Pošta, poštové služby, kuriéri...

31. května 2015 15:38
Offline Myrtila
Avatar
2977 příspěvků moje polička 21. listopadu 2023 17:46

continuity Zrovna zásilkovna v tomto fakt perlí... mojí mámě takto přesměrovali zásilku do obchodu, který byl celý prosinec uzavřený. Byl to vánoční dárek objednaný na konci listopadu Už nevím, jak to nakonec dopadlo, nějak to za ni musel řešit ten eshop, s ní se vůbec nechtěli bavit.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 21. listopadu 2023 18:06
Reakce na Myrtila:

Už nevím, jak to nakonec dopadlo, nějak to za ni musel řešit ten eshop, s ní se vůbec nechtěli bavit.

​Já letos měla se zásilkovnou poprvé taky zážitek. Objednala jsem si z allegra s doručením na pobočku do potravin k Vietnamcům, co mám kousek od baráku, kam mi už před tím došlo bezproblémově několik zásilek, jenže tentokrát zásilka z krajského rozvozového depa na pobočku nedorazila. A když se tak nestalo ani po týdnu, napsala jsem schválně nejprve dotaz na jejich zákaznickou linku, kde mi druhý den odpověděla mailem slečna ze zákaznického servisu, že se jí zásilku nepodařilo dohledat a že mám kontaktovat e-shop, protože jen oni s nimi můžou otevřít reklamační protokol.

To jsem udělala, ti se mnou během dne pak ještě trochu diskutovali, že dle nich byla zásilka doručena. Tak jsme si vysvětlily přes překladač, že v ten den byla předána zásilkovně od polské pošty a že se tedy obrátí na ně, doufají v brzké vyřešení a ozvou se mi. A ejhle za dva dny se "nelokalizovatelná" zásilka najednou na pobočce zjevila(ne nová, opravdu ta původní).

Offline Myrtila
Avatar
2977 příspěvků moje polička 21. listopadu 2023 18:18

wendulka To je taky dobrý, zvlášt když to je ještě potřeba řešit v cizím jazyce, který neznáš

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. listopadu 2023 20:27

U nás perlí zejména pošta, jednu zásilku mi teď údajně doručovali třikrát, mezitím byla i chvíli na poště (co mám kus cesty), nemusím dodávat, že nikdo nezvonil ani nevolal. Nakonec, že prý je doručená. No nevím komu, mě ne. Naštěstí mi eshop asi po třech týdnech vrátil peníze. Teď druhá zásilka kupodivu doručená na druhý pokus (poprvé opět nikdo nevolal ani nezvonil).

Zásilkovna naštěstí funguje dobře, akorát boxy v okolí bývají plné. Ale místní zverimex má volna dost.

Offline coralline
Avatar
2155 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 08:24

RoSa continuity Mně přišel mail o přesměrování před chvílí. Ale vybrat si nic nemůžu, je to prostě oznámení.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 08:31

coralline no já ten balík pořád nemám doručený. Hlavně, že to nešlo odložit na dnes. Takže se to odložilo a zároveň to poslali někam do Tramtárie.

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 08:43

Taky mi ted zasilkovna napsala, ze balik presmerovava nekam do horoucich pekel za sberny dvur Zmenit to nejde. Bez auta bych se tam snad ani nedostala nebo bych musela poradny kus pesky.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 09:25

Kokoska

Pěšky. To přesně člověk chce, když balík váží 5 kg. 

Já tam budu mít v Tramtárii dva, naštěstí jsou lehké. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 10:08

Kokoska continuity 

Zásilkovna si poslední dobou dělá co chce. Už si přes ně objednávám jen na dobírku, abych s nima mohla vyběhnout! Přesměrovat že to nejde? OK, jak myslíte, já si to prostě (v tý horoucí prdeli) nevyzvednu. Objednám znova přes jinýho dopravce a obchodníkovi doporučím, aby vaše služby ani nenabízel.

A přesměrovat to pak šlo, ne že ne Tomu jejich kurýrovi se totiž zjevně líp zajíždí tam, kam já nechci chodit... pročež mi to ve finále, po přesměrování, musel doručovat vlastně nadvakrát. No, sám se rozhod!

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 10:22
Reakce na barbucha:

Kokoska continuity 

Zásilkovna si poslední dobou dělá co chce. Už si přes ně objednávám jen na dobírku, abych s nima mohla vyběhnout! Přesměrovat že to nejde? OK, jak myslíte, já si to prostě (v tý horoucí prdeli) nevyzvednu. Objednám znova přes jinýho dopravce a obchodníkovi doporučím, aby vaše služby ani nenabízel.

A přesměrovat to pak šlo, ne že ne Tomu jejich kurýrovi se totiž zjevně líp zajíždí tam, kam já nechci chodit... pročež mi to ve finále, po přesměrování, musel doručovat vlastně nadvakrát. No, sám se rozhod!

​Tohle mi nedávno provedl kurýr WeDo. Na adresu mají tříhodinové okno pro doručování, pochopitelně se trefil do té hodiny, kdy nikdo nebyl doma, asi jen o 20 minut. Tak tedy O.K., uložte mi to na výdejní místo, co mám nejblíž. Tvrdil mi, že to místo končí a už zásilky nebere a může jen na nové, nejvzdálenější od domova (pak je ještě jedno, trochu dál,  ale taky ne tak daleko). Tak jsem si ho tedy vyzvedla další den cestou z práce, protože jinak bych se tam vůbec neměla šanci dostat (balíček naštěstí malý), abych o pár dní později zjistila, že výdejní místo, co tvrdil, že končí, normálně pokračuje dál.

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 10:24

Asi jsem jediná, kdo má dobrou zkušenost s přesměrováním- z mé oblíbené zásilkovny s výhodnou otevírací dobou ráno i večer mi zásilku přesměrovali do jiné, která má večerní otevírací dobu ještě lepší a je přímo na autobusové zastávce. Předtím jsem tu výdejnu nějak přehlížela.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 10:32

wendulka 

Jo, je to v těch lidech...

Osobně teda preferuju Alza boxy, pokud to ovšem jde - jeden mám nově na stanici kde vystupuju cestou z práce, člověk tam může ve dne v noci... ta Zásilkovna mě už moc nebaví.

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 10:58

continuity barbucha tak jasne, ze ted jsou volne hlavne ty Tramtarie, komu by se tam chtelo. Hadat se kvuli tomu s kuryrem se mi nechce, zatim jsem se zasilkovnou problemy nemela a doufam, ze po Vanocich zas budou fungovat normalne.

jerry jak se to presmerovani dela? Zadnou moznost jsem nenasla ani v mailu ani v aplikaci.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 11:06

Teď js m narazila chatu na ochotnou paní,co by to i přesměrovala zpět, ale pryje to už naložené a celá zásilka by se tím zpozdila o tři dny. Úplně jsem ji to nevěřila, ale jednu věc bych měla doma rada před víkendem, tak se tam tedy projdu. 

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 11:08

Kokoska 

Mám dvojí zkušenost - v jednom případě poslala zásilkovna mail, že mám do nějaké doby určit pobočku, kam přesměrují. A když neurčím, vyberou nejbližší.

Poruhé (to je ten popisovaný případ) žádný mail neposlali a rovnou přišla SMS, še přesměrují na nejbližší pobočku. 

Offline RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 11:16

Kokoska mně to udělali dvakrát a dycky poslali mail, že do např. 21:30 mám přesměrovat (+link) a pokud to neudělám, dodají to na výdejnu XY... jednou jsem to stihla a přesměrovala zpátky na tu původní (a ne, nebyla vytížená!)

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 11:17

jerry aha, tak to bych se musela domlouvat asi s tou pobockou. No, prave jsem se dovedela, ze posta me nezastihla doma (opravdu jsem nebyla) a balik doruci na postu podle bydliste, coz je o 2 km dal nez kam si to obvykle nechavam posilat. A to je uz jen asi dalsi 2 km k Tramtarii, tak to objedu jednim vrzem, co bych tak doma delala, jeste bych se nudila.

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 11:23

RoSa ja mam zatim jen mail, ze to vezou z kapacitnich duvodu tam a tam a link pro sledovani. Tak treba jeste prijde neco s moznosti zmeny, az to na tu pobocku doruci. Ale to uz je fuk, jak jsem psala, stejne tim smerem pojedu, tak to vezmu s malou zajizdkou oboji. Ale vtipny je to sdeleni "na nejblizsi pobocku", kdyz tu jsou 3 jiny daleko bliz.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 11:25

Kokoskahlavně spousta lidí nemá auto. Já vlastně teď taky ne, muž litá po večerech ke tchýni a Tramtárie má jen do šesti. 

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 11:28

continuity no, to bych musela od nas busem a pak cca 1,5 km pesky tam a zase zpatky na bus. To je nevyhoda naseho bydleni, sice klid a priroda, ale nikde nic. Nejblizsi Zbox je pesky taky asi kilometr.