Pošta, poštové služby, kuriéri...

31. května 2015 15:38
Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 05. zaří 2023 08:31

Korsičanka myslela som si, že v rámci EU preprava tovaru nepodlieha colnému konaniu

Online Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 05. zaří 2023 08:43

milacka Já taky. Ale celníci jsou nevyzpytatelní. Mně spoustu balíčků z N - přepravovaných německou DHL - jde nejdříve na nějakou stanici, jež zkoumá mezinárodní poštovní zásilky, a někdy tam leží i 2-3 dny a pak to posunou na dodávací poštu.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 06. zaří 2023 16:07

Korsičanka a môžem sa na colnej správe aj informovať, čo je s mojou zásielkou?

Online Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 06. zaří 2023 16:32

milacka Když se tam dovoláš, tak proč ne? Mně se to nikdy nepovedlo, ale někomu ano.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 06. zaří 2023 20:13

Korsičanka zajtra skúsim, ďakujem.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 09. zaří 2023 07:27

Korsičanka podarilo sa mi spojiť s colnou správou, zamestnanec mi len povedal, že balíčky z EU nezadržiavajú, opakoval stále to isté, strácam nádej, že sa k parfumu dopátram. S peniazmi sa lúčim tiež

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 11. zaří 2023 14:14

milacka pýtaj si od odosielateľa priamo číslo zásielky, toto vyzerá divne. Áno colnica ke 5eraz problém, ale nsozsj nie je dôvod, aby to tam ležalo (ovšem DHL je tiež kapitola sama o sebe...)

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 11. zaří 2023 16:08

slniecko číslo zásielky mám, pri sledovaní bol status len o podaní zásielky, ďalej žiadna notifikácia. Ticho už mesiac.

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 11. zaří 2023 19:17

milacka platila jsi kartou? Tak to reklamuj u banky, chargeback

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 16:46

Prišla som o peniaze aj parfum. Nemecká DHL sa odvoláva na to, že mi zásielku údajne držia na colnici, na otázku na ktorej, žiadna odpoveď. Colnica moju údajne zásielku nemá. Takto skončil poistený balík.

Nemám slov, lúčim sa s tučnou sumou 290,-€, všetci sa zbavili zodpovednosti. Je mi mdlo, cítim bezmocnosť aj hnev. Nič mi však z týchto emócii nepomôže, asi len čo najskôr zabudnúť.

Online continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 17:53

milacka at odesílatel napise reklamaci, pokud byl balík pojištěny, buď se vrátí nebo to musí řešit. 

Přes co si to kupovala?

Online continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 17:56

milacka pokud nemá zásilka žádný aktualizovány status, tak reklamovat. Kdyby přešel hranice, vidět by to bylo určitě. Ještě je možnost,že je na celnici v Slovinsku, ale začala bych formální stížnosti na DHL. Musí odesílatel, on je klient. 

Pokud je nekontaktní, tak charge back nebo reklamace u provozovatele platformy, kde si to kupovala. 

Online continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 17:59

milacka jinak pokud máš i formaci o té zásilce od odesílatele,tak je možné, že to vůbec neposlal. Protože je divné,že zásilce nejsou žádné další data. Ona je zavedená v systému při zadání požadavky, možná ji tam odesílatel ani nedoručil. 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 26. zaří 2023 14:09

continuity mám od neho (parfumo) len toto

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 26. zaří 2023 14:14

continuity a ešte tento mail, momentálne som na Cypre,  posledná komunikácia predávajúceho bola, že urobil maximum, že viac urobiť nemôže.

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 27. zaří 2023 21:24

DHL mi rovněž zle hnula žlučí. Objednala jsem tašku u Breuningera a zaplatila si dodání DHL. Dneska měli přisvištět. A kulový! Voni to předali český poště, proslulý mizerným doručováním!

Takže nepřišlo nic (ačkoliv mě odesílatel ujistil že dnešek je ten den) a vzhledem k tomu, že v pátek si beru volno a chtěla jsem to dodat do práce, můžu jen doufat, že to dostanu snad někdy příští týden. V lepším případě. A možná taky nedostanu nic, když jsem to jak blbec zaplatila předem

Odesílateli jsem hned napsala co si o tom myslím, ať se laskavě postará... a jak ještě někde uvidím zasílání přes DHL, okamžitě jdu od toho.

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 27. zaří 2023 22:22

barbucha DHL tady přece ale jezdí, ne?! proč to předávaj Český poště?

milacka já bych to teda nevzdávala - zaplatí to ten poslední, kdo to papírově převzal a dál to nepředal.... asi nějaká colnička už pekně voní...

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 27. zaří 2023 22:27

RoSa 

No právě. Naposled když jsem objednávala dopravu DHL, tak mi to prostě přivezla DHL. Ale nebyl to ten Breuninger myslím.

Online continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 00:12

RoSa předávají to tomu, kdo má zrovna kapacitu. Takto mi občas zásilku z porzellantreff přivezla DHL a občas česká pošta, tak jsem se ptala kurýra. Je to vždy napínavé. 

U nás teda skrz rozkopané ulice pošta nedoručuje už vůbec, sem tam člověk zahlédne pošťáka. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 00:12
Reakce na RoSa:

barbucha DHL tady přece ale jezdí, ne?! proč to předávaj Český poště?

​Protože záleží na tom, o jaký typ balíku se jedná. V Německu máš DHL Deutsche Post, což není totéž, co DHL tady u nás. Jejich balíky začínají dvěma písmeny a končí DE. No a s nimi má partnerskou smlouvu bohužel Česká pošta. Jsou pojištěný, ale bohužel Česká pošta jsou takový lemplové, že jim přestali tady v ČR přidělovat sledovací číslo po převzetí. Dřív to aspoň bylo braný jako obchodní balík ze zahraničí. Teď už ti to balíkář akorát předá, ani podpis na to nechce. Ani se neobtěžuje volat, i když je na balíku uvedeno tvoje telefonní číslo, bo to není balík do ruky. Jen když ti uloží na poště - pokud ti teda milostivě zanechá oznam ve schránce.

Zlatý časy, když tu partnerskou smlouvu měli s PPL. Ta bohužel funguje už jen u polské DHL.