Pošta, poštové služby, kuriéri...

31. května 2015 15:38
Online Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 30. května 2023 01:25

barbuchaNo bude to asi opruz, ale Dilia přeci stejně musí časem dohledat, jestli se ty peníze (jejich závazek vůči tobě) vyplatily. Pokud ne, tak ti furt dluží, kdyby složenka byla šestkrát ztracená.  Pokud ano, na poště chtějí při výplatě poštovních poukázek OP, tak snad si je někam do systému zapisujou (aspoň teda doufám).

Offline letolet
Avatar
552 příspěvků moje polička 30. května 2023 06:49

barbucha já jsem se po nedávné anabazi s vyplatni složenkou odeslanou na už rok zemřelého dozvěděla, že když si ji do 30 dnů nevyzvedne, tak posta peníze na její výplatu určené odešle zpět odesilateli a pak můžu situaci teprve řešit. Takže i tvoje penize čeká stejná cesta. Pak už jen reklamace, ale to bych ti u pošty nepřála. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30597 příspěvků moje polička 30. května 2023 13:05

Isca letolet 

Jo, ono se jim to vrátí a pak mi to pošlou znova (plus podají reklamaci).

Ale to furt neřeší to co chci já, totiž nalezení a drakonické potrestání pachatele!

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 09. srpna 2023 14:33

Objednala som si z parfuma parfum, dhl.de mi ukazuje len prijatie zásielky dňa 1.8.2023. A žiadna notifikácia. Mám sa začať báť o zásielku a aj o peniaze? 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. srpna 2023 15:44

milacka a to je české dhl nebo zahraniční? Jestli zahraniční, tak bych zašla na poštu, ty oznámení o balících jim teď dost váznou.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 09. srpna 2023 17:20

Evaeva Nemecká dhl.

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 09. srpna 2023 19:53

milacka Nejlepší je napsat přímo jim- popros muže, ten se u nich vyzná Je tam někde žádost o zasílání mailů dle pohybu zásilky.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. srpna 2023 20:07

milacka zkus se podívat, jestli tam někde není číslo, pod kterým to předali české poště. Mně takhle taky nedala čp vědět, ty avíza jim hrozně váznou, balík ležel už asi deset dní na poště

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 09. srpna 2023 21:58

Korsičanka Evaeva ďakujem za pomoc, manžel tam volal, ohlásil sa len robot, dosť som z toho nervózna, objednávala som priateľke Baccarat Rouge 200 ml fľašu za dosť veľkú sumu, tak dúfam, že balík dorazí. Ešte mám normálny tlak, dúfam, že nebude dôvod na infarktové stavy. Zavolám aj na poštu.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 10. srpna 2023 08:43

milacka Německa DHL předává na hranicích zásilky české poště, bohužel já jednou našla (podle toho trackovacího systému) boty pro dítě na poště v Chebu. Držím palce, mám dojem, že pošta přestává úplně fungovat, u nás (v Praze!) už se doručuje jen 2x týdně a tuhle mi přišla upomínka za nezaplacený účet za telefon s datem 20.6.  

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 10. srpna 2023 08:51

milacka jinak k tomu trackovacímu číslu jsem se dostala tak, ze když dlouho nic nešlo, napsala jsem do obchodu a oni mi ho poslali. Od pošty jsem se nedozvěděla zhola nic.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 10. srpna 2023 10:19

Mohučankasledovacie číslo mi poslal, len sa neaktualizuje, je tam len údaj o podaní zásielky dňa 1.8.2023. Stále dúfam, že parfum dorazí.

Offline Tabea
Avatar
4680 příspěvků moje polička 10. srpna 2023 18:53

milacka to je u obchodů častý, že vytvoří to trackovací číslo, tím pádem dostaneš e-mail, ale pak jim to ještě trvá, než to zabalí a pošlou. I když 10 kalendářních dní je celkem dlouho. Jestli se to zítra nehne, psala bych odesilateli. 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 10. srpna 2023 20:52

Tabea parfum som neobjednávala z obchodu, ale z druhej ruky z inzercie parfuma. Predávajúci mi poslal foto podacieho lístka. Zajtra mu napíšem, nech zavolá do dhl.de a zistí, čo sa deje. 

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 04. zaří 2023 09:39

milacka Jak ti to dopadlo? Mně našel Hermes balík po 5 měsícíchJsem napnutá jak kšandy, jak bude parfém vypadatSnad tento týden dojde

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 04. zaří 2023 14:01

Korsičanka po 5 mesiacoch? Aj to je možné? Daj vedieť, v akom stave je. Mne predávajúci písal, že balík je stratený, peniaze mu vrátia a pošle mi ich na účet. Podotýkam, že je to čiastka 290,-€. Prešli 3 týždne, zatiaľ nenapísal. Dnes sa mu ozvem. Neviem, či aj v Nemecku platí 30 dňová lehota. 

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 04. zaří 2023 14:33

milacka Nevím, moje Němka psala Hermesovi několikrát a pak mi poslala 1/2 ceny, kteroují teď budu muset(svědomí mi nedá) vrátit:(

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 04. zaří 2023 22:25

Korsičanka dostala som dnes odpoveď:

 ich hab mitbekommen
Angeblich ist das Paket in Slowakei in der Zoll
Und ich schaue jetzt, wie ich das Paket zurückbekommen kann, wenn ich das überhaupt zurückbekommen kann

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 04. zaří 2023 22:27

KorsičankaČítam, že nie som v problémoch sama

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 05. zaří 2023 08:04

milacka No, slniecko tu několikrát zmiňovala, že celníci u vás jsou kapitola sama pro sebe, tak tam opravdu možná tvůj balík leží. Zkus od ní zjistit tlf na ně, jestli je možné tam vůbec volat.