EU a ilegální uprchlíci

21. dubna 2015 10:58
Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 14. listopadu 2015 09:06
Reakce na cinkja:

To netuším... mám takový dojem, že nad tím nikdo nemá kontrolu

Tuhle jsem někde četla, že z nějakého německého tábora s uprchlíky určenými k deportaci zpět do své vlasti (zamítnutý azyl) zmizelo neznámo kam (!!) 700 běženců (myslím, že byli z Afghánistánu)...

Jsou jak blechy, ty už nikdo nepochytá!

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 14. listopadu 2015 10:15

Je to příšerné . Člověk se s těmi všemi informacemi od přátel a s nekonečným proudem zpráv médií z míst útoků a téméř v přímém přenosu cítí tak blízko... V tuhle chvíli je Paříž ochromené město. Prázdné ulice, nefungující infrastruktura. Musí se zase rozproudit, začít žít po svém a držím jí (nám) palce.

Jedna z prvních věcí, co mě dnes ráno napadla, jak se strašně, ale strašně netěším na reakce, komentáře a mudrování, zaměňování příčin a následků, hlavně hodně nahlas a ve zkratce, jedné, druhé a vlastně všech názorových stran (protože jich je samoztejmě hodně, mnohem víc, než jen ty dvě, jak by se mohlo z našich médií zdát, čili ta, co by potápěla čluny s dětmi a střílela preventivně každého muslima a ta, která by pomáhala lidem v nouzi, dokonce i těm s mobilem, a rozhodovala o každém individuálně). Jsou situace, kdy mi nejvhodnější přijde aspoň chvíli mlčet. Ale jak vidět, ani mně to nejde . Každopádně, bude těžké nežít ve strachu, čím dál tím víc, a nejen v Paříži.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 14. listopadu 2015 10:28

Snad nezůstane jen u prohlášení typu "Světoví politici odsoudili teroristické útoky ve Francii" a začne se konečně něco dít/řešit...

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 14. listopadu 2015 12:17
Reakce na RoSa:

Bojím se,že ne. Vlajky se stáhnou do půl žerdi,uctí se oběti,politici všech zemí se spojí a jeden za druhým učiní prohlášení a to bude vše. Ovšem,co jiného? Škody jsou napáchány,vrátit uprchlíky nelze,lidi se budou bát víc a to nic dobrého nemůže přinést.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 14. listopadu 2015 13:36
Reakce na domenica:

Pise mi kamaradka z Parize... ze uz vubec nevi co ma delat... dva radky strachu...   je to des!

Ale i kdyz se netesis na komentare (a zejmena na podobne tem mym ), tak ja si to neodpustim: Kdyz se podivas na vsechny masakry v Evrope posledni doby, kdo je ma na svedomi? Hinduisti snad? A bez podpory na miste, bez znalosti prostredi, by se takhle precizne koordinovanej a bohuzel uspesnej utok nikdy nemoh povest... Z toho pro me plyne jedine - o pritomnost muslimu u nas neni co stat, vzdycky to bude hrozba. At udelas co udelas... at se budes chovat jakkoliv vstricne a servilne.

A zrovna Francie! To je vdek za to, ze jich tam prijali statisice (a vetsinu jich vydrzujou).

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 14. listopadu 2015 13:38

"Humanismus je luxus, který si moderní společnost může dovolit v časech míru. Jenže Evropa je ve válce a stále více lidí začíná tímto humanismem pohrdat"

http://svobodneforum.cz/dusledky-teroru-evropa-uz-nemuze-byt-jen-hodna-jinak-prijde-katastrofa/

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 14. listopadu 2015 15:47
Reakce na barbucha:

To nemůžeš vědět, na jaký komentáře se těším nejmíň.

Ti, co to provedli, jsou zločinci, islámu se zpronevěřili a spousta (muslimských) uprchlíků prchá právě před nimi a před touhle hrůzou. Čímž rozhodně nebagatelizuju nebezpečí, plynoucí z masivního a blbě kontrolovaného přílivu a přijímání uprchlíků, protože i kdyby tam šlo jen o zlomek (potenciálně) nebezpečných jedinců, ve výsledku jich bude obrovská síla a zárodky hrůzy do budoucna (nakonec, v Paříži jich stačilo k rozpoutání pekla snad jen 8). Navíc, ve spoustě zemí mají už vytvořené docela dobré zázemí

No a taky mě netěší tohle, protože to teda taky není o co stát a včerejší události jsou pro tuhle partu jako sprška živé vody.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 14. listopadu 2015 16:39
Reakce na domenica:

Ale neblbni, to je tak lacinej obrazek... prece nackove byli i predtim. Ja to nemam rada - pokazdy, kdyz se neco podobnyho stane (a ze jsme toho videli uz dost), vyrojej se dobre mineny obavy pred narustem fasistickejch nalad. Je to skutecne nas nejvetsi problem v soucasny dobe?!

Ja to pokladam za pouhy odvadeni pozornosti od skutecnyho nebezpeci. Ze strany "bily sily" nam, ani nikomu jinymu, nic nehrozi. Ty jejich vykriky na namesti te na na cucky neroztrhaj... a konzervativni strany (s prehledem vyhravajici treba zrovna ted a "tady"), nejsou zadny fasisti. Jo, jsou - vlastne jejich volici -  proti imigraci. Ale jsou to volici, kteri maji s temi imigranty zkusenosti, o kterejch se nam - zatim - ani nezda. Vedi, proc jsou proti...

Ale zehrat na nacky nic nestoji a clovek se hned citi tak nejak na vysi, ze je lepsi nez oni (zvlast kdyz jsou vzdy prezentovani jako nevzdelane socky). A je to rozhodne vic "in", nez politicky nekorektne priznat, ze islam je nebezpecnej, jakoz i jeho vyznavaci. To by mela Evropa resit.

Jinak jsem ochotna uznat, ze ne kazdej Arab apod. je nenavistnej muslim - zrovna odpoledne jsem potkala jednoznacnyho Araba, vedouciho si na voditku mopsika  Tak ten bude urcite hodnej

A vidim, ze podobnejch nazoru je plnej FB - jakoze "extremismus v CR nechceme". No baze nechceme. Ale proc bychom se meli bat extremismu naseho, maleho ceskeho... kdyz nas ohrozuje extremismus nesrovnatelne vrazednejsi?! Ze by proti tomu ceskemu bylo snadnejsi a pohodlnejsi "bojovat"?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 15. listopadu 2015 08:40
Reakce na barbucha:

1. Protože se to dá jistě řešit (a věřím, že i razantně) bez toho, abychom si musile pěstovat extremismus vlastní. Extremismus to řešení neusnadňuje, naopak.

2. Malý český extremismus mě bude narozdíl od toho druhého pronásledovat denně. Extremismus není nic jinýho než kolektivní psychopatie. V tom se žije nesnadno.

3. Jakákoliv debata na téma "obrany evropských hodnot" potom už není legitimní. Evropskej extremista umí bejt stejně šikovnej jako ten islámskej. O tom už jsme se přesvědčili. Neextremista už se potom nemá o co opřít (mám na mysli nějakou kulturní identitu). A o to jim jde, ne?

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 15. listopadu 2015 09:03
Reakce na Hoolinkah:

K bodu 1, razantní řešení by bylo, kdyby se NATO angažovalo v ochraně evr. hranic. Což se nestane...

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 15. listopadu 2015 11:20
Reakce na Hoolinkah:

No, a je to tady. Misto debaty o tom, co nas skutecne ohrozuje (na zivote), se budeme bavit o nasem extremismu?

1. Extremismus  nekdy reseni naopak usnadni - dle meho skromneho nazoru - protoze se, diky sve zkratkovitosti a nekompromisnosti, nebude tydny a mesice utapet v neplodnych debatach (ktere nas dozajista cekaji - viz Charlie Hebdo a co se stalo potom: totiz NIC) a bezzubych proklamacich.

2. Maly cesky extremismus te sice otravi, lec nezabije. Navic ty plky nemusis poslouchat - na rozdil od kalasnikova u hlavy, kteryho ignorovat jde jen velmi nesnadno.

A neplet se, ze se to u nas stat nemuze. Muze... a prijedes do Prahy na sraz, vlezes do metra nebo na Vaclavak, kde se zrovna bude nejaky hovado tesit na brzke setkani s pannami v raji...

3. Obrana evropskych hodnot bude legitimni vzdycky. Evropsky hodnoty porad jeste prevazujou nad ne-hodnotama, a porad jeste muzeme bejt na to, co tu nasi predkove vybudovali, hrdy... a ne se za to stydet. Na misce vah lezej na jedny strane dva tisice let, na druhy je let dvacet. Ktera vic vazi? Ja teda s kulturni identitou problem nemam.

Ostatne soudim, ze islam ohrozuje (nas) svet atd. atd.  

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 15. listopadu 2015 11:42
Reakce na barbucha:

Islam ? Ja bych rekla, svet ohrozuji pologramotna, militantni, lehce zmanipulovatelna hovada, ktera se za islam  schovavaji, o islamu jako takovem nevi zhola nic, koran v zivote nevideli a ve sve blbosti si mysli, ze kdyz svet zbavi bezvercu, ze budou moci pozivat jejich vyhody. Ze ty vyhody musi nejak vytvorit, to uz jim nejak nedochazi. A bezverec je kazdej, kdo se ma lip nez oni.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 15. listopadu 2015 12:04
Reakce na náťa66:

"A když narazíte na nevěřící, utínejte jim hlavy, až je zmasakrujete; ostatní dejte do řetězů… A ti, kteří jsou kvůli Alláhovi usmrceni – budou uvedeni do ráje"

Ale mas pravdu, ze ne kazdej se dzihadu ucastni. A ze jsou to sami zavistivi frustrati, souhlasim rovnez.

 Nicmene ze vsech nabozenstvi (hnuti) je to ted to jediny, v jehoz jmenu nas ohrozujou primo na zivote, a primo v nasich domovech.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 15. listopadu 2015 12:14
Reakce na barbucha:

Bohužel.. musím souhlasit s barbuchou. Jak dlouho ještě si tohle necháme líbit?

Jsem pacifista a velmi nekonfliktní typ, ale z tohohle už je mi FAKT špatně.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 15. listopadu 2015 12:36

Žvástalka Jourová teď na ČT1 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 15. listopadu 2015 13:23

Trochu mi to připomnělo ten vtip:

Uprchlíci buší na bránu města a volají: Otevřete, otevřete! Pomozte! Utekli jsme z naší země! 

Lidé uvnitř se ptají: A před čím utíkáte?

Odpověď: Před islámem. 

Ptají se dál: A co nám přinášíte?

Odpověď: Islám. 

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 15. listopadu 2015 13:35
Reakce na RoSa:

Ten Tvůj odkaz na zajímavý článek zmizel, ale teda musím říct, že tohle je jeden z nejlepších textů k tématu, co jsem v poslední době četla. Výborný rozbor situace, podložený solidními znalostmi a zajímavé úvahy. A bohužel, žádná rychlá a jednoduchá řešení, vedoucí k úspěchu, a zklidnění situace v Evropě se nerýsují. A při zmínce o Asadovi, který má na svědomí víc!! mrtvých než Islámský stát... kdopak ho teď masivně vojensky podporuje a snaží se ho udržet u moci?

http://reportermagazin.cz/krvava-blizkovychodni-valka-ted-v-evrope/



Přečtěte si více na: http://reportermagazin.cz/krvava-blizkovychodni-valka-ted-v-evrope/

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 15. listopadu 2015 13:48
Reakce na barbucha:

Ale gouno. Pořád se jenom debatuje o tom, jak humanisti nepřinášej žádný konstruktivní návrhy. Já ty konstruktivní návrhy postrádám na všech frontách. Z jedný strany "uprchlíci jsou všichni bez výjimky hrozný chudáci", z další strany různý impotentní hospodský mobilizace virtuální domobrany, a odjinud zase fikaný odvádění pozornosti od fyzických viníků k tomu, kdo za to všechno přece může, že jo. (Bohužel je to zároveň náš nejsilnější spojenec, takže jako jedinej smysl takovejch argumentů vnímám snahy vrátit se do jinýho macešskýho náručí...). Semtam rozumnej názor, kterej - kdyby ho zastávalí ti skutečně vlivní - by konečně mohl vést k řešení, a kterej se bohužel většinou úplně ztratí...

Náš extremismus je jen protipól našeho přebujelýho liberalismu, kterej celou debatu dál tříští, jelikož oba extrémy už z podstaty věci postrádaj pragmatismus a objektivitu. Pokud někdy něco usnadní, tak krátkodobě. A potom co?

Pokud jde o ty evropský hodnoty, konkrétně teď v tomhle případě jde o "volnost, rovnost, bratrství". S tím, že mnoha příznivcům těch myšlenek teď zároveň schází zdravej rozum, souhlasím. Přesto ale Le Penovou nevnímám a nebudu vnímat jako vhodnou alternativu...natož pak jedinou vhodnou alternativu. V takovým případě já se svojí identitou bohužel problém mít budu.

O to, co mi hrozí nebo nehrozí v pražským metru se přít nechci. Já si moc dobře uvědomuju i tuhle hrozbu. Stejně jako se chci znova vracet do Paříže a užít si to tam. To, že se štítím zkratkovitýho myšlení přece neznamená, že jsem automaticky naivní vítající "sluníčko".

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 15. listopadu 2015 13:56
Reakce na zdensy:

K bodu 1, razantní řešení by bylo, kdyby se NATO angažovalo v ochraně evr. hranic. Což se nestane...

No to asi bohužel ne (nebo možná nakonec jo, kdo ví), ale konstruktivní řešení by to rozhodně bylo.