Pošta, poštové služby, kuriéri...

31. května 2015 15:38
Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 10. října 2018 16:42

Renusatko Potrefenáhusa Sweet Potato 

Nó,  já mám výhodu,  že můžu přijet autem až před kancelář, takže přepravce vyloží a já naložím.  Momentálně mám pod regálem nové pneumatiky,  které čekají,  až pojedu do servisu. 

Další výhodou je,  že všichni ti přepravci jezdí přímo k nám a znají mě,  a kdybych náhodou nebyla v práci,  tak to za mě někdo převezme. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 10. října 2018 16:46

Bledule no však píšu, že máme někoho ve vrátnici 24/7 a ani jednou nám nedoručili ani ten papír, že adresát nebyl zastižen...

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 10. října 2018 16:54

Potrefenáhusa  Asi máme štěstí.  Řidiči jezdí jen během pracovní doby.  A taky neobjednávám nic ze zahraničí.  

Offline Myrtila
Avatar
2953 příspěvků moje polička 10. října 2018 19:18
Reakce na Bledule:

Renusatko Docela by mě zajímalo,  jestli existuje přepravce,  u kterého ta změna doručení funguje? 

​Nejlepší je PPL, ta mi vždycky mezi 10. večer a půnocí pošle mail, že podmínky doručení si můžu změnit do 4:00 ráno následujícího dne  Nestihla jsem to ještě ani jednou.

Offline Katrin_kouří_cigarety
Avatar
156 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 09:04

Ale jsou i dobří lidé na České poště - vezli mi balík s granulemi a stelivem pro kocoura, mělo to skoro 20 kg. Doručovatel volal, že stojí před domem, zvoní a nikdo nevychází. Oba rodiče byli doma, ale asi na ně 8.30h bylo moc brzké ráno ehm. S doručovatelem jsem se domluvila, že jim zavolám a hned je pošlu dolů. Nebral mi telefon ani jeden, takže zpět volám doručovateli a omlouvám se mu za to (už tam fakt čekal takových 20 minut). A on: to nevadí, balík je dost těžký, dám Vám ho za branku, ať nemusíte pro něj na poštu. A fakt, balík byl až před vchodem. 

Online continuity
Avatar
33581 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 14:52

nam  teda Ceska posta posledni mesic (ne)dorucuje uplne katastrofalne. kazdy druhy balik nebyl mimoradne dorucovan.

a uplne nejstrasnejsi na tom je, ze do tech dotazniku eshopum pisu, ze je to cajk, protoze pak maji tendence tu postu prestat uplne nabizet. ppl, ktera jezdi jako druha v poradi je u nas jeste katastrofalnejsi (kuryr neni schopen ani obejit barak, aby zazvonil na zvonek) a misto 200m na postu to mam 2km do nejblizsiho parcelshopu. ten je jeste k tomu daleko od zastavky MHD, tak se tam musim hrabat autem - prijit domu, sednout do auta a jet zas zpet.

zlata zasilkovna fakt.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 07. února 2019 08:27

Super, pošta ještě svoje vynikající služby zdraží. nové ceny 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 26. dubna 2019 13:54

Nejen my si stěžujeme na poštu...

https://grapevine.is/mag/last-words/2019/04/26/last-words-the-iceland-post-office-is-the-worst/?fbclid=IwAR3-e9bamAGu8FlcPmojUOcWAiAQTCTRWVfsL_DTk4aaH1mOev7R4b0qOxQ

"We call upon you, Pósturinn, to change your draconian ways. We don’t advocate violence, but you’re making us start to identify with the Unabomber."

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 13:39

A čert vem Island... shledávám, že těch (ještě) horších "služeb" je víc než jsem myslela. Malý cenný psaní pro zřítelnici leželo na švédský poště prosimpěkně 14 dní!!! než se uvolili dát aspoň avízo vo uložený zásilce!

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 14:14

Asi dostanu infarkt. 19.11 jsem poslala doporučený dopis Dali2011 za 55 kč. Bylo v něm 5 vzorků Slumberhouse. Sledovali jsme to a pořád tam jen svítilo, že to pošta přijala do přepravy. 25.11, po několika telefonátech, jsem zásilku reklamovala. Dnes mi přišel dopis, který začíná větou Vaše reklamace byla vyhodnocena jako nedůvodná, neboť na základě předložené kopie podací stvrzenky se nepodařilo zásilku dohledat.

Tak to je snad reklamace důvodná, když to ti idioti nenašli. Co to jako je? 

Online continuity
Avatar
33581 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 14:43

Renusatko

Promin. 

Offline Dali2011
Avatar
příspěvků moje polička 13. prosince 2019 18:50

Renusatko To si snad dělají srandu, ta pošta je opravdu neskutečný podnik

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 22:18

Pošta fakt výborná!

Jdu si vyzvednout zásilku jakože do "balíkovny". Vyvolávací systém po zadání čísel praví, že zásilka není na poště.

Protlačím se k okýnku a mávám mailem, takto výzvou k vyzvednutí. Pani za sklem na mě kouká jak na debila: já to v systému vidim, běžte si to vyzvednout. K jiný přepážce, no samozřejmě.

U další přepážky slabikuju ty čísla a další pani na mě znova kouká jak na debila: to mi dáváte podací číslo! Musela jste dostat v mailu kód k vyzvednutí! (významné pohledy směrem k nebesům, znavené vzdychání included) I předkládám celej mail i mobil se sms, pani študuje... a jejda, voni vám ho tam zapomněli vložit!

Vot těchnika. Thurn Taxis se v hrobce vobrací!

Online jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 23:27
Reakce na barbucha:

Thurn Taxis se v hrobce vobrací!

​Nevobrací - ten tam chudák rotuje.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 23:30

jerry 

Normální větrák!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 23:31
Offline Kokoska
Avatar
28240 příspěvků moje polička 15. prosince 2019 22:18

S tím zrychleným vydáváním balíků přes kód je to zvlášť o nervy, pokud jdete třeba poslat dopis. Kdyby tuhle službu dělala jedna přepážka, tak super, ale když plynule chodí lidi jeden za druhým střídavě ke všem přepážkám, já tam dřepím jak blbec půl hodiny, je to k vzteku.

Offline stes
Avatar
7333 příspěvků moje polička 16. prosince 2019 04:54

Moje příhoda z pátku je slabej vodvar a xkrat opakovanej vtip čp... Vecer najdu listek, ze mě nezastihli, přestože jsem paty nevytahla. Zvonek zvoní, mobil uveden. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. prosince 2019 09:59

stesjá si to pak nechávám znova doručit, to už se většinou povede. Dá se tam vybrat i den, kdy to mají doručit.

Offline zelene.oko
Avatar
556 příspěvků moje polička 16. prosince 2019 10:05
Reakce na Renusatko:

Asi dostanu infarkt. 19.11 jsem poslala doporučený dopis Dali2011 za 55 kč. Bylo v něm 5 vzorků Slumberhouse. Sledovali jsme to a pořád tam jen svítilo, že to pošta přijala do přepravy. 25.11, po několika telefonátech, jsem zásilku reklamovala. Dnes mi přišel dopis, který začíná větou Vaše reklamace byla vyhodnocena jako nedůvodná, neboť na základě předložené kopie podací stvrzenky se nepodařilo zásilku dohledat.

Tak to je snad reklamace důvodná, když to ti idioti nenašli. Co to jako je? 

​Mě takhle jednou pošta ztratila zásilku (s největší pravděpodobností ji někdo ukradl, byla v ní dárková poukázka a na tu si někdo v cílové destinaci nakoupil) a odpověď byla, že mám smůlu, protože pošta "ručí za zásilku pouze od podání do dodání". Psala jsem poštovní ombudsmance, odtud mne pořád přehazovali k jiným pracovníkům, až po pár mých elaborátech mi napsala sama ombudsmanka, že se tedy omlouvají a že příslušné pracoviště, kde došlo ke ztrátě zkontrolují a reklamaci mi proplatili, ale fakt se mi nelíbí systém, kdy mne někdo okrade a pošta to prostě zakryje výše zmíněnou odpovědí.