databáze 131740 vůní od 8971 značek a 1696 parfumérů

Shalimar Parfum Initial L'Eau Guerlain

Shalimar Parfum Initial L'Eau
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2012
určení: pro ženy
hlava: bergamot, pomeranč, grapefruit, neroli
srdce: kosatec, jasmín, zelené tóny, damašská růže
základ: tonka, mandle, vanilka

výroba ukončena

Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (11.9.2018 )

Shalimar Parfum Initial jsem nevydýchala, tudíž jsem ani v tomto případě neočekávala zhola žádnou změnu. Mandlově citrusový začátek mi do jisté míry připomněl AA Orange Magnifica, ovšem poté se vůně rozvinula směrem k lehkým zeleným květinám, mezi kterými se prolínaly hladké mandle a prach z omítky. Vše dohromady pak utvořilo hebkou nasládlou obláčkovou vůni, která se po několika hodinách proměnila ve sladké seno s uzenými mandlemi. První Shalimar, který bych mohla nosit....a ráda!!!

Avatar
daniela (15.5.2018 )

Odlehčená verze (EdT) od vůně Shalimar Parfum Initial (EdP). Nejvíce ze všeho mi připomíná Shalimar Cologne (který tedy v té době ještě nebyl), v květinovějším duchu, prostě takový letní, méně sladký svěží Shalimar. Ze začátku se zelenými ovocnými tóny (trochu jako mandarinková kůra), pak cítím ořezané pastelky (dřevo a lak) a ty už ve vůni zůstanou (je možné, že to má na svědomí ten mrkvový kosatec?). Chvílemi vynikne frézie, která mě vždycky překvapí, protože se objeví jen někdy. Možná záleží na počasí. Pačuli cítím méně než ve verzi EdP, tady je opravdu ten nesladký Shalimar a pastelky. Zní to zvláštně, ale je to moc příjemná vůně.

Avatar
wendulka (23.5.2016 )

Ano, tak tady už se na rozdíl od SPI můžeme s Thierrym bavit. Sice to není Shalimar a vlastně vychází z SPI, ale bere si z něj jen to dobré, tj. hořké neroli se svěžími bio citrusy (nejvíc cítím pomerančovou a grepovou dužinu) a mrkvový kosatec, ovšem bez hlíny. Především se však verze L´Eau vykašlala kromě pačuli i na pro mě zatrápený vetiver a trio kosatec-jasmín-růže tu tím pádem nic nedusí. Naopak plynule přejde k ambrově-pižmovému základu SPI s našlehanou mandlovou tonkou a vanilkou, který Thierry v téhle verzi obohatil o perlivé coca-colové podtóny otočníku.