databáze 110837 vůní od 8245 značek a 1541 parfumérů

Fate Woman (Eau de Parfum) Amouage

Fate Woman (Eau de Parfum)
značka: Amouage
parfumér: Piot, Dorothée
rok: 2013
určení: pro ženy
hlava: bergamot, pepř, skořice, chilli paprička
srdce: růže, jasmín, narcis, kadidlo, labdanum
základ: vanilka, pačuli, benzoin, kadidlo, kastoreum, kůže, větvičník
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
slniecko (16.10.2019 )

....alebo keď sa orientálna značka pustí do kadidlovky európskeho charakteru. A výsledok je jedinečný. Studené kostolne-kadidlové tóny obklopené pestrým a teplým orientálnym korenisto-živočíšnym virvarom, korunovaným narcisovo-kvetinovým tónom, kontrast ako delo, ktorý proste nutne vzbudzuje emócie. A moja pokožka ho "nezje", takže aj s peknou výdržou a silážou.

Avatar
jerry (06.1.2019 )

Sladce balzámová vůně, hodně jemná až tělová. Postupně se k balzámu přidalo zakouřené dřevo a kožené "živočišno".

Avatar
ntiti (22.7.2018 )

Někde jsem četla, že připomíná opium, trochu mě to zaskočilo, ale opravdu…hned po nástřiku – malý závan podobný Opiu jakoby ze sousední zahrady.....O­kamžitě nastupuje jemně piakntní pepř s kořením, chvíli se převalují s papričkou a bergamotem, po ustálení vystupují květiny, nejdřív hodně krásných narcisů, po něm růže s jasmínem v typickém amouage-pudru, pod ním cítím kadidlo, všechno to obaluje lehkým kouřem. Tato květinovo-kadidlová kombinace neslábne, první hodinou sílí, ale pravda, že se do prostoru příliš nešíří, spíš se drží u těla, avšak po 2 hodinách se opět z toho obláčku kolem těla, tu a tam, snad někde metr nade mnou znovu uvolnují zákmity toho mírného náznaku Opia ze sousední zahrady, po dvou hodinách vnímám vůni podobně jako ji velmi dobře popsala Wendulka.
Dle mého soudu – vůně intimní, svádivá na večer.
Držela na mě 4 hodiny, pak jsem šla spát.

Avatar
Dalia (17.5.2018 )

Čarování barev …

Fate je pro mě esencí podzimních barev a vůní. Tóny bronzové, hnědé, červené i temně modré, stříbřitý lesk vodních kapek … mokrý chlad i teplé pohlazení podzimního slunce.
Květinová nektarovost s pečlivě odměřenou dávkou na prach namleté skořice a pár vloček pikanterie chili, jemný dým kadidla a balzamický dotek pryskyřic, v němž nechybí ani duši laskající mechově nadýchaná vanilka.
Fate je esencí lechtivé sladkosti kořenitých gurmánských tónů a květin, kadidla a dřev a také špetky živočišné smyslnosti. Krásná vůně!

Avatar
wendulka (19.1.2015 )

Jestliže s Interlude a Beloved jsem byla tak trochu rozpačitá, to jsem ještě netušila, jak mě vypeče Fate. Nesnáším, když se mi vůně jednou stranou líbí a přitom si musím na ruce málem vyhloubit díru, abych si jí vůbec užila a přesně to je její případ. Pořádně si člověk užije jen bergamotově svěží mýdlový začátek s téměř nesladkou prachovou skořicí, pepřem a štiplavou paprikou (koření), díky čemuž se mi na malinký okamžik vybaví Epic, ale v mně líbivé light verzi.

Po chvilce vůně nepatrně zkysne a přidává se lehce živočišný jasmín z Ubaru z chladným kouřovým kadidlem, jenže místo aby se vůně rozezpívávala, ona čím dál tím víc šeptá. Nakonec mizí i jasmín, zůstává jen kadidlo s hladce zbroušenou kůží, suchým dřevem a špetkou hřejivého musku. Přes to je přehozen tenounký závoj chladných tónů chypre. Dojde sice k jistému zahuštění krémovou vanilkou a miniaturní kapičkou medu, jenomže vše se stále děje jen přímo na kůži, a tak drží pár hodin, jenomže jakmile vzdálíte nos na víc jak 10 cm, nepoznáte zhola nic a po třech hodinách už je pryč úplně :? .