Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. července 2017 12:02
Reakce na Potrefenáhusa:

Neskutečný, nejsem schopná pochopit jak je to vůbec možný!

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 14. července 2017 16:26
Reakce na Mutziputzi:

To maminka synovy přítelkyně takhle čekala až pojišťovna schválí dokonce jen test na základě kterého se vybere nejvhodnější šetrná léčba měsíc. A to jí šlo docela dost o čas. Přitom ten pitomý test stál něco přes padesát tisíc a sama to prý zaplatit nemohla. U ní to nakonec dobře dopadlo, ale zbytečně to ty lidi stresuje v jejich už tak těžké situaci.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. července 2017 18:19
Reakce na crazydaisy:

Dusledek "rovne" pece o vsechny a neexistence moznosti volby nadstandardu, protoze by to bylo "nespravedlive", zoufalstvi

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 15. července 2017 01:46
Reakce na Mutziputzi:

Dovoluji si oponovat   - tohle není vůbec důsledek nemožnosti nadstandardu. Však dotyčnému pacientovi nikdo nebrání zaplatit si léčbu v jiném (předpokládám že třeba i zahraničním) ústavu. 

Ale to přece kurnikšopa není řešení! Základní problém je v tom, že pojišťovna sama rozhoduje. A protože je to pojišťovna (a nikoliv sociální ústav/odbor), vydělává na pojistném. Čili omezuje náklady... Vůbec nechápu, jak je možný, že dostaly (ty pojišťovny) takovou pravomoc a volnou ruku  - kdy stát i pojistníci jsou úplně bez šance, a kdy si ty pojišťovny určujou naprosto svévolně svoje plnění (úplně stejně, jako si poslanci stanovují svoje platy). Tady je něco špatně.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 15. července 2017 04:49
Reakce na barbucha:

Přesně

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. července 2017 08:44
Reakce na barbucha:

No nebrání, ale musel by si coby celoživotní plátce zdravotního pojištění připadat jako ale už úplnej idiot. Pokud by byla nějak ukotvena možnost volby nadstandardu, a je jedno jestli je to lepší sádra, extra krevní test nebo dražší lék, tzn. ne si to zacvakat ze svýho, ale ke standardu si připlatit, byl by efektem nejen spokojený pacient, ale i vyšší přísun peněz do zdravotnictví a tím i lepší hospodaření pojišťoven. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. července 2017 12:51
Reakce na Mutziputzi:

Mám takový pocit, téměř hraničící s jistotou, že za chvíli by pak "na pojišťovnu" byl maximálně tak aspirin a vše vyšší by se stalo nadstandardem.  Nevěřím, že soukromé, na zisk se orientující,  nemocnice by si nechávaly ujít možný vyšší zisk.

Jasně, bylo by stanoveno, co je standard a co už nad-standard, ale známe tu podnikavou vynalézavost 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. července 2017 13:22
Reakce na Dadoo:

Tak u léků a u zubaře už to tak funguje, jeden přípravek resp. jeden výkon 100% hrazený pojišťovnou, ostatní s větším či menším doplatkem, jak kde a mám pocit, že to funguje správně. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. července 2017 15:20
Reakce na Mutziputzi:

Díky za připomenutí.. 20.7. v 9,20 jdu k zubařce. Málem bych zapomněla..

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. července 2017 15:48
Reakce na Dadoo:

No proto vo tom mluvim ne

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 15. července 2017 21:41
Reakce na Mutziputzi:

No nebrání, ale musel by si coby celoživotní plátce zdravotního pojištění připadat jako ale už úplnej idiot. Pokud by byla nějak ukotvena možnost volby nadstandardu, a je jedno jestli je to lepší sádra, extra krevní test nebo dražší lék, tzn. ne si to zacvakat ze svýho, ale ke standardu si připlatit, byl by efektem nejen spokojený pacient, ale i vyšší přísun peněz do zdravotnictví a tím i lepší hospodaření pojišťoven. 

Ja na to sprepytujem se.iem.

Ako idiot, neidiot, radšej zdravý idiot, ako chorý, alebo mŕtvy niekto, čo si vybojoval spravodlivosť.

Akože s tým platením poistného nič nespravím, ale keď ide o zdravie, tak si to radšej zaplatím druhýkrát.

macko.pu
Avatar
16. července 2017 08:04
Reakce na slniecko:

Ja na to sprepytujem se.iem.

Ako idiot, neidiot, radšej zdravý idiot, ako chorý, alebo mŕtvy niekto, čo si vybojoval spravodlivosť.

Akože s tým platením poistného nič nespravím, ale keď ide o zdravie, tak si to radšej zaplatím druhýkrát.

... a budeš mať z toho aj tak "prd", môžeš platiť aj tri krát (presne o to im ide aby to tak bolo)

... veď v systéme je aj teraz dosť peňazí, ale transparentnosť všetkých tokov je úplne nulová, ide o to, aby všetky peniaze boli efektívne využívané a nie ako je to teraz ... v dobe keď doktori hovoria, že "nemáš na úplatok u doktora???? no tak máš smolu!"

viď posledná veta tohto podareného doktora

https://www.youtube.com/watch?v=nx2mzIuEmwk

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. července 2017 08:15
Reakce na slniecko:

No ano, ale dokud se nejedná o léčbu se statisícovými měsíčními náklady.

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 16. července 2017 10:24
Reakce na Dadoo:

Mám takový pocit, téměř hraničící s jistotou, že za chvíli by pak "na pojišťovnu" byl maximálně tak aspirin a vše vyšší by se stalo nadstandardem.  Nevěřím, že soukromé, na zisk se orientující,  nemocnice by si nechávaly ujít možný vyšší zisk.

Jasně, bylo by stanoveno, co je standard a co už nad-standard, ale známe tu podnikavou vynalézavost 

No, na to je pěknej příklad, kterej snad funguje dosud: sádra. Ve vyspělých státech se používá ta plastová fixace, mnohem lehčí (zvlášť pro děti výhodná)... a používá se standardně. U nás ji musíš zaplatit.

Takže ty nadstandardy fungujou pořád. Zásadně třeba v porodnicích: jednolůžkovej pokoj... taťka u porodu... až po jednorázový "zrcadla". Za peníze.

Akorát se v tom nikdo nevyzná a všechno je to na hraně...

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 16. července 2017 13:04

No, namíchlo... mně je spíš zle: Z reakce IVK na rozhovor s Jáchymem Topolem. Osobní výpověď spisovatele se té rozhořčené trojici stala hezkou záminkou pro, mimo jiné, kopnutí si do disidentů a pražské kavárny. Představuju si, jak to sepisují... 

https://www.novinky.cz/kultura/salon/441814-o-nicote-a-ponizovani-rozhovor-s-jachymem-topolem.html

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 16. července 2017 17:21
Reakce na macko.pu:

No, veď niektoré veci už riešim toť v "zahraničí".

Transparentnosť je nulová, lebo si z toho Penta spravila monopol a kým ich niekto nepozatvára, lepšie to nebude.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 16. července 2017 17:21
Reakce na Mutziputzi:

No ano, ale dokud se nejedná o léčbu se statisícovými měsíčními náklady.

To bez debaty .

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 16. července 2017 18:53
Reakce na domenica:

Uf!

macko.pu
Avatar
16. července 2017 19:00
Reakce na slniecko:

... to je tak keď sa zo zdravia spraví v prvom rade biznis

a na vine sú v prvom rade politici, to že zákonmi nastavili systém aký je teraz, penta to len využíva

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 16. července 2017 21:31
Reakce na domenica:

Co to je?! 

Nejen že ta forma spíš připomíná petici kladenských dělníků , ale může mi někdo říct, odkdy si spisovatel nemůže psát co chce, jak chce a podle svýho?! Aniž by riskoval veřejný ostouzení?! Elitář! 

Že se nestyděj, fakt.