EU a ilegální uprchlíci

21. dubna 2015 10:58
Offline RoSa
Avatar
8254 příspěvků moje polička 15. listopadu 2015 14:08
Reakce na domenica:

Jo - nějak jsem editovala a koukám, že bohužel i ten odkaz na článek... tak díky za uchování linku!

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 15. listopadu 2015 14:17
Reakce na domenica:

Ten Tvůj odkaz na zajímavý článek zmizel, ale teda musím říct, že tohle je jeden z nejlepších textů k tématu, co jsem v poslední době četla. Výborný rozbor situace, podložený solidními znalostmi a zajímavé úvahy. A bohužel, žádná rychlá a jednoduchá řešení, vedoucí k úspěchu, a zklidnění situace v Evropě se nerýsují. A při zmínce o Asadovi, který má na svědomí víc!! mrtvých než Islámský stát... kdopak ho teď masivně vojensky podporuje a snaží se ho udržet u moci?

http://reportermagazin.cz/krvava-blizkovychodni-valka-ted-v-evrope/



Přečtěte si více na: http://reportermagazin.cz/krvava-blizkovychodni-valka-ted-v-evrope/

To je ten článek? V tom případě se k tobě musím přidat. Výborná analýza.

A je jasný, že Putinovi současná situace víc než vyhovuje. :/ Podpora Asada = zároveň podpora tříštění Evropy bez možnosti intervence NATO, protože to by už definitivně znamenalo přímej konflikt s Ruskem...a to chtěj všichni že všeho nejmíň.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 15. listopadu 2015 17:23

Uz i velmi korektni Svedove priznavaj, ze pristehovalci jsou problem a dzihadisti vyrustaj primo ze svedskyho kompostu.

http://www.thelocal.se/20151115/swedish-city-is-largest-recruiting-ground-for-islamic-extremism

Tak ja nevim. Kdyz se neco prokaze jako znacne zdravi a zivotu skodlivy, budu to jeste vic podporovat, nebo se budu snazit to omezit?

Offline daniela
Avatar
1758 příspěvků moje polička 16. listopadu 2015 11:21
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 16. listopadu 2015 14:55
Reakce na daniela:

Super přirovnání s tou druhou světovou... ale obávám se, že ne každýmu ten nesmysl dojde.

Tak hlavně že vyvěsíme francouzskou trikoloru po všech sítích a barákách. Z toho se islámisti hned tak nevzpamatujou 

Offline daniela
Avatar
1758 příspěvků moje polička 16. listopadu 2015 15:04
Reakce na barbucha:

Tak zrovna ta trikolora je pěkná, jak jinak Francouzům říct, že jsme s nimi alespoň v myšlenkách  Ale ti zodpovědní "nahoře" by se měli fakt probrat a něco dělat. Mimochodem, nějak není slyšet o Merklové, od pátku...

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 16. listopadu 2015 17:18
Reakce na daniela:

Super článek.

Veliká škoda, že Evropa dnes nemá dalšího Churchilla.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 16. listopadu 2015 18:34

S Klausem ml. občas nsouhlasím vůbec, někdy tak napůj a někdy do puntíku...no a tady uhodil hřebíček na hlavičku:

Státníky ale nemáme od toho, aby byli otřeseni, ale aby něco dělali.

To, že se hrozím zhnědnutí veřejnýho prostoru, už jsem tu psala xkrát. To, že za to může přimárně absolutní nekompetence vedení, je bohužel fakt. My totiž máme hromadu politiků, ale státníky žádný.

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 16. listopadu 2015 22:14

S Klausem ml. souhlasím/nesouhlasím jak kdy, podobně jako Hoolinkah  a tenhle článek bilanci ve prospěch souhlasů moc nezvedne. Věřím, že kdybychom se setkali u sklenky vína, na spoustu věcí bychom měli podobný názor, ale způsob, jakým napsal tenhle článek, mě neoslovuje a je tam několik pasáží, které by mohly sloužit jako učebnicový příklad demagogie.

Naopak, po té včerejší analýze Michala Musila mě oslovil text Jaroslava Bousky. Je na fb, ale ne každý se tam pohybuje, tak si dovolím přetisknout. S velkou částí souhlasím, o něčem třeba pochybuju, ale celkově mi to připadá jako zajímavý text k přemýšlení:

"Pár postřehů k tomu, co víme – nebo bychom měli vědět.

a) Jeden z útočníků zřejmě přišel přes Řecko, nejméně tři další byli občané EU. Stejně jako ti, co zaútočili na Charlie Hebdo. Je nereálné, aby mezi statisíci imigrantů nebyli žádní příznivci IS, ale znovu se potvrdilo, že zásadní nebezpečí plyne z desítek tisíc přívrženců IS, kteří mají pasy EU; většina z nich je celou dobu tady, v horším případě prošli výcvikem a bojovou praxí a vrací se. Na rozdíl od žadatelů o azyl mají volnost pohybu, znají zdejší prostředí, mluví bez přízvuku. Je jich dost, jsou ideálními teroristy, a proto budou jádrem působení IS v Evropě i nadále, ať už se k nim připojí pár utečenců nebo ne.

b) V desetimilionové ČR se loni stalo 17 000 násilných trestných činů. Je vhodné mít to na paměti ve chvílích, kdy určití lidi a média – jistě v nejlepší víře – vyzdvihují každý problém spáchaný někým z cca milionu letošních uprchlíků. Totéž platí o muslimech jako celku. V EU jich žije na 20 milionů a pokud by byli tak krvelační, jak se leckdo rád tváří, žijeme v permanentní intifádě.

c) Teror z Paříže by leckomu mohl pomoci pochopit – pokud by o to stál – proč mnozí z nás usilují o pomoc uprchlíkům. Jsme v šoku ze 130 zmařených životů, ale přes 200 tisíc obětí války v Sýrii (z toho minimálně 70 tisíc civilistů) bereme jako číslo. V Nigérii letos podobní maniaci povraždili několik tisíc lidí; v Pákistánu jsou při podobných útocích desítky mrtvých každý měsíc. Přesto většina Čechů večer nahodí fotku s trikolórou a začne hledat důvody, proč těm lidem nepomáhat, proč je věznit, proč je vracet do zoufalých lágrů v Turecku nebo ideálně rovnou do vlasti.

d) Jak co nejvíce posílit náboráře IS? Chovat se hnusně k těm, co před ním utíkají, případně k muslimům, co s námi žijí v klidu a míru.

e) Pokud nechceme, aby mladí Evropané tak snadno propadali fanatismu, je záhodno tvrdě trestat jakékoli výzvy k násilí nebo k nenávisti vůči jakékoli skupině lidí. Výzvy k vraždění lidí mají někdy za výsledek vraždění lidí, a pokud je chceme schovávat pod svobodu slova, jsme pitomci. To ovšem musí platit pro všechny, kdo takové věci šíří, ne pouze pro muslimy.

f) Je naivní domnívat se, že nejsou plánovány další útoky. Otázka, kterou se musíme zabývat více než jakoukoli jinou, je: Existuje jiná cesta, jak omezit hrozbu od nepřítele uvnitř, nežli zničení IS jako organizované struktury ovládající konkrétní území? Při vědomí všech rizik a komplikací plynoucích zejména z následné správy „vyčištěného“ území se obávám, že cokoli jiného bude znamenat pouhé čekání na další organizované útoky. Ani rozprášení IS jim nezabrání, ale výrazně omezí jejich organizační a finanční možnosti, sníží atraktivitu IS pro další bojovníky a umožní snazší infiltraci jednotlivých buněk. A pokud s vojenským řešením souhlasíme, znamená to pozemní operaci, mrtvé vojáky atd."

Offline RoSa
Avatar
8254 příspěvků moje polička 16. listopadu 2015 23:05
Reakce na domenica:

No... vyznívá to tak, že nebezpečí číhá v ghettech zde již existujících - viz ti útočníci, občané EU... (o tom není pochyb, vždyť se tam i policie bojí vlézt), a že od chudáků uprchlíků/noviců nic zlého netřeba očekávat - a já si k tomu dovolím podotknout: zatím!

Autor to asi zamýšlel jinak, ale po přečtení textu a v té souvislosti bych naopak řekla: nebylo by zapotřebí nejdřív uklidit ten stávající bordel vezdejší (tj nezvládnutá integrace), než to sem začneme hrnout houšť a houšť?

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 16. listopadu 2015 23:07
Reakce na domenica:

Poslední věta textu Jaroslava Bousky" A pokud s vojenským řešením souhlasíme, znamená to pozemní operaci, mrtvé vojáky atd."

Co myslel tím atd?

Včera Francie dle oficiálního vyjádření shodila na Rakká 20 bomb, zda jsou ve městě civilisti, to nevíme, televize neukáže nic.

edit: aha, Boušky, díky za rozšíření obzoru. Ten článek je k zamyšlení, zvl. bod a,f 

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 16. listopadu 2015 23:21

 

Charlie Hebdo. Život půjde dál

Ale s karikaturou pádu ruského letadla mě nakrkli.

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 16. listopadu 2015 23:32
Reakce na RoSa:

Ono je to takhle asi trochu vytržený z kontextu jeho dalších příspěvků. Nově příchozí uprchlíci jsou nové nebezpečí, když né v první a druhé generaci, tak ve třetí... (i když za současného stavu spíš dřív). Bouška je, co do integrace příchozivších, poměrně "nesluníčkářsky tvrdý" (ochota pracovat, pracovat na sobě a "zkousnout, že žijou ve společnosti, kde je normální plno věcí, který jim normální nepřijdou, od karikatury po bikiny. A ty, co to nezkousnou a budou dělat problémy, je zapotřebí naložit do letadla a odvézt zpátky.") 

Jinak souhlasím, stávající bordel je neúnosný a měsíce tolerované vstupy statitisíců uprchlíků bez dokladů, živelně, bez důkladné selekce (až dodatečné a nedělám iluze, jak důkladné, viz útěky a zázračná zmizení těch, co "neprošli") je pomalá sebevražda. Když ne bezpečnostní, tak sociálně-ekonomická, i když někteří představitelé EU stále ještě tvrdí opak.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 17. listopadu 2015 06:42
Reakce na domenica:

No jo, ale těžko naložit někoho do letadla v druhé nebo třetí generaci od nově příchozích

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. listopadu 2015 09:00

Čtivej příspěvek na blogu Hatema Berrezougy: # Ano! Je to mým jménem

"Tolik bych si přál říct a psát taková prázdná slova a prázdná hesla, jako # Ne mým jménem, anebo Terorismus nemá náboženství, ale bohužel, hluboko v sobě vím, že je to lež a musíme konečně najít odvahu si to přiznat, nejdříve sobě a poté těm, kteří nás jednou přijali a které ohrožujeme, protože žijeme buď ve stavu sebeklamu, anebo hrajeme roli užitečných idiotů."

Vesměs se to příliš neliší od toho, co před nedávnem napsal Abdennour Bidar. Odluka církve od státu je to nejdůležitější, akorát v případě Islámu mnohem složitější než u nás...:/

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 17. listopadu 2015 09:36
Reakce na Hoolinkah:

Kéž by ten text strhnul lavinu podpory muslimů, žijících v Praze, v ČR, v Evropě. A hlavně, začalo se s realizací, pěkně bod po bodu. Každopádně, hezky se to čte v tom moři beznaděje.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 17. listopadu 2015 10:20
Reakce na domenica:

Nebudu příliš rozebírat bod b), kterej podle mě patří k těm nejhorším podpásovejm argumentům  Jako násilný trestný činy se dějou vždy a všude (a naopak nejsou výsadou pouze křesťanskýho světa, kdyby si to snad někdo myslel), ale ne vždy a ne všude ve jménu nějakejch pofiderních ideí. Nelze srovnávat domácí zabijačku nebo hospodskou rvačku s atentátem na naprosto nevinný obyvatelstvo - a ten, kdo to dělá, by zasloužil (kromě pár facek) jen nejhlubší opovržení. Kdykoliv se něco stane, dozvíme se, že "vy taky (bijete černochy)"?! 

Ale k bodu d)

Kdo se choval hnusně k těm atentátníkům, pocházejícím již z Evropy? Odepřel jim někdo přístup ke vzdělání? K práci, jejich vzdělání odpovídající? A pokud žádné nemají, čí je to vina? Tolik k často se vyskytující argumentaci sociálním vyloučením (nemluvě o štědrých podporách i pro tyto "vyloučené")... 

Jestli chtějí někoho vinit, případně rozmetat na kousky, nechť jsou to jejich rodiče. Státy (t.j. obyvatelstvo, platící daně), které je přijaly, se k nim chovají nadmíru vstřícně. Školy s programem jen pro přistěhovalce, sociální pracovníci, starající se výhradně o ně... ministerstva, zabývající se jenom imigrací... 

Sakra kdybych se zrovna nevrátila ze země, která se o ně stará pomalu líp než o vlastní občany... a jejíž občani se chovají tak korektně, že (nám, xenofobům) až zrak přechází... tak bych se možná na chvíli zamyslela  A přesto se spousta sympatizantů (neřku-li rovnou útočníků) rekrutuje zrovna odtamtud! Jak je to tedy možný?!

Osobně si to vysvětluju tím, že nebudou nikdy spokojený. Nikdy, dokud nebudou mít nejen to všechno, na co si jejich spoluobčani vydělali za desítky let usilovný práce, ale dokud nebudou mít víc než oni. A vždycky si budou mít na co stěžovat, i kdyby do nich někdo jen nedopatřením strčil ve frontě. Nebo je odmítne nějaká blondýna  

A ani u nás se k nim nechová nikdo "hnusně" - co je to za nefér naznačování?!  Útočí na ně někdo na ulici? Pliveme na tetiny v šátku? Podrážíme jejich dětem nohy?! V mým okolí jich bydlí spousta, těch ošátkovanejch holek... choděj po nákupech, s dětma na hřiště, do školky - ve skupinách s kamarádkama bez šátku... jejich manželům taky nikdo nenadává...  v životě jsem nezažila jedinej problém. K arabskýmu trafikantovi choděj lidi nakupovat úplně stejně, jako k vietnamskýmu zelenináři (kterážto komunita mi kupodivu bombou nevyhrožuje). Divný, ne? Myslím tady, v naší náckovský komunitě 

Mimochodem u nás ve špitále existujou přísný směrnice, kterak jednat s muslimským pacientem (a zejména pacientkou). Myslím tím samozřejmě jinak (mnohem "citlivěji"), než s pacientem "obyčejným". Zajímalo by mě, jestli se takovejch ohledů dostane i našinci v muslimský nemocnici...

Tolik k výmluvám na hnusný zacházení.

Offline RoSa
Avatar
8254 příspěvků moje polička 17. listopadu 2015 10:34
Reakce na barbucha:

Říkala jsem si, žes určitě přišla holkám rozbít bábovičky 

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 17. listopadu 2015 10:55
Reakce na barbucha:

Nerozčiluj se v dnešní sváteční den! Ten bod

d) Jak co nejvíce posílit náboráře IS? Chovat se hnusně k těm, co před ním utíkají, případně k muslimům, co s námi žijí v klidu a míru.

směřoval k současnosti. K nově příchozím a ke vzrůstající vlně nenávisti (jakkoli pochopitelné, vzhledem k situaci posledních dní a měsíců) vůči muslimům šmahem, včetně těch, co tu už žijou.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 17. listopadu 2015 11:12
Reakce na domenica:

Těžko se nerozčilovat, když se neustále - notně sebemrskačsky - odvádí pozornost kamkoliv jinam od skutečnýho problému. A skutečnej problém nejsou dnešní nálady majority. 

Nebo jsem cestou propásla nějaký zprávy o vzniklejch pogromech?

Mno. 

Jinak jsem někde zahlídla poměrně zajímavej názor... že místo proklamací, odsuzujících muslimský teroristický činy, kterýma nás přispěchali obohatit zástupci muslimský obce (ale jo, každá snaha dobrá), by bylo velmi vhodný, aby si udělali pořádek mezi sebou. Pochopila jsem to tak, že v mešitách a muslimskejch komunitách vůbec mají daleko lepší přehled o sobě navzájem, a jistě dobře vědí, kdo z nich inklinuje k násilí, resp. nemůžou si toho nevšimnout. Takže oznámit případnýho (sprostýho) podezřelýho odpovědnejm složkám by nebylo tak od věci a prakticky dílem okamžiku.

To ovšem přepodkládá, že ostatní členové komunity nebudou až tak solidární a s těma myšlenkama nesympatizujou. Zatím jsem si nevšimla, že by jedinej muslim udal druhýho. Ani jedinkrát před jakýmkoliv atentátem poslední doby!

Kdo mlčí, souhlasí.