EU a ilegální uprchlíci

21. dubna 2015 10:58
Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 11:59
Reakce na barbucha:

Tak Norimberg už jsme si nechali ujít letos. Ale tak zas když máme v Praze ty tuším 3. nejhezčí na světě......

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 12:05
Reakce na RoSa:

Určitě to byla jen nehoda a nezvládnuté řízení - vždyť prý neuměl řídit!  

To je fakt, musíme mít pochopení... než se z velblouda přeučíš na kamion, chce to přece jen trochu cviku.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 13:35
Reakce na barbucha:

Tak makrela neví  

Náš způsob života nám už vzali - letošní Silvestr se už asi nebude tak vesele slavit, a vánoční trhy si pravděpodobně napříště necháme ujít...

No nevim, od roku 2001 se stalo poměrně hodně teroristických útoků na neislámský svět a zatím jsem si nevšimla, že by si někdo něco nechal vzít. Letadlem se lítá čím dál víc, metrem se jezdí, na ohňostroje se dívají davy lidí po celém světě taky v klidu, myslím, že se to nedotkne ani těch vánočních trhů nebo slavení Silvestra. Ale pokud by se na příští rok tak polovina letošních počtů na ty trhy na Staromáku neodvážila, byla bych ráda, konečně bych si mohla tu jejich nádheru a atmosféru vychutnat 

Amun
Avatar
20. prosince 2016 14:18
Reakce na ice:

Mne prijde, ze v CR jakozto velmi bezpecne zemi je to jine. Ja ziju v Londyne a musim rict, ze davum se velmi snazim vyhybat. Certvy zazitek: prestupovala jsem na stanici Victoria(velmi prelidnene nadrazi) a nekde spadlo neco hodne tezkeho, byla to fakt rana. Moje prvni myslenka byla, ze v metru bouchla bomba, vsichni totalne zmrzli na miste, kazdy se snazil urcit smer. Je mi velmi neprijemne v prelidnenem metru, po utocich v Bruselu jsem se opravdu bala jet do prace. Stejne tak nam zrusili ohnostroj na Temzi po utocich v Parizi, autority se baly verejneho shromazdovani. Vsude u vanocnich trhu jsou posilene hlidky. Rozhodne vidim zmenu. Nerikam, ze kazdy to vidi stejne jako ja, samozrejme do metra musime vsichni, vsichni obcas jdeme mezi lidi. Ale zmena tu je. Stejne jako velkou zmenu vidim v Parizi ted a pred deseti lety.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 14:21
Reakce na ice:

Jo, to bude fajn. Možná tam najdeš i nějakou pěknou tašku, když budeš mít štěstí

Hele, letadlem se lítá a metrem se jezdí, protože se musí. Máme snad přesedlat na koňský povozy, pomohlo by to? 

 I kdybys chodila třeba do práce pěšky, nebude ti to nic platný (zvlášť pracuješ-li ve velký a známý budově). Potíž je právě v tom, že nikdy nevíš, kde to bouchne znova. Ovšem žít musíš, t.j. jít do práce, nakoupit... pro děti do školy... ale život v neustálým ohrožení už prostě není co bejval. O ten příjemnej pocit bezpečí jsme zkrátka přišli...

A ještě ke všemu nám snad chtěj namluvit, že (jakejkoliv) útočník je čistokrevnej Fritz Schmitke aus Dresden: "Ministr vnitra de Maizière odmítl spojovat útok s migrační vlnou a politikou vlády. "  Pštrosí politika se nikdy nikomu nevyplatila...

Offline Sweet Potato
Avatar
34826 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 14:38
Reakce na barbucha:

Myslím, že s pocitem neustálého ohrožení v Čsku žijí ještě pořád jen plašani a paranoici. Kéž to tak zůstane!

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 15:24

@barbucha @Amun 

To s tím Staromákem byla nadsázka.  Mluvím o celém světě, když zmiňuju metro (ok, někdo jím musí), letadla (nevšimla jsem si, že by lítali jen ti, co nutně potřebují)a ohňostroje, laserový show a všemožný velikonoční a vánoční trhy, který se jen hemží,  jak místním obyvatelstvem, tak kvanty turistů ze všech koutů světa. I ty blbý nákupní centra jsou furt narvaný k smrti, konaly se olympiády, fotbalový mistrovství (eura a finále ligy mistrů vždy beznadějně vyprodaný obrovský stadiony). To moc o strachu lidí nesvědčí. Prostě jen řikám, že současné dění a teroristické aktivity za posledních 15 let nedonutily Evropu měnit životní styl a zvyklosti a nevěřim, že někdy k nějakým dlouhodobým změnám dojde.  

edit: asi neumim zmínit adresáty píspěvku...

Amun
Avatar
20. prosince 2016 16:10
Reakce na ice:

Tak ono zalezi, jak moc velkou zmenu clovek mysli. Ja treba pamatuji, ze se do letadla smelo s nuzkami. Pripadne pamatuji Pariz bez vojaku se samopalem na kazdem koutu :D a take si vzpominam, ze ne vzdy tam byl zakazany ohnostroj. Vsechny ty zminene veci funguji dal, ale s vyrazne vetsimi opatrenimi. Uz si proste davam pozor, kam jdu a vic si vsimam ostatnich. Take vsude v metru jsou hlaseni, ze mame hlasit jakekoli opustene zavazadlo. Velke zmeny jako hromadny strach vlezt do metra, to by se asi muselo neco dit kazdy tyden, ale nemyslim si, ze vsechny ty utoky v lidech zustaly bez povsimnuti.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 16:31
Reakce na Sweet Potato:

jasně, a ti lidé v paříži, co se málem ušlapali na jedné z pietních akcí, když po nějakém útoku (vidíte, bylo jich tolik, že už si je člověk ani přesně nepamatuje, už to je dost velká změna života) někomu vypadlo něco z kapsy nebo narazil vozíkem do kandelábru a vydalo to větší hluk. to byli asi všichni češi.

už jen to, že hodně lidí při nějaké panice venku automaticky napadá, že jde o terorismus, a to se rozhodně neděje jen v čechách, je obrovská změna životního rytmu národů. zas bych čechy tak neponižovala. pokud vím, tak minimálně těch pár němců, co znám, se taky necící zrovna komfortně.

až nějaký ten útok zažijete sama, nebo se dotkne přímo někoho známého, a poslední dobou to není zas tak nepravděpodobné, uvidíme, jestli budete stále tak nad věcí.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 16:53
Reakce na Amun:

Nejen že se mohlo do letadla s nůžkami, pitím atd. Ale zcela běžně byla počas letu (kromě startu a přistávání) otevřená pilotní kabina. Synové se tam pravidelně chodili dívat. To jsou pravda jen takové detaily, bez kterých se dá normálně žít. Ale mám obavu, že to bude spíš ještě horší. Všude.

Amun
Avatar
20. prosince 2016 16:56
Reakce na crazydaisy:

wow, tak pilotni kabinu si pamatuji otevrenou jen pri nastupu do letadla, i kdyz je pravda, ze z poslednich let uz je i tehdy zavrena, pokud me pamet neklame. Ale pri celem letu, to ziram :D Jinak co se tyce novych opatreni, moc nechapu baleni rtenek/mini kremu atd atd do tech zaviracich igelitek. Jelikoz oboji pri letu pouzivam, na palube igelitku oteviram a veci pouzivam. Takze ten ucel mi unika.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 17:05
Reakce na crazydaisy:

to je to zahřívání žáby :)

pro nás malé detaily, a našim dětem nepřijde divné, že budou nedejbože žít jako v izraeli, a budou mít pocit, že se přece nic nemění. vždyť dál létají letadla a lidi jezdí metrem a chodí do muzea. akorát mají při všem za zády chlapa se samopalem, u všeho kameru, a semtam někdo umře.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 17:11
Reakce na Amun:

Mě překvapili před měsícem na Ruzyni, když mi přes kontrolu pustili rozpitou litrovou flašku s vodou. Byla jsem připravena ji vyhodit - a prej můžete . Asi vypadám zcela mírumilovně.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 17:14
Reakce na Jiná Realita:

Jo, jo, ta plíživost je zrádná. A já mám tu smůlu, že si dost pamatuju a skleroza zatím nic moc.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 17:15
Reakce na Amun:

 Reagovala jsem na větu Náš způsob života nám už vzali - letošní Silvestr se už asi nebude tak vesele slavit, a vánoční trhy si pravděpodobně napříště necháme ujít...Fakt by mě zajímalo, kolik Evropanů kvůli terorismu nebo uprchlíkům bude Silvestra slavit míň vesele. 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 17:19
Reakce na ice:

No minimálně ti Evropané, co letos přišli o své blízké.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 17:53
Reakce na crazydaisy:

Ano, ti pravděpodobně nebudou slavit vůbec. Ale pevně věřím, že jsi pochopila, že o těch nemluvím.

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 17:59
Reakce na crazydaisy:

Boze, to je argument. Stejne jako tvrzeni Jiná Realita, ze az se stane neco pribuznemu Sweet Potato, tak se na vec bude divat jinak.

Tak to je snad jasne, ze pokud mi zemre pribuzny ci utok zaziju sama, tak asi budu mit vetsi obavy. Tady je prave rozdil v tom, jak ten strach pocituji nezucastneni, a jak rekla Sweet Potato, nejvic se tresou lide, u kterych je ta sance zazit utok treba hodne nizka. 

Jiná Realita: vas negativismus a radikalni postoje, kdy mate tvrde reseni na vsechno, tak nejak podtrhuji nedostatek nadhledu a rozhledu. 

V poslednich dvou tydnech jsem mela sest letu. V Parizi jsem casto, byla jsem tam i behem prvniho utoku na redakci a nemohla jsem do metra, stanice byla uzavrena, vsude policie. Utok v Nice zazil pribuzny osobne. Vanoce a Novy rok budu slavit bez uzkosti a to i po Berline. Timto nerikam, ze nic nehrozi, ci nedejboze, ze se problemy s pristehovalci nemaji resit, ale ty reci o tom, jak nic neni stejne a ze clovek uz nemuze v klidu zit svuj zivot jsou strasne. 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 18:04
Reakce na ice:

Ale jo, chápu, co myslíš. Lidé většinou mění názor nebo zvyky pouze na základě vlastního zážitku či zkušenosti. A to je asi dobře, protože bychom už jinak strachy vymřeli.

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 18:21
Reakce na crazydaisy:

Ale jo, chápu, co myslíš. Lidé většinou mění názor nebo zvyky pouze na základě vlastního zážitku či zkušenosti. A to je asi dobře, protože bychom už jinak strachy vymřeli.

No prave.