Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. července 2017 11:14
Reakce na barbucha:

Ale Švédové nešpačkujou ani z půlky co Češi s dvanácti migranty ne? Či už jo?

Amun
Avatar
07. července 2017 11:55
Reakce na barbucha:

Me by zajimal nazor od nekoho dalsiho. Byvala kolegyne zije ve Svedsku s malymi detmi, a rikala, ze deti migrantu ve skolach hodne casto sikanuji ostatni deti, pokud se dostanou v koncentrovanych oblastech do prevahy, a Svedi v zasade nevedi, co s tim, aby nikoho neutlacovali. Je ten problem az tak velky, nebo mela proste smulu?

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 07. července 2017 12:03
Reakce na Mutziputzi:

Kdepak. Mlčej jak zařezaný  Oni neradi kritizujou... pak taky jsou pyšný na tu svojí solidaritu, pokládají ji bez přehánění za nejlepší na světě... a i kdyby měli teď už přece jen nějaký pochybnosti, tak kritiku imigrace mají doslova zakázanou (kritiku politiky imigrace, kritiku imigračních úředníků, včetně vyjadřování na internetu). Normální trestnej čin.

Ale projevuje se to jinak - potichu: strana švédských demokratů (silně protiimigrantská) je na vzestupu... a dost se zpřísnily podmínky pro azyl (zlí jazykové dodávají: pozdě).

S tou stranou demokratů to byla vůbec legrace - když to začalo vypadat, že by dokonce mohli vyhrát volby (plánovaný na 2015), ostatní strany se semkly v jeden šik a uzavřely s nima opoziční dohodu (navenek prezentovanou jako pro zachování stability státu) - a jelikož měli tu dohodu, tak normálně zrušili jedny volby (k čemu přece, když se dohodli), takže do 2022 vůbec žádný volby nebudou  A je vymalováno!

Ale azylový řízení je delší a detailnější, konečně začali taky (lékařsky odborně) zkoumat věk žadatelů (dříve byl jeden každej samozřejmě mladistvej, i když měl vousy po pás ), žadatel smí mít jen jednu manželku (!!) a pouze neplnoletý děti (plnoletý se posuzujou samostatně jako novej žadatel) a pokud chce mít s sebou naopak stařičký rodiče, tak OK - ale bude je živit ze svejch dávek.

Vcelku rozumný to opatření, ale taky patřím mezi ty zloprcky, kteří si myslí, že takhle měli už kdysi rovnou začít.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. července 2017 12:13
Reakce na barbucha:

Jsem si myslela no, stejně nevím jestli je horší český nadávání a xenofobie než jejich možná příliš solidární a pomalá reakce na tu invazi, prostě něco mezi. Nesmysl to stavět jako problém sociálních dávek, podle mě je potřeba je prostě důsledně lifrovat zpátky, mám na mysli ty ekonomický, ne Syřany například, a pomoci jim na místě odkud se sem hrnou, nejlépe jim to tam ale před tím neroz(teď nevim jak dokončit) bez plánu B a tím to de facto celý způsobit.

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 07. července 2017 12:14
Reakce na Amun:

Me by zajimal nazor od nekoho dalsiho. Byvala kolegyne zije ve Svedsku s malymi detmi, a rikala, ze deti migrantu ve skolach hodne casto sikanuji ostatni deti, pokud se dostanou v koncentrovanych oblastech do prevahy, a Svedi v zasade nevedi, co s tim, aby nikoho neutlacovali. Je ten problem az tak velky, nebo mela proste smulu?

No, asi na tom něco bude. Jak na tom, že je to problém, a taky to, že nevědí co s tím. Pak to dopadá jako u nás, kdy vnučka dochází do mnohem vzdálenější školy, protože ta bližší se dětmi imigrantů jen hemžila. Nikdo neprotestuje (to tak!) ale zařídí se podle svýho

Takže teď je jich ve třídě tak dvacet, z toho zhruba dva Asiati, dvě černošky a snad ještě dvě děti z nějakýho toho Tatarstánu. Prakticky výběrově bílá třída  S jednou černoškou se vnučka kamarádí, druhá je naopak její "nepřítel", jak mi sdělila... tak je to celkem kus vod kusu bych řekla. Jediná zakuklená v šátku je tam kupodivu nějaká vychovatelka, spolužačka žádná. Šikana se nepěstuje, resp. ji hlídaj jak ostříži.

Teď se taky vede zrovna diskuse o tzv. vyloučenejch lokalitách a nikdo neví co s tím - konečně začínaj připouštět, že je to kapku problém... no a zase, Švédi nekritizujou, ale potichu se odtamtud stěhujou.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 07. července 2017 12:17
Reakce na barbucha:

TČ kritizování imigrační politiky a zrušené volby?! A tomu ještě říkají demokratické zřízení? 

Amun
Avatar
07. července 2017 12:21
Reakce na barbucha:

Jo o tom jsem slysela, ze se urcita mista ponekud vylidnuji, protoze mistni se radsi odstehuji jinam (ne ze bych se jim divila). Pro me je to mlceni uplne fascinujici, presne o tomhle mluvi ta kolegyne: vsichni si neco mysli, ale pokud to je negativni, tak to nikdo nahlas nerekne. A co ty, libi se ti ve Svedsku? Jsem porad nedokazala rozlustit, ty ses svedsky naucila, nebo tam mluvite anglicky?

jinak zrusit volby, to mi spadla celist, doopravdy...

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 07. července 2017 12:22
Reakce na Krehutka:

Ano, říkají

Mutziputzi 

No, je to těžký... Taky bych samozřejmě byla pro cílenou pomoc v místě. Ale znáš to, podej čertu prst... vono bude pořád všechno málo!

Ale tak mě napadá, že my teď máme výbornou pozici - jsme na začátku a mohli bysme si z toho všeho vzít příklad. A nastavit ty podmínky tak, že budou schůdný jak pro (oprávněný) žadatele,  tak i pro nás!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. července 2017 12:27
Reakce na barbucha:

No jo, ale to by to v Bruselu nesměl prezentovat střelenej Chovanec a navíc za stát, kterej má 10 uprchlíků. Já furt tvrdím, že strašně chybí názor Havla, nejsem schopná tvrdit jakej by byl, ale stopro určoval diskurz a uměl formulovat problém.

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 07. července 2017 12:30
Reakce na Amun:

Už jsem přece psala, že tam nežiju, jenom tam často jsem. Takže si vystačím s angličtinou... Protože jsem lempl, ze švédštiny znám jen trochu, bohužel. Myslela jsem původně že se zapíšu někam na lekce, ale jak mám někam pravidelně docházet...  No, tak je to spíš bída prostě. Bez slovníku ani ránu!

Ale jinak jo, pořád se mi tam líbí. Na přírodu sice moc nejsem (na rozdíl od domorodců), ale lidi jsou tam strašně příjemný, všude... je to úplně jiná atmosféra. Já jsem přesvědčená že je to do značný míry taky právě tím jejich sociálním systémem, zabezpečením a vědomím, že mě stát nenechá nikdy ve štychu a vždycky budu žít důstojně... protože ty lidi jsou prostě očividně tak nějak bezstarostně spokojený a z toho pramení i jejich vzájemný chování. Ať jsi král nebo uklízečka - všichni jsou stejně důležitý (aspoň navenek)

Amun
Avatar
07. července 2017 12:32
Reakce na Mutziputzi:

Mne prijde, ze uz tech deset, co jsme prijali, ukazalo, ze ten system fungovat nemuze. Nefunguje prakticky nikde, protoze je to skvely zpusob, jak si mafie muze nahrabat (viz Italie), pripadne benevolentni zeme prijmou uplne kazdeho, a i Nemecko, ktere vse tak prosazuje, prakticky muselo priznat, ze nevzvladaji vyhostovat odmitnute azylanty a ze vlastne nevedi, koho v zemi maji. Za sebe rikam, ze opravdu doufam, ze CR prijimat nebude nikoho, protoze jestli ta zeme nad zapadem v necem vynika, tak v bezpecnosti. Pro me je odstrasujici model Pariz, kterou kazdorocne navstevuji prakticky od narozeni. To, jak se to mesto zmenilo, a jeho no-go zony, je neskutecne.

Amun
Avatar
07. července 2017 12:35
Reakce na barbucha:

Jjj ja vim, ale z toho, jak detailne popisujes, jsem si nebyla jista, jestli umis i jazyk :D kazdopadne i se slovnikem je to uspech :D Maji progresivni dane, kdyz maji tak stedry system? Nebo kazdy plati stejne procento?

macko.pu
Avatar
07. července 2017 12:36
Reakce na Mutziputzi:

... tak mám pocit, ako by to písala nejaká iná osoba pod tvojim menom, nechcem veriť, čo tu píšeš

ale správne, každý raz precitne

(ale bude to zrejme teraz trend, že "slniečkari" budú o pár mesiacov tvrdší voči migrantom ako terajší kritici migrácie)

už aj saša vondra je náš:)

http://echo24.cz/a/iq6Xc/kam-se-hrabe-11-zari-migracni-krize-je-horsi-rika-alexandr-vondra

doslevne povedal, je to krásna, pravdivá  myšlienka:Nejvážnější hrozbou západní společnosti dle Vondry dnes není ani Putin či globální oteplování, ale společnost, která je ideologicky v zajetí ochrany menšiny, ve které se ztrácí většina. 

a neoperuj furt 10 uprchlíkmi, veď na takúto vec sa musí pozerať v kontexte x rokov, desaťročí a nie teraz (práve teraz)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. července 2017 12:37
Reakce na Amun:

No jo, ale jak vysvětlit Italům, že si maj ty co se jim tam cpou nechat, že maj držet pusu a šoupat nohama, páč my zas nemáme moře? Český způsob by mě pořádně čílil na místě Itálie a Francie, koneckonců Macron to kritizoval tefně a oprávněně. A že je u nás bezpečno? To je benefit pro ty co celej rok nevytáhnou paty, mně je celkem jedno, že je v Novym Jičíně bezpečno.

Amun
Avatar
07. července 2017 12:47
Reakce na Mutziputzi:

Mne prijde, ze Cesi zvykli na klid casto neumi ocenit, jake maji stesti, ze se nemusi rano v metru bat. Ja se chystam odstehovat na zapad Londyna, protoze uz nemuzu vydychat ty nervy, ze zase bouchne metro. A taky mi vstavaji vlasy, kdyz za sebou slysim prudce zrychlit auto. Mimochodem, pomerne nedavno nasli v metru naloz, ale moc se o tom nepsalo... CR se musi nechat, ze tam se clovek vazne bat nemusi.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. července 2017 12:52
Reakce na Amun:

No dobře, ale za cenu toho, že nás zbytek Evropy vidí jako žebráky co když můžou, tak jenom natahujou ruku pro evropský prachy, ale když se po nich chce spoluúčast, tak jsou vychcaný, to je mi trochu stydno, navíc i ta bezpečnost je dočasná, pokud se to systémově bude řešit/neřešit jako dosud, ale znova řikam, že je v Čechách relativně bezpečno je super benefit pro ty, co necestujou, pouze pro ně.

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 07. července 2017 12:58
Reakce na Mutziputzi:

"Jsem si myslela no, stejně nevím jestli je horší český nadávání a xenofobie než jejich možná příliš solidární a pomalá reakce na tu invazi, prostě něco mezi. ..."

Já osobně za mnohem horší považuju tu švédskou reakci, to tiché vyklízení pole - radši se odstěhovat... radši děti přihlásit do školy jinde, jen se nevyjádřit nesouhlasně i proti kriminálním činům jen proto, že by to mohlo vyznít xenofobně. V každé společnosti (a troufám si tvrdit, že i v té švédské) existuje určité procento lidí s rasistickými a xenofobními názory. Pokud se projevují nahlas, má ostatní slušná společnost možnost se ohradit, komunikovat, usměrňovat.

macko.pu
Avatar
07. července 2017 13:01
Reakce na Amun:

Mne prijde, ze Cesi zvykli na klid casto neumi ocenit, jake maji stesti, ze se nemusi rano v metru bat. Ja se chystam odstehovat na zapad Londyna, protoze uz nemuzu vydychat ty nervy, ze zase bouchne metro. A taky mi vstavaji vlasy, kdyz za sebou slysim prudce zrychlit auto. Mimochodem, pomerne nedavno nasli v metru naloz, ale moc se o tom nepsalo... CR se musi nechat, ze tam se clovek vazne bat nemusi.

... ďakujem za úprimný príspevok, ťažko je nám "tuzemcom" hovoriť o londýne a paríži, z novín sa človek dozvie že všetko je v poriadku... ale vy, ktorí tam žijete viete lepšie ako to reálne vyzerá

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. července 2017 13:05
Reakce na siouxsie:

To  by řadoví Češi dělali zrovna tak, ale do toho by hulákali o tom, jak to není jejich vina, ale může za to Merkel, pardon Makrela by ji titulovali a ať si ten Macron vyřeší Calais a pak ať nám do toho kecá, vždyť to zaznívá i tady, a to si troufám tvrdit, že až na výjimky tady nejsou žádný vyložený tupci.

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 07. července 2017 13:06
Reakce na Amun:

Mají progresivní daně jako prase! Ale až na těch pár milionářů, co se radši zdekovali do Monaka, velká většina ty daně platí ochotně a dokonce ráda! Protože je prostě dostanou zpátky - nejen v tom sociálním zabezpečení, ale i v těch silnicích, novejch bytech... knihovny jsou zadarmo, většina muzeí a galerií teď už taky (dobrý i pro nás turisty ) ... kroužky pro děti (hojně využívaný, zejména sportovní) jsou za pár šupů... daně jdou prostě do rozpočtu obcí, kde bydlíš, a každej vidí kam přesně.

Kdysi jsme jeli na koupaliště a já šílela, že nemám cash - co když nebudou brát karty? No koukali na mě jak na cvoka: přece to koupaliště je naše, zaplatili si ho občani, tak jaký vstupný?!

Tak asi tak