Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 22. října 2021 09:36

dynda cerpadlo je draha vec a potrebuje elektrinu;-), to se ti s nejvetsi pravdepodobnosti nevyplati. FV mozna jo, zalezi na dispozicich. CEZ resit nemusis, mrkni na smlouvu kdy ti konci fixace a do te doby bys mela byt v klidu, i kdyby byla zmena na poradu dne tak tem stavajicim zakaznikum nezvedaji zas o moc.

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 22. října 2021 09:40

Marbuša Jo, ten citát je prý v pořádku. Což zas tak moc nemusí znamenat. Mne spíš pobavilo, že čirou náhodou ho zná i Vondráček, a taky v němčině.

Zde k tomu citátu:

Tento na první pohled generický citát pochází z německého překladu Vladaře od Niccola Machiavelliho. Když si však přečtete tento odstavec v kontextu, zjistíte, že tento italský myslitel naopak před přílišným spoléháním se na čas varoval, jak z německého překladu zjistila kolegyně Markéta Boubínová. „Nikdy nedali na zásadu dnes do omrzení opakovanou lecjakými našimi mudrci, že čas hraje pro nás. Moc dobře věděli, jak vratká je to berlička,“ píše mimo jiné Machiavelli. Vladař, jeho nejznámější dílo, je však známý tím, že ať už zastáváte jakékoliv myšlenky, najdete v něm vždy citát, který potvrzuje to, co si myslíte.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 22. října 2021 09:49

viktorka_od splavu 

Díky, radši se na to podívám.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. října 2021 10:11

Marbuša Byl k tématu a Zeman reagoval rychle. Známe jeho zvyk ukazovat svoji povýšenost právě citací mouder Ale jak píše Sweet Potato , zas tak prozkoumaná moudra nemá

Offline Liesel
Avatar
1438 příspěvků moje polička 22. října 2021 10:31

viktorka_od splavutepelné čerpadlo sice potřebuje elektřinu, ale úspora oproti elektrokotli je veliká, jede max za 1/3 spotřeby elektřiny a při dnešních cenách je návratnost rychlá. 

Offline Beranka
Avatar
379 příspěvků moje polička 22. října 2021 10:34

Já nerozumím, proč se zdůrazňuje z některých dosti stran, že prezident je schopnej se podepsat, takže je schopnej vykonávat funkci a přijmout demisi vlády a jmenovat novou.

To jako je práce prezidenta měsíc nic nedělat a pak někam hodit 3 podpisy??? Když teda nejsme naštěstí ve válečném konfliktu. Co tím včerejším videem nám jako chtěli opravdu sdělit?

On leží v ÚVN na KARIM? Tam před pár lety ležel náš kamarád, nevnímal atd., to je jedno, ale když jsme za ním chodili na návštěvy, tak nám pláště ani jiné ochranné pomůcky nedávali (bylo to před covidem).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 22. října 2021 10:53

Liesel  otazka co znamena "rychla"

a s jakyma cenama pracujes, kdo ma starou fixaci treba jeste na dva roky a necha se poplasit tak urcite nevydela..

Offline Kokoska
Avatar
28240 příspěvků moje polička 22. října 2021 10:54

Beranka asi je to různé, už jsem myslím psala, že na Vinohradech bez zelenýho ani krok a dovnitř mě pouštěli na bzučák - neexistovalo, že by se po JIP pohybovala neevidovaná osoba.

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 22. října 2021 10:56

k tepelnemu cerpadlu doporucuji tento podcast - diskuse zeny s odbornikem

https://ceskepodcasty.cz/episode/BqJBssk1cwt33gGbTtn3

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 22. října 2021 12:18

Beranka Asi jediným smyslem podepsání toho papíru fakt bylo dokázat, že prezident je schopen "pracovat". Protože to nepřesvědčilo, mělo to dosvědčit to video. To se imho úplně nepovedlo, ale někdo to holt vidí jinak.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. října 2021 12:44
Reakce na Sweet Potato:

Beranka Asi jediným smyslem podepsání toho papíru fakt bylo dokázat, že prezident je schopen "pracovat". Protože to nepřesvědčilo, mělo to dosvědčit to video. To se imho úplně nepovedlo, ale někdo to holt vidí jinak.

​Došla jsem ke stejnému závěru.

Offline Liesel
Avatar
1438 příspěvků moje polička 22. října 2021 12:48

viktorka_od splavu nemluvím o již zafixovaných tarifech. Ale pokud do nedávné doby tvořila cena elektřiny třetinu celkového vyúčtování tak teď, když se cena za silovou el zvojnásobila z necelých 2 tis tak klidně i na 4 tis a více, tak se poměr ceny v celkovém vyúčtování změní a může to být i víc než polovina. Tak pouhá změna spotřeby o 2/3 nižší bude mít tedy zásadní vliv na spotřebu/cenu a nutná investice do TČ se tedy zkrátí o rozdíl ceny energie.

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 22. října 2021 13:19

dynda Hele na to čerpadlo se podívej, pokud plánujete bydlet ještě dlouho:-D. Naši přátelé si ho dávali téměř všichni, sambo si taky drbe hlavu, že jsme neměli šetřit a jít do toho. 

Takže ta elektrika tak hoří? Já to musím vyřešit našim, ale vůbec nevím z které strany to vzít teda. Myslela jsem, že jeste počkáme. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 22. října 2021 14:05

Karja 

My máme i udělanou přípravu na čerpadlo vyvedenou až ven z baráku. Zatím mě účty za elektriku vůbec netrápily, právě jsem ani nikdy neměla potřebu hledat alternativu k čezu. Asi teda přišel čas, když ono je teď toho tolik...

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 22. října 2021 14:08

Sweet Potato 

Všichni jsme viděli, že zcela jistě udrží několik vteřin pero... Zveřejnění toho videa mi připadá daleko víc přes čáru než všechno, co se kolem té hospitalizace řeklo a napsalo. Mynářův styl je fakt bezkonkurenční.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. října 2021 16:04

dynda rozhodně čerpadlo. Je to nejlevnější způsob vytápění elektřinou. Ano, vstupní investice je vyšší, ale pak nemůžeš elektřinou topit levněji.

Mám ten nejvýhodnější tarif, právě pro vytápění elektřinou.

Teď právě mi skončila tříletá fixace a hned jsem to prodloužila na další tři roky za stejnou cenu. A rovnou i vedlejší chatu.

Kdyz jsem před rokem vytápění řešila, vyšlo mi čerpadlo jako nejlepší.

Kdyby mi ten vořech nezapomněl dokončit revizi a spol, měla jsem ten tarif hned.

Ja mám čerpadlo vzduch-vzduch, jako klínu.

Vy do baráku budete potřebovat vzduch-voda a normálně to rozvést jako jakékoli jiné topení. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 22. října 2021 16:14

Dadoo 

Rozvody v domě máme, doma už by se nic dělat nemělo. My toho protopíme málo, máme takový srandovní elektrokotlík a ten výhodnější tarif, budu to muset nechat propočítat. Teď by ta návratnost asi vypadala jinak než před lety.

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 22. října 2021 19:47

Karjaja ti o tom cerpadle psala, ze to je dobre. Neda se to jeste? My se takto oplachli na vice mistech. Muz setril a mel pocit, ze rozhazuju a vsechno chci. 

Ted to dodelavame a ja jen vyznamne pokukuju. To staci.

Offline Sedmá z devíti
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 19:59

Dadoo Na kolik to vyjde ročně, když sečtete vstupní náklady plus platba za el. Rozpočteno na  15 let? Můžete větrat? Taky to řeším.