Pošta, poštové služby, kuriéri...

31. května 2015 15:38
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. zaří 2023 10:10

wendulka mně teda oznámení ve schránce nezanechali

barbucha počkala bych třeba do středy a zašla na pobočku 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 10:34

Evaeva 

Jakou pobočku?! Jsem si zaplatila dodání na adresu Jestli budu muset někam jít, očekávejte výživné zprávy z černý kroniky!

Online jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 10:42
Reakce na barbucha:

očekávejte výživné zprávy z černý kroniky!

​...nebo z cely předběžného zařízení

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 10:44

jerry 

Tam odtud ti budu volat "Chci právníka!"

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. zaří 2023 10:44

barbucha no to já tenkrát taky. Ale adresát nezastižen, neměla jsem ani číslo balíku u čp, přišla jsem na to náhodou v systému DHL, kde byl uveden pokus o doručení a nějak jsem se proklikla na tu poštu a zjistila, že to tam leží už přes týden

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 11:04

Evaeva 

No však jsem psala milostivě. My máme schránky za vchodovými dveřmi, tudíž se ani neobtěžují zazvonit na někoho jiného, ale předávají poštovní doručovatelce, která ho do schránky pak vhodí druhý až třetí den po tom, co už mám balík vyzvednutý z pošty doma.

V lepším případě zazvoní, ale když je doma ségra, ani se neobtěžují čekat, než sjede výtahem dolů a odfrčí. Když jsem náhodou doma já, že jsem trochu rychlejší než ona a hřímám od dveří bytu, že jdu, tak taky nečekají, akorát položí balík před vchodové dveře a jsou fuč.

Vůbec "nejlepší" to bylo teď v srpnu, kdy se na stránkách pošty balík vůbec neobjevil. Na stránkách DHL Deutsche Post jsem pak zjistila, že byl údajně proveden pokus o doručení a balík uložen na poště. Tak jsem teda naštvaně šla na hlavní poštu, abych si ho zase vyzvedla a až tam jsem z jejich interního sledování zjistila, že ho balíkářka odvezla zpět na dodací depo do Žatce. Tak tam slečna z přepážky volala, ať ho další den doručí další den, protože šlo o nábytek a pro ten si do jiného města fakt nepojedu.

Další den dle sledování měl proběhnout pokus. Jenže zase nic. Tak jsem teda volala tentokrát přímo na depo do toho Žatce a zjistila, že do systému to sice naťukali, ale jaksi ten balík nedali na auto. Takže jsem se tedy domluvila znovu přímo s nimi, ať ho doručí další den nebo ať ho proboha alespoň ta balíkářka uloží na poštu tady u nás. Další den už tedy konečně zazvonila a stolek byl doma.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 11:11
Reakce na barbucha:

Evaeva 

Jakou pobočku?! Jsem si zaplatila dodání na adresu Jestli budu muset někam jít, očekávejte výživné zprávy z černý kroniky!

​Sice zaplatila, ale u DHL Deutsche Post, to je ti u české pošty houby platný. Ti ti při neúspěšném pokusu o doručení balík automaticky uloží, pokud si tam nezavoláš a nevyžádáš si opětovné doručení a jak jsem psala výše, že to pak musíš mít ještě štěstí, aby ti ho při tom opětovném pokusu taky milostivě na auto naložili.

Pak mě taky baví GLS. Ti při neúspěšném pokusu o doručení provedou další pokus až za tři dny, jak jsem se dozvěděla na lince, pak další za tři dny a pak teprve uloží do parcel shopu.

Zlatý PPL a DPD, kde si to můžeš přesměrovat, případně to jde po prvním neúspěšném pokusu na parcelshop rovnou!

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 11:42

wendulka 

Tak tak. Už si dám pozor, jakou dopravu nabízí ten kterej eshop! Poslední dobou mám nejradši, když mi to dopravce (typicky DPD) šoupne rovnou do alza boxu, anžto mi jeden přičinili hned na stanici, kde vystupuju, a mám to naproti baráku. Žádný tahání balíku z práce a v mhd... k vyzvednutí kdykoliv.

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 11:44

wendulka tak DHL a Česká pošta se o to poštovný snad šábnou, ne? nepředpokládám, že to ČP dělá zadarmo, tudíž bych na tý uhrazený službě trvala - barb, nedej se!!

Jinak já jsem se dneska zcela náhodou dozvěděla, že mi byl v pondělí dodáván Českou poštou balík, doma jsem samozřejmě byla... a doteď žádnej lístek ve schránce - eštěže ty žlutky v tom maj pořádek!

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 11:49

RoSa 

No trvat můžeš, ale musíš telefonicky, jak jsem psala a realitu jsem rovněž popsala.

Offline letfenixa
Avatar
7978 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 11:59

Snáď to teraz nezakriknem, ale všetky kurierske služby u nás funguju super,  a že ich využívam prebohato

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. zaří 2023 12:31

letfenixa u nás je problém akorát ta pošta a to hlavně ze zahraničí. Jinak si poštou nechávám uložit rovnou do boxu, který mám před domem. Ale když ti nedají vědět, což je při doručování ze zahraničí typické, tak nemáš šanci to kamkoliv přesměrovat a ani nevíš, že je to na poště. Jinak absolutně nemám problém, buď mi to dovezou domů nebo do boxu, které mám všechny blízko.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 12:44

Evaeva 

Stejný problém. U balíku do ruky mi normálně volají jako kurýr a čekají, až já nebo ségra pro balík přijdeme, ale balíčky ze zahraničí od DHL Deutsche Post neštěstí.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 15:29

Neviete, aký doklad používa nemecká DHL pri poistenom balíku? Akosi predávajúci prestal komunikovať, keď som ho požiadala aj o prednú stranu tlačiva s adresami. Na tomto papieri predsa nevidím adresu príjemcu

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 16:21

milacka uz bych se na to vykaslala a pozadala bych banku o chargeback. Oni si to uz s prodejcem vyridi

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 17:05

mooraplatila som prevodom, nie platobnou kartou.

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 18:14

milacka příjemce BR540? no-tě-pic!

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 18:25

RoSa parfum, ktorý som kupovala, takže príjemca je pani Baccaratová č.d. 540, ja už neviem, či sa mám smiať alebo plakať, dnes mi napísal, že tento doklad zahodil. Potom ako chce doriešiť reklamáciu.

Online Tabea
Avatar
4680 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 21:53

RoSa v Německu je DHL (pošta) a DHL expres (kurýrní služba). Takže bych rekla, že pokud odesílatel v Německu pouzije dhl, převezme to v ČR pošta, pokud dhl expres, tak to doručí dhl expres. V ČR dhl (bez expres) není, ne? 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 22:40

Tabea 

No však to jsem psala už na konci předchozí stránky, že DHL Deutsche Post se nerovná DHL u nás v ČR.

Jediný balík, který jsem kdy z Německa dostala odeslaný a doručený kurýrem DHL expres, byla moje úplně první objednávka z niche-beauty v září 2022. Tam bylo číslo balíku složené jen ze samých čísel a přišel mi jako v případech z jiných zemí mail přímo od DHL, na který den je naplánované doručení. V listopadu téhož roku pak už u druhé objednávky číslo balíku začínalo těmi dvěma písmeny, pak číslice a končilo DE - odesláno s DHL Deutsche Post stejně jako všechny další a doručovala už tady česká pošta.