Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Amun
Avatar
07. července 2017 13:08
Reakce na Mutziputzi:

Ja uplne nechapu, ze bezpecnost je benefit pouze pro ty, co necestuji. Vzdyt do prace ci skoly musite vetsinou kazdy den, naopak dovolenou si clovek vybere podle sveho a navic jen 3-5 tydnu v roce. A je na cloveku, kam pojede. Coz si u prace moc vybrat nejde, proste office je v centru a jinak nez metrem to nejde.

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 07. července 2017 13:11
Reakce na Mutziputzi:

nejde tiše vyklízet pole, když u toho člověk současně huláká  já osobně názory, s kterými nesouhlasím, neberu jako něco, co by mě mělo urážet. spíš vždycky uvažuju proč to někdo jiný vidí/chápe jinak než já... 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. července 2017 13:11
Reakce na Amun:

Chápu, že pravděpodobnost je vyšší, ale bavím se nejen o dovolené, jsou i jiné cesty a ne každý lítá na dovolenou do Bulharska, protože je tam taky bezpečno, takže se ocitaj na tranzitních letištích poměrně často, čili je mi úplně šumák, jestli nepřijímáme ale ani jednoho uprchlíka, jako akutní bezpečnostní riziko je nevnímám ani v Praze, ani v Paříži, ani jinde.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. července 2017 13:15
Reakce na siouxsie:

Já nechci nikoho urážet, ani mě debata neuráží, mám jenom pocit, že někteří si melou furt dokola svojí, pak to právě není debata, pak se dozvíte, že manipulujete (nevědomě samozřejmě, na to kapacitu nemáte) a/nebo víte houby a tak.

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 07. července 2017 13:17
Reakce na barbucha:

hrozně by mě zajímalo, jestli ty vysoké daně většina platí s tím vědomím, že je to opravdu na "jejich" jistoty a sociální služby, a že ty peníze nikdo nerozkrade. anebo je švédská politická scéna v bledě modrém jako všude jinde (tj. korupce, klientelizmus,...) ale přesto švédové ochotně platí vysoké daně?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 07. července 2017 13:19
Reakce na Krehutka:

TČ kritizování imigrační politiky a zrušené volby?! A tomu ještě říkají demokratické zřízení? 

švédská cenzura a to zrušení voleb se tu moc nemedializovalo, ale všimla jsem si... připadá mi, že jak píše barbucha, nikdo o tom nemluví ale všichni se tak nějak zařizujou podle svýho. pokud můžou. a teď teda už mám na mysli evropu celkově.

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 07. července 2017 13:23
Reakce na Mutziputzi:

já vím, průběžně to tu stále sleduju  možná, jak spíš čtu než píšu, tak mám pocit, že to není furt dokola, že je to spíš po spirále. a to skoro na všech stranách debaty 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 07. července 2017 13:25
Reakce na siouxsie:

nevim jak svedsko, ale treba v nemecku jsou taky vyssi dane nez v cr + tomu odpovidajici vetsi socialni jistoty.

naproti tomu tu na stat nikdo moc nenadava, ani nemam pocit, ze by se tu kradlo v politice nejak vic nez v jinych odvetvich. co je jiny je celkova spis duvera v politickej system. pro me to je hrozne prijemny a s timhle jsem tu fakt spokojena.

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 07. července 2017 13:26
Reakce na siouxsie:

Jo, platí je s tím vědomím. Ne že by tam korupční skandály neexistovaly, ale jsou to buď spíš takový legrácky... nebo se na to rychle přijde a dotyčnej má nadosmrti z ostudy kabát (a samozřejmě trestní postih).

Moc teda ty případy neznám (asi proto, že jich fakt moc není), co si tak pamatuju jak ministryně obchodu s vostudou a velkým pohoršením veřejnosti musela skončit, protože svoji chatu kvůli úspoře daní převedla na rodinnou firmu... děsnej škandál to byl

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 07. července 2017 13:27

jinak ty rady a postrehy, jak to svedsko nebo zapadni evropa mely udelat jinak, navic od zeme, ktera je vyjimecne homogenni a s pristehovaleckou komunitou nema zadny vlastni zkusenosti, jsou dost hrabeci. 

Amun
Avatar
07. července 2017 13:39
Reakce na barbucha:

Ja ten narod chapu min a min :D  Treba viz to muzeum - mame s pritelem progresivni dane, a vysledkem je to, ze vsichni maji muzeum zdarma, ale je zcela preplnene turisty, v jejichz zemi si samozrejme muzeum musime zaplatit. Nebo kdyz znama me zname se na hranici chudoby odstehovala s agresivnim pritelem a ditetem do UK, tam to nahlasila, dostala socialni bydleni a davky. My mame oba dobrou praci a jako trest platime vyssi dane. Pritel socialnim davkam rika odmena za neuspech.

Amun
Avatar
07. července 2017 13:42
Reakce na Mutziputzi:

Vyrazne vyssi :D ja osobne se pri cestovani v zahranici citim vyrazne bezpecneji, nez pri ceste do prace. Smarja, fakt se uz musim odstehovat :D

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 07. července 2017 13:42
Reakce na Lilly_Ku:

jo, přesně tu důvěru v politický systém a vlastně i určité morální principy jsem měla na mysli. pak rozumím té ochotě přispívat víc do státní kasy a být solidární 

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 07. července 2017 13:45
Reakce na barbucha:

díky, švédsko znám jen jako turista a doprovod nadšeného rybáře (uf!), takže bez hlubších informací.

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 07. července 2017 13:51
Reakce na Lilly_Ku:

jinak ty rady a postrehy, jak to svedsko nebo zapadni evropa mely udelat jinak, navic od zeme, ktera je vyjimecne homogenni a s pristehovaleckou komunitou nema zadny vlastni zkusenosti, jsou dost hrabeci. 

tady bych si dovolila nesouhlasit. je sice pravda, že česko je poměrně homogenní, ale s přistěhovaleckou komunitou máme, troufám si tvrdit, poměrně bohaté zkušenosti. jen ty přistěhovalci nikdy tak nevyčnívali a snáz se integrovali než se to dnes děje v zápdní části evropy. proto to vypadá, že tu není ani noha z nonEU zemí.

těch přistěhovaleckých vln zažilo česko opravdu několik a v počtu přistěhovalců daleko převyšovaly dnešní navrhované kvóty.

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 07. července 2017 13:54
Reakce na Amun:

Tak ale dá se to brát i tak, že vyšší daně jsou věc cti, neb naopak je to ukazatel úspěchu

Jako ti fakt hodně vydělávající jsou občas kapku nerudný, to jo... příkladem jim zřejmě byla Astrid Lindgren blahé paměti, když jí přišel z finančáku požadavek zvíci asi 105% jejího příjmu  Tehdy myslím sepsala nějakou filipiku do novin a trochu to pak poopravili. Ale vysoký to maj pořád dost. Ale oni si zakládaj právě na tom nevyvyšování se nad druhý, takže by bylo vysloveně trapný, kdyby měl CEO desetkrát větší příjem než nebohá prodavačka, která je přece taky lidská bytost  Tak stačí, když mu zbyde jen pětkrát tolik, ne?  A dávat na odiv svoje bohatství (hromadit jachty, auta... nosit kilo zlata...) je ještě pořád považovaný za fakt značnou nevychovanost, typickou jen pro noveaux riches nebo Rusy

Tak to neberte jako trest, ale jako výsadu, ha ha.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 07. července 2017 14:03
Reakce na siouxsie:

Amun
Avatar
07. července 2017 14:04
Reakce na barbucha:

No do haje, dostat dan 105% prijmu, tak roztrham pas a stehuju se do Svycar :D a pak bych jezdila do Svedska hazet po lesich odpadky  jo vysadu, diky tehle vysade jsem danena tak, ze si o nejakem kilu zlata muzu nechat zdat :D

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 07. července 2017 14:16
Reakce na siouxsie:

vidim, ze jsem to spatne formulovala, myslela jsem ve srovnani se zememi s pristehovaleckou historii.

Amun
Avatar
07. července 2017 14:27
Reakce na Lilly_Ku:

Mne popravde vadi prave ten pristup zapadnich zemi v tom, ze si pristehovalce vzit proste musime, protoze pouze tak je to spravne a kdo to odmita, tak je zly, spatny, hloupy a sebestredny. Pritom se staci podivat, jak ony samy tu migraci nezvladaji a jak zavedeny system nefunguje. Zkratka vsichni mame v EU stejna prava, ale beda, jak se zaostaly vychod opovazi nesouhlasit.