív myslím byly různé vlny, které se ho snažily pomluvit, poškodit, myslím, že ustojí i tuhle. Ne že bych byla jeho skalní fanynkou, ale občas tam skončím, když potřebuju něco sníst a nechce se mi přemýšlet co kde a čekat, cheeseburger a malé hranolky to jistí. Na dlouho to asi nezasytí, ale těžko mi po tom nebývá.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33442 příspěvků moje polička 19. července 2017 15:16
Reakce na Sweet Potato:

já si tohle kombo čas od času taky dávám, musím teda říct, že už se mi párkrát stalo, že mi ten hamburger přišel strašně slanej.

Ale teda zážitek z Mekáče v Lisabonu byl celkem silnej, fakt jsem asi pochopila, proč se tomu říká, že je to pro chudý...fronta se nestála, jen tlačenice, odkud se volalo, co kdo chce, všude miliarda dětí, řev, papíry, binčus...

Amun
Avatar
19. července 2017 15:24
Reakce na Potrefenáhusa:

To mi pripomina muj zazitek po prijezdu do Anglie. Predstavovala jsem si to tak, ze si dame luxusni veceri v dobre restauraci. Pritel bohuzel postrada v jidle vkus a hrozne touzil po znamem hambaci. Dopadlo to tak, ze jsme spolu s bezdomovci, fetaky a malymi detmi jedli v blizkem mekaci  momentalne mame u domu dva, jeden je naprosta hruza, ve druhem to porad neni nic moc, ale bezdomovci tam nechodi. Uplny obrat proti mcdonaldum, co jsem navstivila v Rakousku. Tam meli dokonce i zive lilie na toaletach :D