Pošta, poštové služby, kuriéri...

31. května 2015 15:38
Offline Tabea
Avatar
4719 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 22:53

milacka to jméno příjemce si tam napsal odesílatel. Pošta tam nic nevyplňuje. Jen udělají čárových kód, naskenujou a tohle vytisknou jako potvrzení o převzetí, zároveň tam má odesílatel číslo zásilky. Podle stranek to pošta převzala a hned zasantrocila. Balíky se můžou poslat jako päckchen (bez tracking a pojištění) nebo jako paket. Podle toho lístku to poslali jako paket a ty jsou všechny pojištěný. Jestli papír vyhodili a tím to uzavřeli, tak jsou to pěkný ....

Tady je seznam druhů zásilek z DE do SK. 

Offline Tabea
Avatar
4719 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 22:55

wendulka Jo, máš pravdu. Obvykle nedočtu všechno až do konce, než zareaguju.

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 29. zaří 2023 11:38

wendulka 

Jo když ptáčka lapají Mně se stalo totéž - u stejnýho eshopu první objednávka a přisvištěla DHL až na místo, teď druhá a plouží se česká pošta. Pěkná sviňárna!

Mimochodem zrovna mi volal pošťák, prej mi doručuje balík, přijďte si na druhý patro! No smůla, že jsem zrovna doma - pomaže ke svý radosti na naší podatelnu, řečí u toho měl jak Palackej. Ty jsem teda uťala hned v zárodku s upozorněním, že měl přitáhnout ve středu. Že prej byl u doktora - koho to zajímá?!

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 29. zaří 2023 21:52

Tabea ďakujem za vysvetlenie.

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 05. října 2023 13:26

reklamovala jsem na České poště způsob doručení (nikdo nezvonil ani nevhodil lístek, jen podle online trasování jsem zjistila že jsem "nebyla doma" a uložili to na poště). Je to obvyklá praxe a stále doufám, že když budu otravná něco se změní..Čekala jsem obvyklou odpověď ve smyslu neoznačeného zvonku či schránky a odpověď předčila mé očekávání. Prý jsem si zásilku převzala osobně na pobočce, takže není co reklamovat

Offline Korsičanka
Avatar
12851 příspěvků moje polička 05. října 2023 14:13

Kammila Stejná odpověď asi čeká mě: v pátek doručovala pošta autem z vedlejšího města RR - muž zrovna odjel, takže lístek ve schránce.

Ve 14:30 si po návratu domů jedu pro balíček na poštu. "Paní Nejedlá sem nedoručené zásilky v pátek nevrací a odjede - do Poděbrad? Domů?"zněla odpověď naší pošt. úřednice s radostí, že jsem naštvaná.

Zkoušela jsem volat rozvoz - to zvedl chudák chlap, který mi vždy vyhoví: "Já vozím jen velký balíky a tlf na ni nemám."

Ok, čekala jsem vztekle do pondělí. Nemocná jsem vyslala muže na poštu s plnou mocí ve 13:30. 

"To musíte mít napsané na našem formuláři... a stejně to tu ještě není!" Tak jsem se oblékla a v 17 tam dojela kašlající, s nudlí u nosu a teplotou. Na moji otázku:"Už to sem vaše nezodpovědná kolegyně konečně dala?!?" jen úsměv a předání balíčku. S parfémovým odstřikem z Polska

Naštěstí byl ok. Ale stížnost na paní Nejedlou do Poděbrad napíšu

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 05. října 2023 17:08

Korsičanka napiš!! I když se nic nevyřeší, člověku se aspoň  uleví a oni se musí zabývat odpovědí!

Offline Korsičanka
Avatar
12851 příspěvků moje polička 05. října 2023 18:13
Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 05. října 2023 21:45

Kammila Korsičanka čítam vaše príspevky, myslím aj na ten môj nešťastný príbeh a dvíha sa mi tlak. Kam sme sa to dostali. Platíme si za služby a pošta? Mám pocit, že z nás robí bláznov. Hnus toto. 

Offline Korsičanka
Avatar
12851 příspěvků moje polička 05. října 2023 22:18

milacka Právě proto to nesmíme nechat být, i když se zdá, že nic nepomůže.

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 06. října 2023 22:09

Posta ma svy specifika asi vsude. Vcera jsme trochu jezdili po Kosovu a jeden spolucestujici si usmyslel v mensim mestecku poslat domu pohled. Nevzali mu ho, ze berou jen srbsky zasilky a on ma nalepenou kosovskou znamku. At si jde na postu o 2 ulice dal.

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 13. října 2023 00:29

Kokoska Fíha, to je drsná historka! 

Já mám opačnou, už 3x se mi marně pokusili doručit balíček, vždycky najdu ve schránce jen upozornění s dodatkem, že si ho mám někde (nepochopila jsem kde) vyzvednout (celé v japonštině), nebo ho pošlou zpátky. Obvykle mi balíčky nechávají u dveří, ale tento měl poznámku, že jde o čerstvé jídlo (blbost, jen nějaké vitamíny). Včera, při třetím neúspěšném pokusu o doručení jsem ze zoufalství napsala na telefon, co tam byl uvedený, textovku prohnanou google překladačem, že budu doma zítra odpoledne a pokud ne, ať tam ten balíček nechají. A do půl hodiny přijel borec znovu a doručil.

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 17. října 2023 22:26

Garfie  príbeh zo šťastným koncom, ja som už rezignovala.Kokoska toto snáď nie je pravda, ale čo sa vôbec čudujem, služby už dávno nie sú tým, čo boli.  

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 18. října 2023 08:00

milacka Ty jsi to vzdala? já pořád čekám že napíšeš, jak se to vyvíjí...

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 18. října 2023 20:16

RoSa ja už fakt neviem, čo viac môžem urobiť. Nemecká DHL tvrdí, že môj balík skončil na colnici na Slovensku a colnica zasa tvrdí, že nemá dôvod zadržiavať môj balík. 
Z parfumo.com som si kúpila toaletku Black Orchid, preprava cez DHL, začína detektívka, drž palce, ak sa "stratí", porazí ma nadobro.

Offline Korsičanka
Avatar
12851 příspěvků moje polička 19. října 2023 09:10

milacka Mně tak chodí většina vůní z Německa i ostatní Evropy a je to ok. Sice balíky vozí většinou Česká pošta, z čehož zas tak nadšená nejsem, ale co nadělám. Hlavně že dorazí.

Je však zajímavé, že naše PPL+DHL v Německu doručuje už za 2 dny16.odesláno a 18.10. na místě v Porýní!!

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 21. listopadu 2023 14:42

Takže o víkendu jsem objednávala dárky. Dva balíky dnes jedou do zásilkovnu na pobočku, která je dnes (jen dnes) uzavřena, ale dojdu tam v papucich. Takže systém automaticky přesměroval zásilky jednu do Rep druhou na Veleslavín jako nejbližší možnou.

Posunout na zítra to nejde a baba na chatu, která nešetřila srdíčkami napsala, že zásilky standardně nepresmerovava a výjimečně mi přesměruje jednu z nich.

Je v tomhle bananistanu vubec nějaký dopravce, s kterým je rozumná domluva?

Online Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 21. listopadu 2023 14:46

Mně doručila Česká pošta balík 17. listopadu. Docela jsem koukala, že fungují o státním svátku. 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 21. listopadu 2023 16:16

continuity mně tohle dělá Zásilkovna poslední dobou, zrovna dneska jsem byla v mý neoblíbený Hrabárně lega

štve mě, že jsem jen o půl hodiny prošvihla termín k "přesměrování" zpátky na moji pobočku - takhle jsem na ně totiž vyzrála minule, on od nich chodí omluvnej mail, že to nemohli doručit na původně vybrané a mám si vybrat náhradní výdejní místo = takže tam zadám to původní

a důvod přesměrování nechápu vůbec, ta "moje" pobočka má furt volnou kapacitu... asi se u tý druhý líp parkuje kurýrovi nebo nevim

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 21. listopadu 2023 17:18

RoSa no mě ten omluvný email dnes nepřišel vůbec. Jinak bych to taky dala jinam. 

Ale zásilka ještě není v té náhradní pobočce, která má otevřeno do šesti. Takže se k ní stejně dostanu nejdřív zítra. Ale nechat to na zítra prý nešlo.